جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتبررسی اثربخشی گروه ‏درمانی عقلانی- هیجانی(الیس) درکاهش عود مصرف مواد در مراجعه کنندگان به مراکزترک اعتیاد در شهرستان بافت.

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

عنوان پروپوزال: بررسی اثربخشی گروه ‏درمانی عقلانی- هیجانی(الیس) درکاهش عود مصرف مواد در مراجعه کنندگان به مراکزترک اعتیاد در شهرستان بافت.

قسمت هایی از پروپوزال:

بیان مسأله:

پیشگیری از عود راهی است برای کمک به اشخاص با وابستگی دارویی جهت ایجاد تغییر در رفتار و افکار و حفظ آن تغییر برای مدت زمان طولانی(امینی،۱۳۸۲).لونسیون‏ (۱۹۹۷)، مارلات‏ و گوردن (۱۹۹۸)معتقدند مهمترین عامل مؤثر در مصرف مجدد مواد مخدر بعد از کنار گذاشتن آنها،حالتهای هیجانی منفی است.از طرفی نتایج یک مطالعه ملی در آمریکا در زمینه درمان اعتیاد نشان می‏دهد که زنان نسبت به مردان به احتمال بیشتری دچار هیجان‏های منفی می‏شوند و بیماری‏های روانی تأثیرآور مانند افسردگی و اضطراب پیش از استفاده از مواد در زنان وجود دارد.در حالی‏که مردان به احتمال زیاد،ابتدا اعتیادشان را گسترش می‏ دهند که ممکن است به افسردگی ثانویه‏ای منجر شود.همچنین زنان نسبت به مردان مصرف‏ کننده مواد،معمولا از خود انگاره و عزت نفس پایین‏تری برخوردارند که از عوامل عود زود رس در زنان می‏باشند(صفری ۱۳۸۲).

……

مرور منابع:

گلستانی (۱۳۸۷) اثر بخشی گروه درمانی مبتنی بر مراحل تغییر را در جلوگیري از عود معتادان در شهر کرمان را بررسی کرد. هدف اساسی ازانجام این بررسی افزایش دانش در زمینه اثربخشی این روش درمانی است .روش تحقیق آزمایشی است ، جامعه آماري کلیه معتادان شهر کرمان است . گروه نمونه ۳۰ نفرهستندکه با روش تصادفی انتخاب شدند .ابزار اندازه گیري خط کش آمادگی ومصاحبه بالینی است ،نحوه اجرا شامل ۱۵ جلسه است که بعد از انتخاب گروه نمونه اجرا شد.وتحلیل داده ها با ازمون معناداري تفاوت دو نسبت مستقل سنجیده می شود.یافته هاي حاصل از پژوهش حاضر با استفاده از روش گروه درمانی مبتنی بر مراحل تغییر بوده است که نشان می دهد این روش گروه درمانی مفید شناخته شده و یکی از روش هاي مناسب ارائه شده براي پیشگیري از عود است.در نتیجه با تایید فرضیه پژوهشی اثر بخشی گروه درمانی مبتنی بر مراحل تغییر در جلوگیري از عود معتادان تأیید شد.

………..

فرضيه‏هاي تحقیق:

فرضیه اول«تاثیرگروه‏درمانی عقلانی- هیجانی به طور معنی‏داری موجب کاهش سوء مصرف در مردان معتاد می‏شود»

فرضیه دوم«تاثیرگروه‏درمانی عقلانی- هیجانی به طور معنی‏داری موجب کاهش سوء مصرف در زنان معتاد می‏شود»

فرضیه سوم«تاثیرگروه‏درمانی عقلانی-هیجانی به طور معنی داری موجب کاهش‏ باورهای غیر منطقی در مردان معتاد می‏شود»

فرضیه چهارم«تاثیرگروه‏درمانی عقلانی-هیجانی به طور معنی داری موجب کاهش‏ باورهای غیر منطقی در مردان معتاد می‏شود»

فرضیه پنجم«گروه درمانی عقلانی-هیجانی موجب کاهش باورهای مرتبط با مواد در دو جنس می‏شود»

………….

 

 

2019-02-24
كد : 2146
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss