جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایت: اثر شمع فداشونده با حضور شکاف و طوق در کاهش عمق آبشستگی موضعی پایه پل

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

دانلود پروپوزال آماده: اثر شمع فداشونده با حضور شکاف و طوق در کاهش عمق آبشستگی موضعی پایه پل

 فرم پروپوزال پر شده و تکمیل شده نیمه رایگان کارشناسی ارشد و دکتری آماده برای انجام پایان نامه و درس روش تحقیق برای رشته های مختلف

مهندسی کشاورزی مهندسی آب-سازه­های آبی

قسمت هایی از پروپوزال:

۱- بیان مسأله:

یکی از مسائل مهم در مهندسی هیدرولیک، بررسی آبشستگی موضعی اطراف پایه پل است. آبشستگی موضعی پتانسیل به خطر انداختن تمامیت ساختاری پایه پل را دارد، بنابراین زمانی­که فونداسیون پایه ضعیف شد، موجب شکست آن می­شود. برای طراحی ایمن و مقرون به­صرفه لازم است که آبشستگی اطراف پایه کنترل شود. آبشستگی موضعی اطراف پایه پل به دلیل جدایی جریان و توسعه گردابه­های ایجاد شده اطراف پایه رخ می­دهد. روش­های مختلفی برای برای پیشگیری و کاهش آبشستگی اطراف پایه از جمله شمع فداشونده، طوق و شکاف ارائه شده­است. این روش­ها با انحراف جریان از اطراف پایه باعث کاهش جریان و آبشستگی موضعی می­شوند.

پل­ها از جمله حیاتی­ترین سازه­های ارتباطی هستند. پل­ها اکثرا بر روی رودخانه­ها احداث می­شوند بنابراین از مهم­ترین و پرکاربردترین سازه­های رودخانه­ای محسوب می­شوند که از دیرباز مورد استفاده بوده­اند. همه ساله در اثر بروز سیلاب در رودخانه­ها، تعداد زیادی از پل­ها، درست در زمانی که بیشترین نیاز به آنها وجود دارد، تخریب می­شوند ( ثانی­خانی و همکاران، ۱۳۸۷ ).

وقوع آبشستگی در اطراف پایه­های پل یکی از عمده­ترین دلایل تخریب پل­ها می­باشند. هزار پل در سی سال گذشته در ایالات متحده آمریکا تخریب شده ، که ۶۰% تخریب­ها بعلت آبشستگی بوده است. این تخریب­ها علاوه بر خسارت جانی، میلیون­ها دلار خسارت مالی برای ساخت و بازسازی پل­ها در آمریکا به­همراه داشته، که این هزینه در سال ۱۹۷۳، ۷۵ میلیون دلار و در سال ۱۹۹۳، ۲/۱ بیلیون دلار برآورد شده است. همچنین بررسی­ها در انگلستان نشان داد که ۴۹% خرابی­ها به علت آبشستگی بوده­است (گارسیا ۲۰۰۸ )[۱]. بنابراین برای طراحی ایمن و مقرون به­صرفه، لازم است که آبشستگی اطراف پایه پل کنترل شود (بگ  و بگ ،۲۰۱۳)[۲].

فرسایش بستر و حمل مواد جدا شده از آن به­وسیله­ی جریان آبشستگی، [۳]نامیده می­شود. (وزارت نیرو نشریه ۵۴۹ ، ۱۳۹۰). میزان کاهش در سطح بستر، نسبت به بستر رودخانه، قبل از شروع آبشستگی را عمق آبشستگی عنوان کرده­اند ( بگ  و بگ ، ۲۰۱۳ ). از آنجا که در اثر آبشستگی بستر رودخانه فرسایش می­یابد و این فرسایش باعث گود شدن بستر می­گردد، ممکن است مخاطرات جدی را برای سازه­های مجاور به همراه داشته باشد. از این­رو لازم است تا مهندسان هیدرولیک با چگونگی عمل آبشستگی آشنایی کامل داشته باشند ( شفاعی بجستان، ۱۳۹۰ ).

بحث آبشستگی هرچند قدمتی طولانی در علم هیدرولیک دارد، لیکن به دلیل شرایط و پیچیدگی­های خاص آن و همچنین به دلیل نبودن رابطه مناسب که بتواند پاسخگوی تمام شرایط باشد، همچنان مورد توجه خاص محققین علم هیدرولیک و مهندسی رودخانه است (وزارت نیرو نشریه ۵۴۹، ۱۳۹۰).

پل­ها در محل احداث خود به چندین دلیل باعث آبشستگی در رودخانه­ها می­شوند. اول اینکه برای کوتاه کردن طول پل، مقطع پل تنگ­تر از مقطع رودخانه در نظر گرفته می شود که باعث افزایش سرعت جریان و تنش برشی در بستر شده و موجب آبشستگی می­شود ( آبشستگی در اثر تنگ­شدگی[۴] ) ( وزارت نیرو نشریه۲۶۰، ۱۳۸۱ ). دوم به دلیل وجود تکیه­گاه، یک سامانه سه بعدی جریان گردابی در اطراف آنها تولید شده که باعث جدا شدن دانه­ها از بستر و آبشستگی موضعی[۵] می­شود. این نوع آبشستگی به دلیل پیچیده بودن جریان­های ایجاد شده دارای اهمیت زیادی می­باشد. اگر آبشستگی عمومی[۶] در مسیر رودخانه وجود داشته باشد آن هم به آبشستگی حاصل از احداث پل اضافه می­شود ( وزارت نیرو نشریه ۳۸۳، ۱۳۸۶ ).

 

 

……………………………

 

۲- اهمیت و ضرورت تحقیق:

 

 

……………………………

 

۳- پیشینه تحقیق:

 

 

……………………………

 

۴- اهداف تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۵- فرضيه ‏هاي تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۶- مدل تحقیق

…………………………

……………………………..

۷- سوالات تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۸- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات فني و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

…………………………………….

…………………………………..

۹- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

………………………….

…………………………….

۱۰- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهيزات و استانداردهاي مورد استفاده در قالب مراحل اجرايي تحقيق به تفكيك):

………………………….

…………………………….

ب- متغيرهاي مورد بررسي در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

…………………………………….

…………………………………..

ج – شرح کامل روش (ميداني، كتابخانه‏اي) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فيش‏برداري و غيره) گردآوري داده‏ها :

…………………………………….

…………………………………..

د – جامعه آماري، روش نمونه‏گيري و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

…………………………………….

…………………………………..

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

…………………………………….

…………………………………..

ز- ابزار تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

هـ – روش‌ها و ابزار تجزيه و تحليل داده‏ها:

…………………………………….

…………………………………..

منابع :

…………………………………….

…………………………………..

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

 

[۱] Garcia 2008

[۲]Beg and  Beg 2013

[۳] Scour

[۴] Contraction Scour

[۵] Local Scour

[۶] General Scour

2019-03-09
كد : 20593
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss