پیشینه و مبانی نظری مناسب برای فصل دوم پایان نامه

به طور کلی در ابتدای کار از فرم تحقیق شروع بکنیم می بینیم که در آنجا هم یک مقدار پیشینه و مبانی نظری لازم داریم در مورد موضوع تحقیق و متغیرها ، آنجا پیشینه شاید موارد کمتری ، ۵-۴ تا پیشینه داخلی و ۵-۴ تا خارجی در مورد تحقیقات انجام شده دراین زمینه و تحقیقات داخلی و خارجی مناسب باشد . ولی برای انجام پایان نامه در رشته ای مثل: حسابداری ، کشاورزی ، حقوق ، مدیریت و روانشناسی و حتی تربیت بدنی و سایر رشته ها و گرایش ها می بینیم که مبانی نظری و پیشینه لازم را حتما می خواهیم . در این زمینه مبانی نظری باید بسیار بسیار با کیفیت نوشته بشود ، باید در قلمرو تحقیق باشد . لازم است دانشجویان ازتجربه ی آموزشی و پژوهشی خود تاکنون استفاده کنند ، از استاد راهنما و مشاور کمک های بسیاری بگیرند ، بتوانند از تخصص آنها استفاده کنند می توانند پیشینه را در فصل دوم پایان نامه خیلی راحت تر بنویسند و بنابراین انتخاب استاد خیلی مهم است . لازم است دانشجویان در مورد موضوع های مورد علاقهای که دارند در رشته خودشان با استاد صحبت لازم را بکنند از قبل توصیه می شود که یک مقدار مبانی نظری و Base نظری و تعریف متغیرها ، این ها توسط دانشجو قبل از انتخاب نهایی موضوع جستجو بشود و پیشینه تحقیق و تحقیق های داخلی و خارجی کاملا مورد بررسی قرار بگیرد که ببینیم آیا اصلا پیشینه دارد ؟ مبانی نظری آن به چه صورتی هست ؟ بعدا بتوانیم برای تکمیل فرم تحقیق و همچنین پایان نامه اقدام بکنیم .
در تنظیم فصل دوم پایان نامه باید خیلی نکات خوبی را درنظر بگیریم . اول باید حتما یک مقدمه ی خیلی کوتاه در این فصل نوشته بشود ، قبل از اینکه مبانی نظری و اولین متغیر که معمولا متغیر وابسته است را شروع به تعریف وتشریح کنیم . درمورد فونت و فاصله بین خطوط و این ها هر دانشگاهی قوانین خاص خودش را دارد که دانشجو می تواند با مراجعه به سایت آن قوانین را بگیرد ، سپس بعد از نوشتن بررسی های لازم را انجام بدهد ، تصحیحات لازم را بکند ازنظر غلط املایی و تصحیح انجام بدهد و بعد به تایید استادان برساند . حتما استاد راهنما در مورد این فصل نظر خواهد داد و حتما می گوید که در جاهایی که دانشجو شاید به بی راهه رفته و از خود متغیرها دور شده حتما تذکرات لازم را می دهد . در مورد کمیت فصل حتما اساتید دوست دارند که مطالب بیشتری نوشته بشود ، خیلی با نظم نوشته شود ، شماره گذاری ها درست باشد ، شماره صفحه و در پایان حتما جمع بندی خوبی ارائه بشود تا بتوانیم در مورد فصول بعدی یک راه کوچکی را پیش پای خواننده بگذارد . پیش برد مناسب اهداف دراین فصل اشاره میکند که چارچوب های مناسبی را برای تحقیق دراین فصل دانشجو انتخاب کند ، طراحی فصل و روش هایی که به کار می برد برای نوشتن آن خیلی می تواند خلاقانه باشد ، اما متغیرها باید درارتباط تنگاتنگ باهم باشند و موضوع را تبیین بکنند . نکته ی خیلی خاص دیگری درمورد این فصل ندارد و چون دانشجو می تواند با توجه به نزدیکی موضوع با بسیاری از پایان نامه ها بسیاری از مقالات داخلی و خارجی از تعریف آنها استفاده کند و مبانی نظری و پیشینه را به صورت آماده برای پایان نامه خودش انتخاب بکند .

پیشینه و مبانی نظری مناسب برای فصل دوم پایان نامه

۱۳۹۶-۰۶-۱۴
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد. این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است. بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند.
با وارد کردن ايميل خود و تاييد ايميل ارسال شده توسط فيدبرنر مي توانيد آخرين مطالب سايت را از طريق ايميل دريافت کنيد . ايميل شما پيش ما محفوظ مي ماند و هيچگونه ايميل تبليغاتي براي شما فرستاده نخواهد شد.
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Google+ - Rss