جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتاثرجایگزینی کلکلسیفرول(D3) با آلفا ۱ – هیدروکسی کلکلسیفرول بر عملکرد مرغ مادر گوشتی

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

Effect of cholecalciferol (D3) replacement with 1alpha-hydroxycholecalciferol on broiler breeder hens performance (2013)

اثرجایگزینی کلکلسیفرول(D3) با آلفا ۱ هیدروکسی کلکلسیفرول بر عملکرد مرغ مادر گوشتی

توضیحات: ۹ صفحه انگلیسی، ۶ صفحه فارسی (word)

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

چکیده فارسی

این مقاله اثرات جایگزینی آلفا ۱ – هیدروکسی کلکلسیفرول را با کلکلسیفرول بر عملکرد مرغ مادر گوشتی بررسی کرده است. ۲۸۸ راس مرغ مادر گوشتی از بین ۳۰۸ راس که دارای سن ۵۷ هفته ای بودند با طراحی تصادفی با شش تیمار و چهار تکرار از ۱۲ ماده و ۱ نر جمع آوری شدند.

تیمارها شامل ۳۵۰۰ IU / Kg ویتامین D3 (T1)، ۳۳۴۰ (T2)، ۳۳۰۰ (T3)، ۳۲۶۰ و ۳۱۸۰ IU D3 (D5) بودند. سطوح ناقص ویتامین D3 در T2، T3، T4 و T5 به ترتیب با اضافه کردن ۱α(OH)D3  به رژیم در سطوح ۱۰، ۱۲٫۵، ۱۵ و ۲۰ gr/ton تکمیل شد و تیمارها فاقد مکمل D3 بودند. نتایج نشان داد، در مقایسه با سطوح پایین تر متابولیت های مشابه و همچنین در مقایسه با مرغ هایی که به آنها D3 خورانده شده بود، کاهش معنی داری در تولید تخم مرغ مشاهده شد هنگامیکه ۲۰ گرم /تن از ۱α(OH)D3 به رژیم اضافه شد; با این وجود، هیچ تفاوتی در وزن تخم مرغ، سنگینی تخم مرغ، جوجه گیری، مرگ و میر زودرس، متوسط و دیر رس رویان، شکستن تخم مرغ، کلسیم پلاسما ، غلظت فسفر و استخوان درشت نی بین تیمارهایی که ترکیبی از ویتامین D3 و ۱α(OH)D3 بودند در مقایسه با مکمل D3 مشاهده نشد. مرغ هایی که رژیم بدون مکمل D داشتند، افزایش معنی داری در تولید تخم مرغ، حجم تخم مرغ، سنگینی تخم مرغ، جوجه گیری و افزایش قابل توجهی در نسبت تبدیل غذا و مرگ میر زود رس و دیر رس رویان بدون هیچ تاثیری بر دیگر ویژگیها نشان دادند. در نتیجه، جایگزینی ۱α(OH)D3 با D3 در رژیم مرغ های مادر گوشتی هیچ اثر مفیدی بر تولید تخم مرغ، کیفیت پوسته تخم مرغ و جوجه گیری ندارد. به نظر می رسد که مرغ ها قادر هستند تا ۱, ۲۵(OH)2D3 کافی را ازویتامین D3 رژیمی دگرگون کنند تا نیازمندیها را برآورده کنند.

 

دانلود متن کامل فارسی (قیمت ۵۰۰۰ تومان)

2019-02-26
كد : 3893
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss