جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتارزیابی اقتصادی عملیات حفاظت خاک در شهرستان رودسر

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

دانلود پروپوزال آماده: : ارزیابی اقتصادی عملیات حفاظت خاک در شهرستان رودسر

 فرم پروپوزال پر شده و تکمیل شده نیمه رایگان کارشناسی ارشد و دکتری آماده برای انجام پایان نامه و درس روش تحقیق برای رشته های مختلف

مدیریت    گرایش: کشاورزی

قسمت هایی از پروپوزال:

۱- بیان مسأله:

خاك يكي از اصلي­ترين منابع طبيعي است که رشد گياهان را تضمين و بيش از ٩٧ درصد نيازهاي غذايي جهان را برآورده می­کند. لايه بالايي خاك نهاده اصلي فعاليت­هاي زراعي است. تقاضاي فزاينده براي غذا، کميابي خاك زراعي را به دنبال دارد. در چند دهه گذشته اين منبع طبيعي با ارزش در اثر عوامل انساني (جنگل­زدايي، چرای بيش از حد و سوء مديريت اراضي) و عوامل طبيعي (فرسايش آبي و بادی) تخليه شده و ارزش آن کاهش يافته است (عاقلی کهنه­شهری، صادقی، ۱۳۸۴).

کلمه فرسایش از ریشه لاتینی Erode به معني کنده­شدن و سائيدن، گرفته شده است. بر اساس تعريف هرن[۱]و دوناهو[۲]، فرسايش، مجموعه­ی فعاليت­هايي است که در آن ماده­ی خاك يا سنگ شسته، شل يا حل مي­شود و يا از بخشي از زمين کنار گذاشته مي­شود و شامل فرآيندهاي آبشويي[۳]، حلاليت و انتقال است (هرن و دوناهو، ۱۹۹۱).

به طور کلي فرسايش بر دو نوع است: فرسايش طبيعي و فرسايش تشدیدی. فرسايش طبيعي که همان فرسايش زمين­شناسي است، حاصل فرآيندهاي فيزيکي، شيميايي و بيولوژيکي بوده و کند مي­باشد. ولي فرسايش تشدیدی که به طور عمده حاصل از فعاليت­هاي انساني مانند کشاورزي، جاده­سازي، استخراج معادن و مانند اين­ها مي­باشد، مخرب است. در يک نگاه کلي، هرگاه تعادل در اين دو برقرار باشد مشکلي بروز نمي­کند ولي چنانچه فرسايش تشدیدی بيشتر از فرسايش طبيعي باشد آثار سوء اقتصادي و اجتماعي آن ظاهر مي­شود. شدت فرسايش و وسعت آن در زمان­ها و مكان­هاي مختلف يكسان نبوده و به شرايط طبيعي پستي، بلندي، خصوصيات خاک­ها و چگونگي کاربري زمين مربوط است (شكوري، ١٣٧۴ ).

عوامل مؤثر بر فرسايش به سه گروه کلي تقسيم مي­شوند. گروه اول، عواملي هستند که انرژي لازم را براي بروز فرسايش فراهم مي­کنند. گروه دوم عواملي هستند که زمينه بروز يا عدم بروز آن را فراهم مي­کنند و گروه سوم عواملي هستند که موجب حفاظت خاک در برابر فرسايش  می­شوند (مورگان[۴]، ۱۹۹۵).

در بررسي­هاي مربوط به فرسايش و حفاظت خاک، مهم­ترين عامل، شناخت عوامل مربوط به فرسایش و اولويت­بندي مهار آن­ها است. در موارد متعددي مشاهده شده است که در جايي بهترين کار، رها کردن اراضي و کنار آمدن با طبيعت است و در جايي با ايجاد يک پوشش ساده گياهي جلوي فرسايش گرفته مي‎شود مانند نقاطي که محل اصلي برداشت ذرات حمل شده توسط باد است. رعايت نكردن همين نکات ساده و در عين حال با اهميت، خسارات جاني و مالي فراوان داشته است (عاقلی کهنه­شهری، صادقی، ۱۳۸۴).

بر اساس برآوردهاي انجام شده، فرسايش خاك کشور در سال ١٣٥٥ معادل يك ميليارد تن بوده که ۱۰ سال بعد به ۵/۱ ميليارد تن و در سال ۱۳۷۵ به ۵/۲ میلیارد تن افزايش يافته است .براساس برآورد ديگري فرسايش خاك از ده تن در هكتار در دهه ۶۰ به بيست تن در هكتار در دهه ٧٠ رسيده است. تبعات فرسايش خاك در کشور ما به طور کلي به شكل انباشت رسوبات در پشت سدها، از بين رفتن پوشش گياهي، افزايش وقوع سيلاب و آلودگي خاك مي­باشد (سازمان برنامه و بودجه، ۱۳۷۸).

یکی از راه­کارها به منظور جلوگیری از فرسایش خاک، حفاظت خاک است. حفاظت خاک نقطه مقابل تخریب خاک است. این که بدانيم چگونه خاک­های کشور را حفاظت کنيم، می­توان از تخریب خاک جلوگيری کند. امروزه توسعه پایدار به عنوان محوری­ترین اهداف توسعه­ای در بخش کشاورزی کشور زمانی محقق خواهد شد که منابع پایه نظیر آب و خاک در چارچوب ضوابط فنی حفاظت شده و به صورت اصولی مورد بهره­برداری قرار گیرند. به­طور کلی می­توان گفت هر سرمایه­گذاری که باعث حفظ و یا افزایش بهره­وری و یا جلوگیری از کاهش بهره­وری بالقوه زمین گردد­، حفاظت خاک محسوب می­شود (حیاتی، خلیلیان، ۱۳۸۶).

 

 

……………………………

 

۲- اهمیت و ضرورت تحقیق:

 

 

……………………………

 

۳- پیشینه تحقیق:

 

 

……………………………

 

۴- اهداف تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۵- فرضيه ‏هاي تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۶- مدل تحقیق

…………………………

……………………………..

۷- سوالات تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۸- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات فني و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

…………………………………….

…………………………………..

۹- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

………………………….

…………………………….

۱۰- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهيزات و استانداردهاي مورد استفاده در قالب مراحل اجرايي تحقيق به تفكيك):

………………………….

…………………………….

ب- متغيرهاي مورد بررسي در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

…………………………………….

…………………………………..

ج – شرح کامل روش (ميداني، كتابخانه‏اي) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فيش‏برداري و غيره) گردآوري داده‏ها :

…………………………………….

…………………………………..

د – جامعه آماري، روش نمونه‏گيري و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

…………………………………….

…………………………………..

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

…………………………………….

…………………………………..

ز- ابزار تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

هـ – روش‌ها و ابزار تجزيه و تحليل داده‏ها:

…………………………………….

…………………………………..

منابع :

…………………………………….

…………………………………..

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

 

[۱]. Herren

[۲]. Donahue

[۳]. Leaching

[۴]. Morgan

2019-03-09
كد : 20373
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss