جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتارزیابی مبتنی بر GIS تناسب زمین برای تخصیص بهینه آن در کوهستان کوئینلینگ، چین

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

GIS-based assessment of land suitability for optimal allocation in the Qinling mountains, China (2006)

ارزیابی مبتنی بر GIS تناسب زمین برای تخصیص بهینه آن در کوهستان کوئینلینگ، چین

توضیحات: ۸ صفحه انگلیسی، ۱۰ صفحه فارسی (word)

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

چکیده فارسی

از شیوه مبتنی بر GIS برای ارزیابی تناسب زمین در کوهستان های کوئینلینگ، استان شانگی چین به روش ملاحظات همزمان ویژگیهای فیزیکی و کاربری فعلی زمین استفاده شد. از طریق تفسیر تصاویر لندست TM و بازدیدهای گسترده میدانی مدلسازی ناحیه به ۴۰ نوع زمین در ۵ ناحیه وابسته به ارتفاع انجام شد (درّه ها و آبگذرها، دامنه های کوه و پادگانه ها، کوهپایه ها، نواحی میانه کوهستان و زیردار مرزی). سپس امتیازهای تناسب به پنج فاکتور فیزیکی (شرایط اقلیمی، هیدرولوژی، توپوگرافی، خاک و پوشش گیاهی) تعلق یافت و در ادامه مقادیر کل تناسب آنها جمع شده و با پوشش مشاهده شده زمین برای تعیین آن مقایسه شد که آیا باید تخصیص مجدد یک کاربری جدید صورت پذیرد یا نه. نتایج بدست آمده حاکی از آن بود که پنج کلاس تناسب کشاورزی، جنگل، علفزار، مزرعه – بیشه زار و مراتع بوته زار دارای طبقه بندی ارتفاعی بوده و به تخصیص ۱۱۵۱ کیلومتر مربع زمین های دامنه شمالی کوهستانهای کوئینلینگ دست یافته که تخصیص مجدد آنها ضرورت داشته است. به این منظور ۶۵۷ کیلومتر مربع زمین زراعی باید تعدیل یابد و افزایش جنگل ها، علفزار و مراتع بوته زار به ترتیب تا ۶۱۵، ۱۳۱ و ۴۵۰ کیلومتر مربع صورت گیرد. انجام چنین رویه های تخصیص زمین به تناسب کاربری منابع زمین یاری رسانده و از تنزل زمین نیز جلوگیری به عمل می آورد.

کلیدواژه ها: GIS، لندفرم ها، تخصیص بهینه، کوهستان های کوئینلینگ، ارزیابی تناسب

دانلود متن کامل فارسی (قیمت ۵۰۰۰ تومان)

 

2019-02-26
كد : 3196
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss