جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایت: اصول حاکم بر سياست کيفري اسلام در شرايط قصاص

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

دانلود پروپوزال آماده: : اصول حاکم بر سياست کيفري اسلام

در شرايط قصاص

 فرم پروپوزال پر شده و تکمیل شده نیمه رایگان کارشناسی ارشد و دکتری آماده برای انجام پایان نامه و درس روش تحقیق برای رشته های مختلف

گرايش:حقوق جزا و جرم شناسي

قسمت هایی از پروپوزال:

۱- بیان مسأله:

قتل اولين جرمي است كه توسط نوع بشر در زمين به وقوع پيوست و بعد از آن نيز پاياني نداشت. تعدي و تجاوز به حقوق ديگران خصوصا تعدي به تماميت جسماني از همان زمان شروع و تا به امروز ادامه دارد بي شك يكي از دلايل اجتماعي شدن زندگي بشر فرار از خطر تهاجم و مصون ماندن از آن بوده است انسانها براي در امان ماندن از تهديدات متجاوزين گردهم آمدند و تشكيل اجتماعات اوليه را دادند تا در هنگام رويارويي با خطر تهاجمات، قدرت مقابله با آن را داشته باشند.

اجتماعات اوليه تشكيل شده اما تهاجمات مرتفع نگرديد. تعدي و تجاوز از نهاد خودخواهانه و انحصارطلب انسان نشأت مي گيرد و لذا هميشه همزاد اوست. جوامع انساني كه از گسترش اجتماعات اوليه حاصل شده بود، براي دفاع در برابر اين خطرات هركدام راه حلي در پيش گرفتند كه اين راهكارها يا برخاسته از مذهب و از سوي شارع غيربشري بوده و يا به ابتكار ذهن خلاق بشر صورت گرفته است.

مجازات با هدف ارعاب و پيشگيري تنها يكي از روشهاي كاهش جرائم در جوامع است و ضروري است براي دستيابي به اين مهم اقداماتي در بهبود وضع جامعه صورت گيرد. به همين جهت احياي نفس مانند زنده كردن همه مردم و قتل نفس مانند كشتن همه انسانهاست.

شريعت اسلامي همچنانكه قتل و كشتن ديگران را حرام كرده، خودكشي را نيز حرام نموده است و خداوند متعالل در قرآن مي فرمايد «و لا تقتلوا النفسي اللتي حرم الله الا بالحق»

«نفسي را كه خداوند حرام كرده است مگر به حق نكشيد» و نيز در آيه  سوره نساء مي فرمايد: «خودتان را نكشيد كه خدا نسبت به شما رحيم است.»

همانطور كه اشاره شد در مورد مجازات قصاص، همانگونه كه در آيات مختلف قرآن آمده، هدف اساسي، نجات انسانها و ايجاد ثبات در حيات اجتماعي است. خداوند در قرآن مجيد هدف از قصاص را حيات جامعه مطرح كرده و بدين وسيله به دنبال ايجاد تقوا و نگهداري جامعه از وسوسه هاي شيطاني است كه موجب فساد مي باشد. شايد بتوان علت تشريح قصاص را كه موجب حيات جامعه تلقي شده با توجه به آيه ۳۲ سوره مائده به دست آورد. در اين آيه خداوند مي فرمايد: «كسي كه ديگري را بدون حق قصاص و يا بي آنكه با فسادي را در روي زمين مرتكب شود به قتل برساند، مثل آن است كه همه مردم را به قتل رسانده و هر كه ديگري را حيات بخشد، مثل آن است كه همه مردم را حيات بخشيده»

شارع مقدس بهتر از هر روانشناس اجتماعي ديگر مي تواند مصالح و مفاسد اجتماعي جامعه را تشخيص دهد، براي ثبات حيات اجتماعي در مسائل قتل عمدي، بهترين طريق را انتقام و قصاص تشخيص داده است؛ زيرا با انتقامي كه از قاتل عمدي گرفته مي شود،اصل شخصي بودن مجازات مراعات شده و از اعمال مجازات نسبت به خانواده و بستگانش جلوگيري مي شود، انتقام مظلوم از ظالم براي احياي عدل و حق نه تنها قبيح نيست بلكه پسنديده است.

 

 

……………………………

 

۲- اهمیت و ضرورت تحقیق:

 

 

……………………………

 

۳- پیشینه تحقیق:

 

 

……………………………

 

۴- اهداف تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۵- فرضيه ‏هاي تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۶- مدل تحقیق

…………………………

……………………………..

۷- سوالات تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۸- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات فني و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

…………………………………….

…………………………………..

۹- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

………………………….

…………………………….

۱۰- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهيزات و استانداردهاي مورد استفاده در قالب مراحل اجرايي تحقيق به تفكيك):

………………………….

…………………………….

ب- متغيرهاي مورد بررسي در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

…………………………………….

…………………………………..

ج – شرح کامل روش (ميداني، كتابخانه‏اي) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فيش‏برداري و غيره) گردآوري داده‏ها :

…………………………………….

…………………………………..

د – جامعه آماري، روش نمونه‏گيري و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

…………………………………….

…………………………………..

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

…………………………………….

…………………………………..

ز- ابزار تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

هـ – روش‌ها و ابزار تجزيه و تحليل داده‏ها:

…………………………………….

…………………………………..

منابع :

…………………………………….

…………………………………..

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

 

2019-03-10
كد : 21976
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss