جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتاثربخشی آموزش بهداشت روانی بلوغ بر پرخاشگری ، ترس از تصویر تن و سازگاری دانش آموزان پسر پایه¬ی دوم¬ دبیرستان

 • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
 • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
 • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
 • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
 • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

عنوان پروپوزال: اثربخشی آموزش بهداشت روانی بلوغ بر پرخاشگری ، ترس از تصویر تن و سازگاری دانش آموزان پسر پایه­ی دوم­ دبیرستان

قسمت هایی از پروپوزال:

بیان مسأله:

نوجوانی به عنوان دوره ای پرفشار و با حساسیت فراوان نسبت به استرس توصیف شده است (اندرسون و تیچر[۱]، ۲۰۰۸) و یکی از مهم ترین و پرارزش ترین دوران زندگی هر فرد محسوب می شود، زیرا سرآغاز تحولات و دگرگونی های جسمی و روانی در اوست و بلوغ[۲] نقطه­ی عطفی در گذر زندگی او از مرحله­ی کودکی به بزرگسالی است (روشن، ۱۳۷۹). فرآیند بلوغ یکی از بحرانی ترین دوره های زندگی هر فرد است. نوجوانان در این دوره تمایلات و خواهش های متضاد دارند و با اینکه تمایل دارند با دوستان خود باشند؛ در عین حال علاقه مند به تنهایی هستند (برومندفر، عابدی و حسن زاده، ۱۳۸۱). بلوغ یک دوره­ی پویا از رشد است که با تغییرات سریع در اندازه­ی بدن، شکل و ترکیب همراه است. یکی از نشانه های بلوغ رشد ناگهانی نوجوان است (روگول، رومیچ و کلارک[۳]، ۲۰۰۲). نشانه های دیگر شامل تغییرات هورمونی عمده ای است که احتمالاً در افسردگی عاطفی و پرخاشگری نقش دارد تغییرات بیولوژیکی بلوغ همچنین دارای ارزش اجتماعی است. بنابراین، تلاش های شخص برای پذیرفتن تغییرات فیزیکی خود و انتظارات نقش ممکن است باعث ایجاد عواطف منفی و اختلالات ذهنی در طول رشد نوجوانی شود (کالتیالا- هینو، مارتونن، رانتانن و ریمپلا[۴]، ۲۰۰۳).

……

مرور منابع:

هاشمیان، شفیع آبادی و سودانی (۱۳۸۷) نشان داد آموزش مهارت های کنترل خشم، پرخاشگری را در دانش­آموزان پسر و دختر کاهش و میزان سازگاری را در آن ها افزایش داده است. در پژوهش دیگری برنامه ی کنترل خشم به طور موفقیت آمیزی رفتار پرخاشگرانه دانش آموزان را کاهش داد و باعث تقویت پاسخ مثبت و رفتار صحیح از سوی همسالان و گروه شد (کلنر و توتین[۵]، ۲۰۰۲)، واحدی و فتحی آذر (۱۳۸۵) در بررسی های خود آموزش کفایت اجتماعی را در کاهش پرخاشگری پسران مفید و اثربخش ارزیابی کرده اند. این شیوه­ی آموزشی به مدت ۱۳ هفته در دو مرحله و هفته ای یک جلسه اجرا گردید. اثربخشی آموزش هوش هیجانی نیز بر پرخاشگری دانش آموزان پسر سال اول دبیرستان نیز در پژوهش نقدی، ادیب راد و نورانی پور (۱۳۸۹) به اثبات رسیده است.

………..

فرضيه‏هاي تحقیق:

۱ – آموزش بهداشت روانی بلوغ بر کاهش پرخاشگری، ترس از تصویر تن و افزایش سازگاری دانش آموزان پسر تأثیر دارد.

  1. آموزش بهداشت روانی بلوغ باعث کاهش پرخاشگری در دانش آموزان پسر می شود.

۲-۱     آموزش بهداشت روانی بلوغ باعث کاهش ترس از تصویر تن در دانش آموزان پسر تأثیر می شود.

  1.    آموزش بهداشت روانی بلوغ باعث افزایش سازگاری دانش آموزان پسر می شود.

۲ –  آموزش بهداشت روانی بلوغ باعث افزایش سازگاری عاطفي،‏‏‏‏‏‏ اجتماعي و آموزشي دانش آموزان پسر می شود.

  1. آموزش بهداشت روانی بلوغ باعث افزایش سازگاری عاطفي دانش آموزان پسر می شود.
  1.    آموزش بهداشت روانی بلوغ باعث افزایش سازگاری اجتماعي دانش آموزان پسر می شود.

۳-۲   آموزش بهداشت روانی بلوغ باعث افزایش سازگاری آموزشي دانش آموزان پسر می شود.

 

………….

 

 

[۱] -Anderson & Teicher

[۲] -Puberty

[۳] -Rogol, Roemmich & Clark

[۴] -Kaltiala-Heino, Marttunen, Rantanen & Rimpel

[۵] – Kellner & Tutin

2019-02-26
كد : 3959
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Google+ - Rss