جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتاشتغال زنان روستایی، اقتصاد خانوار

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

متغیرها: اشتغال زنان روستایی، اقتصاد خانوار

توضیحات: ۳۶ صفحه فارسی (word)

با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای پایان نامه

خلاصه ای از کار:

۲-۱- مقدمه

امروزه محدودیت شدید منابع جهان و رشد فزآینده جمعیت مصرف کننده، موضوع بهره وری و افزایش کارایی در تمامی زمینه های زندگی بشر، به بحثی جدی تبدیل گردیده است. همچنین کوشش بسیاری از افراد متخصص و سازمان ها معطوف به یافتن راهکارهای دستیابی به آن شده است. تمامی متفکرین در کشور ها ی پیشرفته بر این باورند که جامعه ی توانا و توانمند،………….

۲-۲- اشتغال زنان و زندگی خانوادگی

روابط خانوادگي، تحت تأثير پويايي نهادهاي اجتماعي، با تحول دائم روبه‌روست. با تحول شرايط زيستي و به تبع آن، بروز نيازهاي جديد، پيوسته نقش‌ها در حال تغييرند، به طوري كه از اعتبار نقش‌هاي سنتي روزبه‌روز بيشتر كاسته شده و موجبات دگرگوني آنها فراهم مي‌شود. همراه با تغييرات ساختاري جامعه و بر اثر تحولات زندگي خانوادگي، زن خانه‌دار در عين……………..

۲-۲-۱- شناسایی مشاغل برای زنان روستایی

زنان روستایی به عنوان نیروی کار، تقریبا در تمامی بخش های اقتصادی روستا فعال هستند. این فعالیت ها همواره در ایجاد و یا بهبود درآمد خانوار موثر بوده است، ولی در بعضی از موارد منجر به کسب درآمد مستقل برای زنان روستایی می گردد که می توان به عنوان مشارکت زنان روستایی در بازار کار آن را مورد بررسی قرار داد. یکی از موضوعاتی که توجه محققان را به خود جلب کرده متفاوت بودن عوامل مؤثر در مشارکت زنان روستایی در بازارکار است. امروزه مشخص شده است که در کشورهای پر درآمد با تکنولوژی پیشرفته، فعالیت های زنان از جنبه های گوناگون به سرعت در حال دگرگونی است(Lichter, 1988).

……………..

-۳- زنان روستایی و اقتصاد خانواده

زنان روستايي به عنوان نيمي ‌از نيروي انساني فعال بخش مهمي ‌از توليد را تشكيل مي‌دهند. جايگاه و نقش زنان در توسعه كشاورزي و روستايي بر هيچ كس پوشيده نيست. آنان در زمينهء كاشت، داشت و برداشت محصولات كشاورزي نقش عمده‌اي برعهده دارند و از زماني كه انسان آموخت براي زنده ماندن بايد غذا تهيه كند، زنان به فكرجمع‌آوري و نگهداري محصولات كشاورزي بوده اند (الوانی و احمدی، ۱۳۸۳).

۲-۴- نقش زنان در توسعه روستايي

زنان حدود نيمي از جمعيت جامعه روستايي را تشكيل مي‌دهند و داراي وظايف و نقش‌هاي متعددي هستند. از جمله، همسرداري، كدبانوگري، توليد و تبديل فرآورده‌هاي كشاورزي مثل ماست، پنير و …. و حفظ و نگه‌داري آنها و كار در مزارع خانگي، تهيه آب و وسايل سوخت، كار به صورت مزد بگير و…. مي‌باشد. زنان روستايي با انجام فعاليت‌هاي درون منزل (آماده كردن غذا، پختن، شستن، نگه‌داري و محافظت از فرزندان و…)و فعاليتهاي بيرون منزل(مثل كشاورزي، دامپروري و صنايع دستي و…..)نقش مهمي را در رسيدن به توسعه روستايي به‌ عهده دارند (ابونوری و همکاران، ۱۳۸۵)..

………..

-۴-۱: توسعه نیروی انسانی در بخش کشاورزی

جمشیدی(۱۳۸۲)نیز بیان نموده که در حقیقت اگر بخواهیم نقش زنان روستایی را در توسعه روستا بیان کنیم ، می توان به نقش عمده ی آنها در فعالیت های کشاورزی و تولیدات زراعی، دامی و باغی،صنایع دستی روستایی ،فرآوری و نگه داری و فروش محصولات کشاورزی اشاره کرد.بدون شك يكي از محورهاي توسعه، توسعه نيروي انساني است. چرا…………….

۲-۵- ویژگی های فردی و نقش زنان در اقتصاد خانوار

میری(۱۳۸۶) با بیان این مطلب که زنان به طور نسبي از سطوح تحصيلي پايين تري نسبت به مردان برخورداراند. و اغلب دسترسي محدود به فرصت هاي آموزشي شغلي دارند. آنها از همه امكانات جهت بالا بردن كمي ‌و كيفي شرايط و بهبود اوضاع خود محروم هستند و با وجود نقش آشكار زنان روستايي در توليد و فرآوري و نگهداري محصولات كشاورزي اين بخش از جمعيت روستايي از خدمات آموزشي و كسب مهارت‌هاي مناسب با فعاليت‌هاي خود بي‌بهره مانده است………….

۲-۶- سیاست های دولت و نقش زنان در اقتصاد خانوار

اطلاعات قابل دسترسي در مورد ويژگي‌هاي اشتغال زنان روستایی در ايران پيش از همه هشدار مي‌دهد كه تغييرات اساسي در ديدگاه‌هاي موجود نسبت به کارآفرینی و اشتغال و تعريف آن ها لازم است، تا حداقل زنان روستایی نيز در زمره‌ی جمعيت فعال اقتصادي شمارش شوند.اين تغييرات جز با ملاحظه‌ی برنامه‌هاي توسعه و سياست‌گذاري‌ها در سطح كلان ميسر نخواهد شد. بنابراين برنامه‌ريزي، بيشترين نقش را در اين بُ‍‍‍‍عد خواهد داشت(خواجه نوری، ۱۳۸۴).ارزش گذاری به ویژگی…………

۲-۷- عوامل اقتصادی و نقش زنان در اقتصاد خانوار

بنابر تحقيقات فائو بيش از۷۰ درصد از جمعيت فقير جهان را زنان تشكيل مي‌دهندو چهره فقر بيش از آن‌ كه روستايي باشد زنانه است.زيرا زنان فقير شهرنشين نيز همان مهاجران درمانده ديروز روستا هستند(منجم زاده وآجیلی،۱۳۸۵). در كشور ما با توجه به خصوصيات و بافت جوامع روستايي و عشايري بخش وسيعي از توليدات كشاورزي و فرآورده‌هاي دامي ‌برعهده زنان………….

۲-۸- عوامل اجتماعی و نقش زنان در اقتصاد خانوار

در جامعه ما زنان و بخصوص زنان روستایی اعتماد به نفس كمتر و تصوري منفي از خود در اجتماع دارند. رشد اقتصادي بدون رشد اجتماعي مي‌تواند به بحران منجر شود و رشد فرهنگي بدون پشتوانه اقتصادي متوقف خواهد شد. لذا براي دستيابي به توسعه پايدار بايد نسبت بين ابعاد مختلف توسعه حفظ گردد.مسألة توسعه با دامنه و ابعاد وسيع، سالهاست كه كشورهاي جهاني را به ورطه‌هاي متفاوت كشانده است. در همين ارتباط تعيين الگوي توسعه, مسأله مشاركت و نحوة حضور زنان به نتايج بحث برانگيزي در نظام جهاني منتهي مي‌شود. در نظريات جديد توسعه برپايه محوريت دانش ضرورت………….

۲-۹- عوامل فرهنگی و نقش زنان در اقتصاد خانوار

يکي ديگر از موانع مشارکت زنان روستائي در برنامه هاي ترويجي موانعي هستند که ريشه در مشکلات فرهنگي دارند. همچنين هنجارهاي اجتماعي موجود در برخي جوامع يکي ديگر از اين عوامل است که باعث محدوديت مشارکت زنان در فعاليت هاي اقتصادي شده است.      اين باور كه زنان بايستي وظايف ديگري به عهده داشته باشند، محدوديت هايي بر حسب نوع شغل انتخابي، كمبود حمايت خانوادگي، كمبود تغيير پذيري و … را  بوجود  مي آورد. طرح ورود زنان……………

۲-۱۰- بررسی جامعه شناختی اشتغال زنان روستایی

على‌رغم مهاجرت گسترده و فراگير روستاييان به سوى شهرها و بر خلاف روند شتابان شهرنشينى در دهه‌هاى اخير ، هنوز بيش از يک سوم جمعيت کشور ما در مناطق روستايى به سر مى‌برند. به طرز نامتعارفى اين افراد از تحصيل ، اشتغال کامل، درآمد کافى، بهداشت درخور، مسکن مناسب و … بى‌بهره مانده‌اند و از فقر و نابرابرى در رنج مى‌باشند. از این………..

 

۲-۱۱- توانمندسازي زنان روستایی

توانمندسازي زنان از آن جهت كه مورد نياز جامعه بوده و منافع اين توانا سازي نصيب كل اين جامعه مي شد بسار حايز اهميت است. ديدگاه جامعه بايد نسبت به اقشار مختلف زنان، تغييري بنيادي و اساسي كند كه در اين رابطه ، اولين و مهمترين گام اقدام برنامه ريزان و كارشناسان مربوط براي « آموزش تواناسازي زنان » خواهد بود، چرا كه اين امر كليد فقر زدايي از جامعه زنان مي باشد (ترکمانی و همکاران، ۱۳۷۸).

………….

۲-۱۲- وضعیت زنان روستایی استان کردستان

استان کردستان و سایر مناطق کُردنشین از نظر محرومیت یکی از عقب نگه داشته شده ترین مناطق ایران هستند. وضعیت اقتصادی زنان کُرد وابسته به مردان است، چون اکثر زنان کرد دارای درآمد کافی و بالا به صورت مستقل نمی باشند و به طبع وضع اقتصادی منطقه خوب نیست. منطقه امکانات تولید کار، ایجاد  بازار کار برای حتی صنایع دستی زنان، تولیدات خانگی و جذب نیروی زنان را ندارد. بیداد فقر در منطقه ،ناتوانی زنان بالخص زنان بد سرپرست یا  بی سرپرست در اداره امور خود سبب بسیاری از ناهنجاریهای اجتماعی شده است………….

منابع

ابریشمی، ح. (۱۳۷۵). اقتصاد ایران، تهران: انتشارات فرخیان، علمی و فرهنگی. صص ۱۰۱-۱۰۲٫

ابونوری، ف.، حسینی، م و رضوانفر، ا. (۱۳۸۵). شناخت و تحليل دانش بومي زنان عشاير ايل سنگسري در خصوص فعاليتهاي اقتصادي خانوار. پایان نامه کارشناسی ارشد،. دانشگاه تهران.

……………………

………………….

 

 

2019-02-25
كد : 3555
وضعيت :‌موجود
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss