جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتاثربخشی ماساژدرمانی و موسیقی درمانی و ترکیب این دو روش بر کاهش اضطراب (بیماران بستری در بخش قلب بیمارستان فاطمه الزهرا کرمان)

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

عنوان پروپوزال: اثربخشی ماساژدرمانی و موسیقی درمانی و ترکیب این دو روش بر کاهش اضطراب (بیماران بستری در بخش قلب بیمارستان فاطمه الزهرا کرمان)

قسمت هایی از پروپوزال:

بیان مسأله:

مساله اضطراب به علتهای گوناگون و به شکلهای گوناگون بوجود می‌آید. برخی از اضطرابها علل خاص و مشخصی دارند و برخی از آنها علل واضحی ندارند. برخی بسیار شدید هستند و برخی خفیفتر بروز می‌کنند. مسلما بسته به اینکه علت اضطراب مشخص باشد یا نه یا میزان و درجه آن چقدر باشد روشهایی که باعث کاهش اضطراب می‌شوند، متفاوت خواهد بود (مک استر و یو[۱]، ۲۰۰۳).

اقدامات پرستاري متفاوتي به عنوان شيوه‌هاي درماني جايگزيني براي كمك به بيماران جهت از بین بردن اضطراب و دستيابي به نيازهاي رواني و جسماني انجام شده كه شامل تصويرسازي ذهني، آرامسازي تدريجي و پيشرونده، موسيقي درماني و ماساژ مي‌باشد (گاگنر و همکاران[۲]، ۲۰۰۱).

……

مرور منابع:

خوشخو و همکاران (۱۳۸۹) اثر تلفيق دو روش تن آرامي و موسيقي درماني بر شاخص هاي بيوشيميايي و فشارخون مبتلايان به ديابت نوع ۲ را مورد مطالعه قرار دادند. اين مطالعه نيمه تجربي در سال ۸۷ بر روي ۷۵ بيمارمبتلا به ديابت نوع ۲، مراجعه كننده به درمانگاه ديابت شهرستان زاهدان انجام شد. نمونه گيري به روش تصادفي ساده انجام شد. در نهايت ۷۳ نفر مطالعه را كامل نمودند كه از اين تعداد ۲۸ نفردر گروه مداخله و ۴۵ نفردر گروه كنترل قرار گرفتند. در اين ميان گروه مداخله به مدت سه ماه تحت برنامه هاي منظم تن آرامي (آرامش عضلاني، آرامش تنفسي و تجسم هدايت شده) و موسيقي درماني كه شامل ده جلسه ۴۵ دقيقه اي و تمرين در منزل بود، قرار گرفتند. يافته ها: نتايج نشان دادكه تلفيق دو روش تن آرامي و موسيقي درماني به طور معني داري باعث كاهش قندخون ناشتا، فشارخون سيستوليك و دياستوليك در گروه مداخله گرديده است.

………..

فرضيه‏هاي تحقیق:

– موسیقی درمانی تأثیر معنی داری بر کاهش اضطراب بیماران بستری در بخش قلب دارد.

– ماساژ درمانی تأثیر معنی داری بر کاهش اضطراب بیماران بستری در بخش قلب دارد.

– ترکیب دو روش موسیقی درمانی و ماساژ درمانی تأثیر معنی داری بر کاهش اضطراب بیماران بستری در بخش قلب دارد.

– ترکیب دو روش موسیقی درمانی و ماساژ درمانی تأثیر بیشتری بر کاهش اضطراب بیماران نسبت به هر یک از روش ها به تنهایی دارد.

………….

 

 

۱- Mok-Ester and Yiu

۱-Gagner et al.

2019-02-24
كد : 2218
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss