عضویت در گروه تلگرام آسان داکبررسی اثربخشی آموزش جرأت¬ورزی در رابطان افتخاری بهداشت

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

http://i3group.com.au/?klykva=%D9%81%D9%88%D8%B1%D9%83%D8%B3-%D8%A7%D9%84%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%B1&d35=51 دانلود پروپوزال تکمیل شده و پر شده: بررسی اثربخشی آموزش جرأت­ورزی در رابطان افتخاری بهداشت

http://asect.org.uk/?ilyminaciya=%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%A7%D9%84%D8%B0%D9%87%D8%A8-%D9%81%D9%8A-%D8%A8%D9%86%D9%83-%D8%A7%D9%84%D8%AF%D9%88%D8%AD%D9%87&d5c=91 قسمت هایی از پروپوزال:

arbeta hemifrån fast lön ۱- بیان مسأله:

العرض والطلب على اسهم الاهلي در فرایند رشد و توسعه اجتماعی، فرهنگی و اجتماعی جوامع، نیروی انسانی کارآمد نقش تعیین کننده­ای ایفاء می­کند. بدون شک توجه به جنبه­های مختلف زندگی نیروهای تحصیل کرده از عوامل مهم این توسعه می­باشد. از جمله مشکلات پیش روی نیروهای جوان در حال تحصیل، اضطراب، جرأت­ورزی پایین، افسردگی، خصومت و پرخاشگری مطرح شده است(دادجو، ۱۳۷۶). یک مسئله­ای که در کار بالینی مکرراً اتفاق می­افتد برخورد با افرادی است که به علت عدم داشتن مهارت­های بین فردی و اجتماعی نمی­توانند در موقعیت­های اجتماعی به خوبی ظاهر گشته و حق خود را بگیرند به همین خاطر در زمینه­هایی که مستلزم ارتباط با افراد دیگر است عملکرد مناسبی از خود نشان نمی­دهند. این افراد که به آنها«کمرو و بی قاطعیت[۱]» گفته می­شود قادر به ابراز احساسات واقعی خود، رد خواهش­های نامعقول دیگران، دفاع از حقوق حقه­ی خود نمی­باشند. مشکلات بین فردی[۲] آنها باعث می­شود برنامه­ریزی درستی برای زندگی­شان نداشته باشند و در نتیجه از نیروهای بالقوه خود نمی­توانند استفاده نمایند. آنها غالباً از جانب مردم چیره­تر مورد سوء استفاده قرار می­گیرند و به همین دلیل عزت­نفس[۳] کمی دارند. تقریباً در همه اوضاع و احوال جمعی به نحوی ناراحت و مضطرب هستند عدم توانایی آن­ها در ابراز حقوق مشخص منجر به نفرت و خصومت واپس­زده می­گردد که به نوبه­ی خود غالباً احساس­های نامتناسب گناه و پشیمانی به بار می­آورند. گاهی اوقات خشم و ناراحتی ناشی از مشکلات فوق باعث می­شود فرد بطور غیر منطقی عمل کرده و به پرخاشگری[۴] دست بزند(طباطبایی، ۱۳۷۸).

watch یکی از نیازهای اساسی در تمام طبقات و درجات علمی و اخلاقی، نیاز به داشتن میزان معینی از عزت­نفس است(صاحب الزمانی و همکاران، ۱۳۸۸). ارتباطات قطعی و دو جانبه بین قاطعیت و عزت­نفس وجود دارد و به نظر می­رسد که قاطعیت سبب افزایش عزت نفس، اعتماد به نفس، ارتباطات بین فردی، کامل شدن شخصیت و کنترل درونی می­شود(همان منبع). ابراز نکردن خود و عدم توجه به حقوق فردی و نشان ندادن قاطعیت در تعاملات فی ما بین، انسان را گرفتار بیماری­های جسمی و روانی و روابط اجتماعی ناسالم می­کند. بسیاری از بزه­کاری­ها و رفتارهای منحرف، خصوصاً در نوجوانان به این دلیل بوجود می­آید که نوجوان قدرت«نه گفتن» در جای مناسب را ندارند(همان منبع).

http://parts.powercut.co.uk/?risep=%D8%A5%D8%AE%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%84%D9%81%D9%88%D8%B1%D9%83%D8%B3-2&ce0=89 اضطراب از دیر باز به عنوان عکس العمل طبیعی در مقابل تنش قلمداد می­شد به طوری که بررسی و درمان آن چندان مورد توجه نبوده است. تحقیقات انجام شده در این زمینه حاکی از آن است که تنش عامل عمده­ای در بروز مشکلات برای دانش­آموزان است، به عبارت دیگر تنش­های موجود در عصر تکنولوژی و فزونی تغییرات همه جانبه و بی­توجهی نسبت به ارزش­های حاکم بر خانواده، انسان امروزی را به سمت اضطراب می­کشاند(دادجو، ۱۳۷۶). به اعتقاد دیدگاه تحلیل­گری روانی تضادهای سرکوب شده تولید اضطراب می­کند(برنز[۵](؟)؛ ترجمه قراچه داغی، ۱۳۸۳). و به اعتقاد درمان­گر شناختی، افکار منفی و طرز تلقی­های غیر منطقی موجب اضطراب هستند(همان منبع). علاوه بر اضطراب، خیلی از انسان­ها با مشکل عدم ابراز وجود روبرو هستند. عدم ابراز وجود باعث می­شود که برخی از افراد مخصوصاً نوجوانان و دانش­آموزان در معرض تهدید انواع بیماری­های جسمی، روانی و روابط اجتماعی ناسالمی قرار بگیرند(ریس و گراهام[۶]،۱۹۹۱؛ ترجمه شهنی ییلاق و رضایی، ۱۳۷۹). حال این سؤال مطرح می­شود که، عدم ابراز وجود دانش­آموزان با چه عواملی در ارتباط است؟ به اعتقاد رفتار درمان­گران تربیت دوران کودکی، یادگیری­های غلط و یا کوتاهی در یادگیری رفتار صحیح منجر به عدم ابراز وجود در فرد می­شود(تاون­اند(؟)؛ ترجمه نظیری و مولا، ۱۳۸۱). به اعتقاد درمان­گران شناختی افکار و باورهای غیر منطقی مانعی بر سر راه ابراز وجود هستند(آلبرتی و امونز[۷](؟)؛ ترجمه  قراچه داغی، ۱۳۸۳).

http://www.dramauk.co.uk/?arapyza=%D8%A7%D8%B3%D8%B9%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%84%D8%B3%D9%88%D9%82-%D8%A7%D9%84%D8%B3%D8%B9%D9%88%D8%AF%D9%8A-%D8%A7%D9%84%D9%8A%D9%88%D9%85&e71=45 ابراز وجود یکی از مهارت­های اجتماعی است که در تعاملات روزمره و نیز در محیط­های تخصصی بسیار مفید است. وقتی دیگران حقوق ما را رعایت نمی­کنند، آزرده، خشمگین و ناراحت می­شویم، اما برخی از ما نمی­توانیم ابراز وجود کنیم. این مشکل ریشه­های تربیتی دارد و ناشی از پرورش یافتن ما توسط والدینی بسیار سخت­گیر است که«فرزندان خود را می­بینند، اما حرف­های آنها را نمی­شنوند». این گونه کودکان در مدرسه یاد می­گیرند که معلمان، بچه­های ساکت را دوست دارند. ولی آن­ها بعدها به سختی می­توانند بر سلطه پذیری­های بازمانده از دوران کودکی، خویش فایق آیند(هارجی و همکاران(؟)؛ ترجمه فیروز بخت و بیگی، ۱۳۸۴). ابراز وجود موهبتی مرموز و عجیب نیست که برخی از آن برخوردارند و برخی فاقد آن. بلکه مجموعه­ای از مهارت­هاست که هر کسی از راه تمرین می­تواند به آن دست یابد. مهیج­ترین جنبه ابراز وجود آن است که پس از کسب این مهارت ناگهان متوجه می­شوید می­توانید بدون هر گونه احساس گناهی نه بگویید؛ خواسته­هایتان را مستقیماً مطرح کنید و کلاً راحت­تر ارتباط برقرار کنید. از همه مهم­تر آنکه اعتماد به نفس شما را به شدت بالا می­برد. برای درک کامل مفهوم ابراز وجود، ابتدا باید بین آن و سایر سبک­های پاسخدهی تمایز بگذاریم(همان منبع).

http://jesspetrie.com/?amilto=%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%B3%D9%85-%D8%A7%D9%84%D8%A8%D9%8A%D8%A7%D9%86%D9%8A-%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%B1-%D9%84%D9%84%D9%81%D9%88%D8%B1%D9%83%D8%B3 رفتارهای افراد فاقد قاطعیت با افراد دارای قاطعیت[۸]و آن­هایی که دارای رفتار پرخاشگرانه هستند فرق می­کند. در مورد اول فرد اصلاً قادر به بیان احساسات و به اصطلاح حرف دل خود نیست، در مورد دومی فرد حق خود را می­گیرد و به اعتلای نفس خویش در عین حال که حقوق دیگران را رعایت می­کند می­پردازد و در سومین مورد در حین رفتارهای اجتماعی رعایت حقوق دیگران برای وی اهمیت ندارد و به تضیع حقوق دیگران مبادرت می­ورزد(طباطبایی، ۱۳۷۸). بر اساس پژوهش­های انجام شده، عواملی نظیر عزت­نفس، مهارت­های بین فردی، برقراری ارتباط مطلوب، تعیین هدف، تصمیم­گیری، حل­مسأله، تعیین و شناسایی ارزش­های فردی در پیشگیری و یا کاهش ابتلا به انواع ناهنجاری­های رفتاری و اختلالات روانی و افزایش سطح سلامت روان افراد، نقش مؤثری دارد. بنابراین با توجه به اهمیت و ارزش آموزش مهارت­های زندگی، با اهداف گوناگون پیشگیرانه و ارتقاء سطح سلامت روان، فقدان این مهارت­ها موجب می­شود که فرد در برابر فشارها و استرس­ها به رفتارهای غیر مؤثر و ناسازگارانه روی آورد. آموزش چنین مهارت­هایی در افراد، احساس کفایت، مؤثر بودن، غلبه کردن بر مشکل، توانایی برنامه­ریزی و رفتار هدفمند و مناسب با مشکل را به وجود می­آورد(فلاح زاده، ۱۳۸۸).

source link از این رو می­توان گفت به کارگیری شیوه­های آموزشی و مداخلاتی از آن جهت که نظامدار هستند، سودمندند. در این راستا، لازم است با انجام مداخلة آزمایشی جرأت­ورزی، اثر آن بر روی اضطراب اجتماعی و عزت­نفس مورد مطالعه قرار گیرد؛ اما علی­رغم شواهد تحقیقاتی دال بر اهمیت آموزش جرأت­ورزی، به دلیل پیچیدگی و چند بعدی بودن انسان هنوز به تحقیقات بیشتری نیازمندیم. بنابراین با توجه به توانمندسازی افراد با آموزش مهارت جرأت­ورزی، پژوهش حاضر به این مسأله می­پردازد که آیا آموزش مهارت جرأت­ورزی به بهبود اضطراب اجتماعی و افزایش عزت­نفس رابطان بهداشتی تحت آموزش، مؤثر واقع خواهد شد؟ به عبارت دیگر آیا می­توان با انجام این آموزش به کاهش اضطراب اجتماعی و افزایش عزت­نفس رابطان بهداشتی کمک کرد؟

 

……………………………

 

۲- اهمیت و ضرورت تحقیق:

……………………………

 

۳- پیشینه تحقیق:

……………………………

 

۴- اهداف تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۵- فرضيه ‏هاي تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۶- مدل تحقیق

…………………………

……………………………..

۷- سوالات تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۸- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات فني و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

…………………………………….

…………………………………..

۹- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

………………………….

…………………………….

۱۰- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهيزات و استانداردهاي مورد استفاده در قالب مراحل اجرايي تحقيق به تفكيك):

………………………….

…………………………….

ب- متغيرهاي مورد بررسي در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

…………………………………….

…………………………………..

ج – شرح کامل روش (ميداني، كتابخانه‏اي) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فيش‏برداري و غيره) گردآوري داده‏ها :

…………………………………….

…………………………………..

د – جامعه آماري، روش نمونه‏گيري و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

…………………………………….

…………………………………..

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

…………………………………….

…………………………………..

ز- ابزار تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

هـ – روش‌ها و ابزار تجزيه و تحليل داده‏ها:

…………………………………….

…………………………………..

منابع :

…………………………………….

…………………………………..

آسان داک: www.Asandoc.com

پروژه آماده مدیریت، حسابداری، پروپوزال آماده تقریبا رایگان ارشد و دکتری روانشناسی، پرسشنامه و ترجمه آماده کشاورزی، علوم سیاسی، معماری، عمران و همه رشته های دانشگاهی، پروپوزال پر شده مدیریت آموزشی، تکنولوژی آموزشی، تربیت بدنی، ترجمه مقالات آماده، پروپوزال با مقاله بیس آماده

 

[۱] – Timid & Unassertive

[۲] – interpersonal problem

[۳] – Self- esteem

۴-  Aggression

[۵] – Burns

۲ – Reese and Graham

[۷] – Alberti and Emmons

۲- Assertive

۹۰,۰۰۰ ریال – خرید
۱۳۹۵-۱۰-۲۸
كد : 17457
وضعيت :‌موجود

محصولات پیشنهادی

مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد. این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است. بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند.
با وارد کردن ايميل خود و تاييد ايميل ارسال شده توسط فيدبرنر مي توانيد آخرين مطالب سايت را از طريق ايميل دريافت کنيد . ايميل شما پيش ما محفوظ مي ماند و هيچگونه ايميل تبليغاتي براي شما فرستاده نخواهد شد.
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Google+ - Rss