جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتامام حسن مجتبي (ع)

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

امام حسن مجتبي (ع)

(۷صفحه ورد)

(در آيين اسلام، ثروتمندان، مسئوليت سنگيني در برابر مستمندان و تهيد‌ستان اجتماع به عهده دارند و به حكم پيوندهاي عميق معنوي و رشته‌هاي برادري ديني كه در ميان مسلمانان برقرار است، بايد همواره در تأمين نيازمندي‌هاي محرومان اجتماع كوشا باشند. پيامبر اسلام (ص) و پيشوايان ديني ما، نه تنها سفارش‌هاي مؤكدي در اين زمينه نموده‌اند، بلكه هر كدام در عصر خود، نمونه برجسته‌اي از انسان دوستي و ضعيف نوازي به شمار مي‌رفتند) آري! پيشوايان و رهبران راستين و معصوم مكتب اسلام درهر موقعيت و زماين خانه نشين، گوشه‌زندان، جنگ و صلح، رصالت سنگيني خود را كه همانا پرورش انسان‌ها و ترويج احكام و شريعت اسلام است به انجام مي‌رسانند و امام حسن مجتبي (ع) نيز از تبارك پاك رسول خدا (ص) و از همين زنجيره پيوسته رهبران الهي است كه با پذيرفتن صلح، مهم‌ترين سنگر مبارزه با كفر و نفاق را بنيان نهاد و انقلاب خونبار كربلا را پي‌ريزي نمود و افراد برگزيده مانند ابوالفضل العباس (ع) و ديگر شهداي سرافراز كربلا را براي آن روز حساس و سرنوشت‌ساز ذخيره نمود و دشمن دون و فريبكار را رسوا و مفتضح كرد.

شناسنامه امام حسن مجتبي (ع)

ولادت با سعادت سبط اكبر و گل خوشبوي پيامبر اكرم (ص) حضرت امام حسن مجتبي (ع) در نيمه ماه رحمت، غفران در ضوان الهي، ماه مبارك رمضان در سال سوم از هجرت طيبه واقع شده است و بعضي سال دوم را ضبط كرده‌اند. نام شريفش حسن است، كينه مبارك آن امام همام، ابومحمد است. ولي داراي القاب مختلف و گوناگوني است از آن جمله: طيب، تقي، سبط، زكي، سيد، ولي و مجتبي. معروف‌ترين لقب مبارك آن حضرت همان مجتبي مي‌باشد، چنانكه به سبط اكبر نيز شهرتي بسزا دارند كه اولين نوزاد بيت وحي و نخستين فرزند فاطمه دختر پيامبر اكرم بود.

داستان ولادت و مراسم نامگذاري:

از امام سجاد (ع) روايت شده كه فرمود: چون فاطمه (ع) فرزندش حسن را به دنيا آورد، به پدرش علي (ع) عرض كرد: نامي براي او بگذار؛ علي (ع) فرمود: من چنان نيستم كه در مورد نامگذاري او به رسول خدا (ص) پيشي گرفته و سبقت جويم.

در اين وقت رسول خدا بيامد، و آن كودك را در پارچه زردي پيچيده به نزد آن حضرت بردند. حضرت فرمود: مگر من نگفته بودم كه او را در پارچه زرد نپيچيد؟ سپس آن پارچه را به كناري افكند و پارچه سفيدي گرفته و كودك
را در آن پيچيد، آنگاه رو به علي (ع) كرده فرمود: من در نامگذاري وي بر خدا سبقت نمي‌جويم!………………..

…………………………..

2019-03-14
كد : 28565
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss