جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتاثر سوپرجاذب¬های طبیعی و مصنوعی بر قابلیت استفاده آب خاک و پراکنش ریشه زیتون

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

دانلود پروپوزال آماده: اثر سوپرجاذب­های طبیعی و مصنوعی بر قابلیت استفاده آب خاک و پراکنش ریشه زیتون

 فرم پروپوزال پر شده و تکمیل شده نیمه رایگان کارشناسی ارشد و دکتری آماده برای انجام پایان نامه و درس روش تحقیق برای رشته های مختلف

مهندسی کشاورزی علوم باغبانی گرایش: فیزیولوژی و اصلاح درختان میوه

قسمت هایی از پروپوزال:

۱- بیان مسأله:

باتوجه به این که در کشور ایران اقلیم خشک و نیمه خشک اغلب مناطق را تحت تأثیر قرار داده و به خصوص خشکسالی­های اخیر بر این مشکل افزوده است. هریک از گیاهان به طور اعم و گیاهان باغی به طور اخص دارای یک حداقل نیاز آبی برای رشد و تولید عملکرد مطلوب هستند .در صورتی که این حداقل نیاز، به دلایلی نتواند فراهم شود، گیاه مواجه با تنش خشکی می‌شود. درصورت بروز تنش خشکی در مراحل رشدی حساس به کمبود آب، نظیر جوانه زنی بذر و گل­دهی، صدمات جبران ناپذیری به محصول وارد می­شود. کاربرد و اختلاط برخی مواد افزودنی نظیر بقایای گیاهی، کود دامی، کود ­کمپوست و مواد پلیمری سوپرجاذب می توانند مقادیر متفاوتی آب را در خود ذخیره نموده تا در مواقع کم آبی مورد استفاده گیاه قرار گیرد.

زيتون درختي نسبتاً کم ‌نياز و مخصوص منطقه مديترانه است. اين منطقه داراي زمستان‎هاي مرطوب و ملايم، تابستان‎هاي گرم و بدون باران است. البته زیتون مي‎تواند آب و هواي نيمه سرد را هم تا حدودي تحمل کند، به شرط آن که حداقل درجه حرارت در زمستان از ۷- درجه سانتي­گراد پائين‎تر نرود، زيرا که از سرما آسيب مي‌بيند. حتي پس از برداشت محصول نيز زماني که گياه در حال استراحت باشد، اگر دماي منطقه به ۷- درجه سانتي‌گراد برسد، نه تنها براي رقم‎هاي مقاوم به سرما، بلکه براي کليه رقم‎هايي که در حال خواب هستند خطرناک خواهد بود. زيتون حداقل هفت ماه از سال به متوسط دماي ۲۱ تا ۲۵ درجه سانتي‌گراد نياز دارد و گرما را تا ۵۰ درجه سانتي گراد تحمل مي‌کند و براي توليد محصول اقتصادي از ۲۰۰ تا ۱۴۰۰ ساعت دماي بين ۱۵-۷ درجه سانتي‌گراد نياز دارد. در مناطقي که مقدار بارندگي در حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ ميلي‌متر است به صورت ديم نيز کشت می‎شود (عصمتي، ۱۳۷۷).

زيتون از گياهان دو لپه و متعلق به خانواده Oleaceae مي‌باشد. در اين خانواده جنس‌هاي زيادي وجود دارد که اغلب آنها در نواحي گرمسيري يا نيمه‌گرمسيري رشد و نمو مي‌کنند. زيتون‌هاي تجاري متعلق به گونهOlea europae L. هستند که جز ۲۰ گونه Olea موجود در نواحي گرمسيري و نيمه‌گرمسيري جهان مي‌باشند (عصمتي، ۱۳۷۷). زيتون يک درخت هميشه سبز با عمر طولاني است که قدمت آن در حدود ۶۰۰۰ سال گزارش شده است. چوب آن در برابر پوسيدگي مقاوم است و وقتي که قسمت‌هاي بالاي درخت در اثر خسارت وسايل مکانيکي يا شرايط نامساعد محيطي از بين مي‌رود، رشد جديد از سيستم ريشه آن به وجود مي‌آيد. وقتي که زيتون از طريق بذر يا قلمه تکثير می‎شود، سيستم ريشه‌اي آن به طور معمول کم عمق است و حتي در خاک‌هاي عميق بيش از ۱۵۰ سانتي‌متر در زمين گسترده نمي‌شود. در بخش‌هاي هوايي درخت، اعضاي تشکيل دهنده آن با تراکم بالا، ميانگره‎هاي کوتاه و شاخ و برگ متراکم ديده می‎‎شود که نور به آساني نمي‌تواند به داخل درخت نفوذ کند، مگر اينکه با اعمال مديريت مناسب در باغ و هرس خوب کانال‎هاي هدايت نور به طرف تنه و داخل درخت ايجاد شود (عصمتي، ۱۳۷۷؛ متشرع زاده، ۱۳۷۷).

 

 

……………………………

 

۲- اهمیت و ضرورت تحقیق:

 

 

……………………………

 

۳- پیشینه تحقیق:

 

 

……………………………

 

۴- اهداف تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۵- فرضيه ‏هاي تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۶- مدل تحقیق

…………………………

……………………………..

۷- سوالات تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۸- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات فني و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

…………………………………….

…………………………………..

۹- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

………………………….

…………………………….

۱۰- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهيزات و استانداردهاي مورد استفاده در قالب مراحل اجرايي تحقيق به تفكيك):

………………………….

…………………………….

ب- متغيرهاي مورد بررسي در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

…………………………………….

…………………………………..

ج – شرح کامل روش (ميداني، كتابخانه‏اي) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فيش‏برداري و غيره) گردآوري داده‏ها :

…………………………………….

…………………………………..

د – جامعه آماري، روش نمونه‏گيري و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

…………………………………….

…………………………………..

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

…………………………………….

…………………………………..

ز- ابزار تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

هـ – روش‌ها و ابزار تجزيه و تحليل داده‏ها:

…………………………………….

…………………………………..

منابع :

…………………………………….

…………………………………..

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

 

2019-03-09
كد : 20590
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss