جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتاثر زلزله هاي بزرگ برپل ها

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

متغیرها: اثر زلزله هاي بزرگ برپل ها

توضیحات: ۲۷ صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود پروژه آماده (فصل دوم پایان نامه آماده) با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها  از طریق مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف تهیه شده و مناسب برای انجام پایان نامه مهندسی عمران، انجام پروپوزال، تهیه پرسشنامه و استخراج مقاله داخلی و خارجی از پایان نامه و پروژه کلاسی می باشد.

خلاصه ای از کار:

اثر زلزله هاي بزرگ برپل ها

زلزله نورثريچ كاليفرنيا، در سال ۱۹۹۴ زلزله‌ای به‌شدت ۷/۶ ریشتر منطقه نورثریچ كاليفرنيا را لرزاند و باعث  به وجود آوردن خساراتی وحشتناک به بزرگراه‌ها ساختمان ها و پل ها شد بسياري از پل ها به خاطر ضعف در طراحي لرزه اي فرو ريختند گسل ها باعث جابجايي زمين و پايه ها شدند كه اين عامل منجر به سقوط بسياري از پل ها شد. پل كادلاك در نورثریچ آمریکا در سال ۱۹۹۱ با استفاده از شمع های بزرگ درجاریز در اطراف هر دو کوله خود برای جلوگیری از حرکت عرضی مقاوم سازی شده بود. پاي ستون تا حدي بوسيله مهارهاي سنگي مقاوم سازي شده بودند، جهت تقویت سرستون ها از غلاف های فولادی استفاده شده بود آسیب ديدگي اين پل در هنگام زلزله ی نورثریچ نسبتاً جزئی بود و به جز نشست پشتی کوله ها و نشست دال معبر خسارات جدی سازه ای نداشت. دليل اصلي آسیب های وارده بر این پل به علت نوع خاک و انحراف زیاد پل بود. پل بتني سينگا در دهه ی ۱۹۶۰ در نورثريج ساخته شده بود. در اين زلزله ستون های غیر شکل پذیر این پل در برش خسارت دیدند و تحت اثر وزن پل فرو ریختند [۲].

………………

۲-۲-۱- تغيير مكان هاي لرزه اي

 ۲-۲-۱-۱- افتادن و شكست عرشه ها به سبب از دست رفتن سطح اتكا

معمولاً عرشه ها و شاهتير هاي بكار رفته در پل ها از استحكام لازم برخوردار بوده و همه الزامات طراحي در مورد آنها رعايت شده و دچار خرابي به دليل ضعف در طراحي خودشان نمي شوند اكثر خرابي هاي اتفاق افتاده در شاهتير ها به علت لغزش از روي تكيه گاه مي باشد [۶]. دو عامل در وقوع چنين پديده اي دخالت دارد يكي عرض نشيمن ناكافي براي جابجايي طولي و عرضي شاهتيرها و ديگري دوران پايه ها. يك عامل ديگر كه از افتادن عرشه جلوگيري نميكند اتصال نامناسب بین دو قسمت عرشه با ستون ها می باشد. ایجاد درز انقطاع بین پانل های عرشه پل برروی ستون ها بسیار متداول می باشد دو انتهای پانل عرشه برروی بالشتک هایی بر روی     ستون ها بصورت اتکایی قرار می گیرد. چنانچه طول این نوع تکیه گاه کم باشد، اختلاف جابجایی ستون پل ها در زلزله بعلت ارتعاشات ناهمگون ستون ها باعث از دست رفتن تکیه گاه عرشه شده و عرشه بصورت یک جسم یکپارچه فرو می ریزد. در زلزله هاي دهه ۹۰ ميلادي خرابي بيشتر شاهتيرها و فروريزي دهانه هاي پل عمدتاً به دلايل بالا بود. پل وو شي نمونه اي از پل هايي بود كه در زلزله چي چي تايوان دهانه هاي آن فرو ريخت در اين پل به علت دوران شالوده و پايه، شاهتيرها از روي تكيه گاه لغزش كرده و به علت نداشتن عرض نشيمن كافي حركت كرده و افتادند به همين علت چنانچه طول نشيمن گاه اين اجزاء به اندازه كافي نباشد در اثر لرزش زمين یا بروز تغییر شکلهای دائمی و بزرگ در زمین براثر زلزله يا گسل، عرشه دچار جابجايي شده و از روي تكيه گاه لغزش ميكند و مي افتد [۴]. در تصوير (۲-۷) افتادن عرشه به علت جابجايي زمين و نداشتن عرض كافي نشيمن گاه نشان داده شده است.

………………..

۲-۲-۱-۲- درز انبساط

…………….

۲-۲-۱-۳- تغيير مكان خاك ساختگاه و اثر آن بر سازه

……………….

۲-۲-۱-۴- كوبيده شدن قسمت هاي سازه اي پل به يكديگر

……………..

۲-۲-۲- آسيب ديدگي هاي كوله

………………

۲-۲-۳- آسيب هاي ايجاد شده در سطح عرشه

……………..

۲-۲-۴- آسيب ديدگي هاي نشيمن گاه (كليد هاي برشي)

……………..

 

۲-۲-۵- بررسي رفتار لرزه اي پايه هاي پل

به طور كل مي توان دو نوع شكست را براي پايه هاي پل متصور شد:

الف ) شكست هاي شكل پذير:

تا قبل از سال ۱۹۷۱ طراحان از احتياج پايه هاي پل به شكل پذيري با پتانسيل مفاصل خميري ناآگاه بودند و تنها مقاومت كافي را عامل پايداري در برابر زمين لرزه مي پنداشتند.

……………..

ب ) شكست هاي غير شكل پذير:

ب-۱) پايه بتن مسلح

…………….

ب-۲) پايه فولادي :

…………….

۲-۲-۶- آسيب هاي وارده به دال هاي دسترسي يا پيش دال ها

…………….

۲-۲-۷- تأثیر ساختار هندسی بر سازه پل

…………..

۲-۲-۸- شكست  فنداسيون

…………..

۲-۲-۹- آسيب پذيري تكيه گاه و اتصالات

…………….

۲-۲-۱۰- خرابي هاي قابل قبول از نظر آئين نامه آشتو[۱]

……………

۲-۲-۱۱- خرابي هاي غير قابل قبول از نظر آشتو

………………

۲-۲-۱۱-۱-  شكست ستون

……………

۲-۲-۱۱-۲- از دست رفتن تكيه گاه شاهتيرها

……………..

۲-۲-۱۲- اثرات تخريبي زلزله بر پل هاي ايران

…………….

۲-۳- تحقيقات انجام شده در زمينه اثر زلزله بر پل ها

…………….

۲-۴- تحقيقات انجام شده در زمينه اثر زلزله بر پل ها در ايران

……………..

۲-۴-۱- تحقيقات انجام شده در زمينه بررسي آسيب پذيري كمي پل ها

……………..

۲-۵- معيارهاي عملکردي

……………

مراجع

[۱] Kazuhiko, kawashima., (2010)., “Seismic Design Response Modification, and Retrofit of Bridges”, Department of Civil Engineering Tokyo Institute of Technology Meguro, Japan.  vol. 59. pp. 5-35.

[۲] Mitchell, d., Bruneau, m., Williams, m.; Anderson, d., Saatcioglu, m., and Sexsmith, r., (1995)., “Performance of bridges in the 1994 Northridge earthquake”, Journal, Civil Engineering.vol. 22.  pp. 415-427.

[۳] Gasemi, h., Cooper, j.d., Imbsen, r., Piskin, h., Inal, f., and Tiras, a., (2000)., “The November 1999 Duzce Earthquake: Post-Earthquake Investigation of the Structures on theTEM ”, Publication. FHWA – RD -00-146.

………………….

………………….

 

 

 

آسان داک: www.Asandoc.com

 

 American Association of State Highway & Transportation Officials 1

2019-03-06
كد : 11579
وضعيت :‌موجود
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss