جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتبررسی اثر بخشی مداخلات روانی – آموزشی گروهی بر اضطراب ،افسردگی ،کیفیت زندگی وبرخی از شاخص های فیزیولوژیک بیماران قلبی،قبل از عمل جراحی پیوند عروق کرونر.

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

عنوان پروپوزال: بررسی اثر بخشی مداخلات روانی آموزشی گروهی بر اضطراب ،افسردگی ،کیفیت زندگی وبرخی از شاخص های فیزیولوژیک بیماران قلبی،قبل از عمل جراحی پیوند عروق کرونر.

قسمت هایی از پروپوزال:

بیان مسأله:

بیماری های قلبی – عروقی شایعترین بیماریهای جدی در جوامع توسعه یافته را تشکیل می دهند. انجمن قلب آمریکا گزارش کرده است که در سال ۲۰۰۲ ، تعداد ۶۲ میلیون آمریکایی ( ۳۲میلیون زن و۳۰ میلیون زن ) یعنی بیش از یک پنجم افراد دچار بیماری قلبی – عروقی (شامل هیپرتانسیون ) بوده اند. شیوع این بیماری به طور فزاینده ای با افزایش سن بالا می رود واز ۵ درصد در ۲۰ سالگی به ۷۵ درصد در بالای ۷۵ سالگی می رسد.ترخیص بیماران از بیمارستان های ایالات متحده آمریکا بعلت بیماری های قلبی – عروقی به طور ثابتی در حال افزایش بوده واکنون به بیش از ۶میلیون مورد در سال می رسد. علیرغم پیشرفت های اساسی در پیشگیری اولیه وثانویه از بیماری عروق کرونر ، سالانه تقریبا ۵/۶ میلیون آمریکایی دچار آنژین صدری می شوند و بیش از ۵/۱ میلیون نفر انفارکتوس میوکاردرا درسال تجربه می نمایند. حدود ۸/۴ میلیون آمریکایی دچار نارسایی احتقانی قلب هستند وسالانه بیش از نیم میلیون مورد جدید از این بیماری روی می دهد. موارد بستری بعلت نارسایی قلبی در ۲۰ سال گذشته از ۴۰۰،۰۰۰ مورد در سال به ۹۵۰،۰۰۰ مورد افزایش یافته است . در هر سال بیش از ۴/۱ میلیون بیمار تحت کاتتریزاسیون[۱] قلبی قرار میگیرند و۲/۱ میلیون نفر تحت عمل های ترمیم عروقی ( مداخله عروق کرونری از طریق پوست یا گرافت بای پس شریان کرونر ) می گردند.هزینه های سالانه ناشی از بیماریهای قلبی – عروقی ۲۸۰ میلیارد دلار تخمین زده می شوند ( ۱۷۰ میلیارد دلار هزینه مستقیم و۱۱۰ میلیارد دلار هزینه غیر مستقیم ناشی از عدم کارایی).اگرچه میزان مرگ به علت بیماری کرونری (با اصلاح سن) از حداکثر خود در سال ۱۹۶۵ به میزان دوسوم کاهش یافته است ، اما همچنان بیماریهای قلبی – عروقی شایعترین علل مرگ بوده ومسئول ۴۰ درصد از تمام موارد مرگ ( تقربیا یک میلیون مرگ در هر سال ) می باشند. تقربیا یک چهارم از این موارد ، مرگ ناگهانی هستند. میزان های مرگ ناشی از بیماری های قلبی – عروقی ، شیوع بیماری های قلبی – عروقی، به ویژه بیماری عروق کرونر در چین ، هند پاکستان وخاورمیانه به طور هشدار دهنده ای رو به افزایش هستند. اظهار شده که تا سال ۲۰۲۰ بیماریهای قلبی – عروقی عامل اصلی مرگ ومیر در سراسر دنیا خواهند بود(کاسپر وهمکاران، ۲۰۰۸).

……

مرور منابع:

سالیوان[۲] وهمکاران (۲۰۰۹) بیماری زای بیماریهای قلبی نه فقط شامل نشانه های جسمی بلکه همچنین بطور معنی داری شامل آشفتگی های روانشناختی (اضطراب ، افسردگی ) که موجب تغییراتی در سطوح عملکرد، وضعیت های شغلی، و روابط می شود.مطالعاتی ثبات کرده اند که افسردگی در بیماران قلبی مزمن بطور معنی داری وجود دارد، ومیزان شیوع آن در دامنه ای از ۲۴درصد تا ۳۶ درصد و عامل خطر بزرگ در کاهش عملکرد این بیماران می باشد.۱۲ مطالعه نشان دادند، که افسردگی مهمترین عامل خطر برای بیماری زایی ومرگ ومیر در بیماران با بیماری شدید فیزیولوژیک است. افسردگی میزان مرگ ومیر را در سه ماه ۵/۲ برابر وبستری در بیمارستان را در یکسال سه برابر     می کند ( دربیماران با نارسایی مزمن قلبی ).

………..

فرضيه‏هاي تحقیق:

۱- مداخلات روانی – آموزشی گروهیموجب کاهش میزان سطح اضطراب بیماران قلبی ، قبل از عمل پیوند عروق           کرونر می شود.

۲- مداخلات روانی – آموزشی گروهیموجب کاهش میزان سطح افسردگی بیماران قلبی ، قبل از عمل پیوند عروق کرونر می شود.

۳- مداخلات روانی – آموزشی گروهی موجب بهبود کیفیت زندگی وابعاد آن در بیماران قلبی ، قبل از عمل پیوند عروق کرونرمی شود.

۴- مداخلات روانی- آموزشی گروهی موجب تغییر برخی از شاخصهای فیزیولوژیک بیماران قلبی ، قبل از عمل پیوند عروق کرونی می شود.*

 

*تغییر( یعنی کاهش سطح مثلا سطح قند خون وچربی مضر خون یا افزایش میزان سطح مطلوب کلسیم خون یا چربی مفید خون )

………….

 

 

[۱]Ctheterisasion

[۲]– Salivan

2019-02-26
كد : 3950
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss