جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایت: انتقال عامل نسخه برداري WDREB2 به گندم با استفاده از آگروباکتريوم براي بهبود مقاومت به تنش هاي غيرزنده

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

دانلود پروپوزال آماده: : انتقال عامل نسخه برداري WDREB2 به گندم با استفاده از آگروباکتريوم براي بهبود مقاومت به تنش هاي غيرزنده

 فرم پروپوزال پر شده و تکمیل شده نیمه رایگان کارشناسی ارشد و دکتری آماده برای انجام پایان نامه و درس روش تحقیق برای رشته های مختلف

بيوتکنولوژي کشاورزي

قسمت هایی از پروپوزال:

۱- بیان مسأله:

فنون هاي سنتي بهنژادي گياهان شامل تلاقي­هاي مختلف و انتخاب بوده و فنون هاي درون شيشه اي مکمل اين روش ها در ايجاد گياهان با صفات مطلوب مي­باشند. در سال­هاي اخير ظهور فنون هاي جديد مهندسي ژنتيک به عنوان ابزاري جديد در تحقيقات کشاورزي  همسو با بهنژادي سنتي در گسترش روش­هاي جديد براي دستورزي­هاي ژنتيکي گياهان نقش بسيار مهمي ايفا کرده است. يکي از شاخه­هاي زيست فناوري­گياهي، انتقال ژن هاي خاص به سلول­هاي گياهي و باززايي گياه از اين سلول ها با استفاده از روش هاي کشت بافت گياهي مي باشد. بنابراين زيست فناوري اين پتانسيل را دارد که با توليد گياهان با خصوصيات بهبود يافته مکمل روش­هاي سنتي بهنژادي گياهان شود. بر خلاف روش­هاي بهنژادي سنتي که در آن ها دسته­اي از ژن ها منتقل مي شود، در روش­هاي مبتني بر زيست فناوري مي­توان يک ژن مشخص را از هر موجودي انتخاب و به جاندار ديگر انتقال داد. با توجه به نقش گياهان زراعي و بخصوص گندم در تامين غذاي مردم دنيا اين گياهان اهداف مناسبي جهت مطالعه و دستورزي­هاي ژنتيکي مي­باشند.

جمعيت جهان به گونه اي روز افزوني در حال افزايش است. اين جمعيت كه در سال ۱۹۳۰ ميلادي تنها ۲ ميليارد نفر بود، در سال ۱۹۹۰ به ۳/۵ ميليارد نفر رسيد و در سال ۲۰۰۰ ميلادي از ۶ ميليارد نفر تجاوز كرد (امام، ۱۳۸۶) و پيش بيني مي شود كه جمعيت دنيا تا سال ۲۰۲۵ به ۸ ميليارد نفر برسد ( FAO, 2006).

بيشتر مدل ها پيش بيني كرده اند كه كمبود جدي مواد غذايي به ويژه در مناطق خشك و نيمه خشك جهان تشديد خواهد شد. پيش‌‌بيني شده است كه جمعيت ايران بر مبناي نرخ رشد ۲ درصد، در سال ۱۴۰۰ از۱۲۰ ميليون نفر تجاوز كند (امام، ۱۳۸۶). تقاضا براي مصرف مواد غذايي در كشور هاي كمتر گسترش يافته از سال ۱۹۸۰ تا ۲۰۳۰ حدود ۷/۲ برابر خواهد شد (FAO, 2006). بنابراين، بحران غذايي از مسايلي است كه انسان امروزي با آن روبرو خواهد.

غلات مهمترين گياهان غذايي كره‌ي زمين و تأمين كننده‌ي ۷۰ درصد غذاي مردم كره‌ي زمين مي‌‌باشند. گندم و برنج  (Oryza sativa) روي هم تقريباً ۶۰ درصد انرژي مورد نياز بشر را تأمين مي‌‌كنند به طور كلي بيش از سه چهارم انرژي و يک دوم پروتئين مورد نياز بشر از غلات تأمين مي‌‌شود و به راستي غلات پايه‌ي اصلي تغذيه و بقاي بشر به شمار مي‌‌روند (امام، ۱۳۸۶).

 

 

……………………………

 

۲- اهمیت و ضرورت تحقیق:

 

 

……………………………

 

۳- پیشینه تحقیق:

 

 

……………………………

 

۴- اهداف تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۵- فرضيه ‏هاي تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۶- مدل تحقیق

…………………………

……………………………..

۷- سوالات تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۸- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات فني و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

…………………………………….

…………………………………..

۹- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

………………………….

…………………………….

۱۰- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهيزات و استانداردهاي مورد استفاده در قالب مراحل اجرايي تحقيق به تفكيك):

………………………….

…………………………….

ب- متغيرهاي مورد بررسي در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

…………………………………….

…………………………………..

ج – شرح کامل روش (ميداني، كتابخانه‏اي) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فيش‏برداري و غيره) گردآوري داده‏ها :

…………………………………….

…………………………………..

د – جامعه آماري، روش نمونه‏گيري و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

…………………………………….

…………………………………..

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

…………………………………….

…………………………………..

ز- ابزار تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

هـ – روش‌ها و ابزار تجزيه و تحليل داده‏ها:

…………………………………….

…………………………………..

منابع :

…………………………………….

…………………………………..

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

2019-03-10
كد : 22346
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss