عضویت در گروه تلگرام آسان داکآیا پیشینه و مبانی نظری آماده پایاننامه برای انجام آن مناسب است ؟

در انجام پایان نامه در رشته های مختلف با دانستن جنبه های مختلف روش تحقیق و طرح تحقیقات علمی می توانیم از بعضی موارد آماده در تکمیل فصول مختلف کمک بگیریم . پیشینه و مبانی نظری از جمله مواردی است که در رشته هایی مثل : مدیریت ، روانشناسی حتی حسابداری و بسیاری از رشته های دانشگاهی میتواند بسیار به دانشجو کمک کند . دانشجو باید مقالات مختلف علمی داخلی و خارجی را درنظر بگیرد که با موضوع مرتبط هستند . برای مقالات خارجی باید ترجمه سلیس و روان داشته باشد همزمان نباید منبع پاراگراف گم بشود ، میتواند در این زمینه از بعضی از نرم افزارها مثل : End Note استفاده کند یا خود ورد تا بتواند رعایت امانت را هم در متونش بکند . پیشینه تحقیق باید درمورد تحقیقات داخلی و خارجی مرتبط با موضوع در چند سال اخیر باشد این بسیار مهم است که دانشجو بداند چه تحقیقاتی تاکنون انجام شده و مهمترین آنها کدام بوده است و چه نتایجی را کسب کرده اند و از کدام روش ها در طرح تحقیقاتی خودشان استفاده کرده اند ؟ مبانی نظری منظور تعریف متغیرهاست . درمورد مبانی نظری آماده که با کیفیت خوب ارائه می شوند تعریف متغیرها و تشریح آنها و رابط های که باهم دارند بسیار مهم است . Base نظری که در این مورد ارائه می شود میتواند تشکیل دهنده حتی مدل تحقیق هم باشد . نظریه های مختلفی در مورد روابط بین متغیرهای موضوع حتما وجود خواهد داشت که Base نظری موضوع را تشکیل می دهد و مبانی نظری میتواند از آنها تشکیل بشود . به طورکلی فصل دوم پایان نامه فصلی است که دانشجو میتواند خیلی مطالب زیادی ازسایت های داخلی و خارجی و از مجلات و مقالات معتبر جمع کند . به طور کلی پیشینه و مبانی نظری آماده برای پایان نامه باید کیفیت مناسبی داشته باشد و منبع نویسی درستی داشته باشد و از یک یکنواختی و ترتیب خاصی پیروی کند . اینطور نیست که دانشجو هرچیزی را از هر گوشه و مقالات مختلف جمع آوری میکند بیاورد و بدون ترتیب در فصل دوم قرار بدهد . بنابراین ضروری است که دانشجویان با کسب آگاهی های لازم در مورد تمام رفرنس نویسیها اینکه دانشگاه مربوطه از کدام نوع رفرنس نویسی استفاده می کند و چه ترتیبی را می خواهد میتواند برای تدوین و نگارش فصل دوم پایان نامه اقدام بکند . حتما باید حاوی نکاتی باشد که در بر گیرنده ی متغیرها و موضوع مورد بحث باشد و با هم هماهنگی و انطباق کامل را داشته باشد . در این زمینه حتما باید از مطالب تخصصی استفاده بشود و نو آوری های لازم را حتما ذکر کند . در پایان فصل حتما باید یک جمع بندی و خلاصه نویسی از فصل داشته باشد و بگیریم که تا الان تحقیقات انجام شده و شکاف دراینجاها هست که میخواهیم ما آن را تحقیق کنیم و این شکاف را پر کنیم .

آیا پیشینه و مبانی نظری آماده پایاننامه برای انجام آن مناسب است ؟

۱۳۹۶-۰۶-۱۴
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد. این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است. بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند.
با وارد کردن ايميل خود و تاييد ايميل ارسال شده توسط فيدبرنر مي توانيد آخرين مطالب سايت را از طريق ايميل دريافت کنيد . ايميل شما پيش ما محفوظ مي ماند و هيچگونه ايميل تبليغاتي براي شما فرستاده نخواهد شد.
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Google+ - Rss