جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایت: بررسی اثر مصرف توام کابرگولین با ملاتونین بر بیان ترجیح مکان شرطی مورفین در موش سوری نر

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

دانلود پروپوزال آماده: بررسی اثر مصرف توام کابرگولین با ملاتونین بر بیان ترجیح مکان شرطی مورفین در موش سوری نر

 فرم پروپوزال پر شده و تکمیل شده نیمه رایگان کارشناسی ارشد و دکتری آماده برای انجام پایان نامه و درس روش تحقیق برای رشته های مختلف

داروسازی

قسمت هایی از پروپوزال:

۱- بیان مسأله:

اعتیاد دارویی با مصرف غیر قابل کنترل و اشتیاق وسواسی جهت مصرف وجستجوی دارو خود را نشان می­دهد.مورفین از جمله قوی­ترین داروهای ضد درد اوپیوییدی و آلکالویید اصلی تریاک بوده که در مقایسه با سایر مواد، از خاصیت اعتیاد آوری بالایی برخـوردار بوده و وابستگی فیـزیکی و روانی شدیدی ایجاد می­کند(). نشان داده اند که نورون های دوپامینی که از ناحیه تگمنتوم شکمی(Ventral tegmental area ) شروع شده و تا هسته آکومبنس (Nucleus accumbence) و قشر پره فرونتال(Prefrontal cortex) کشیده شده­اند.. سیستم دوپامینی مزوکورتیکولیمبیک را تشکیل می­دهند. شواهد معتبری معتقدند که این سیستم نقش اساسی را در مکانیسم وابستگی به اوپیوییدها ایفا می­کند. ملاتونین هورمونی است که در غده صنوبری(پینه آل)، غده کوچکی در مغز، تولید می­شود و به تنظیم چرخه خواب و بیداری در بدن کمک میکند. مقدار بسیار کمی از ملاتونین در غذاهایی مانند گوشت­ها، حبوبات، میوه­ها و سبزی­ها وجود دارد. ملاتونین همچنین به صورت مکمل غذایی در بازار وجود دارد، مکمل های غذایی ملاتونین گاهی برای درمان مشکل پرواز زدگی(جت لگ) یا بی خوابی به کار می­روند. مطالعات در مدل های حیوانی اثر ضد افسردگی ملاتونین را نشان داده­اند(). کابرگولین از جمله رایج ترین و جدیدترین آگونیست­های دوپامینی طولانی اثری بوده که در مقایسه با سایر آگونیست­های دوپامینی همچون بروموکریپتین، کینوگولایدو پرگولاید از نیمه عمر، تحمل پذیری و اثر بخشی خوبی برخوردار می­باشد. اندیکاسیون های کابرگولین در مواردی چون هیپرپرولاکتینمی، درمان بیماری پارکینسون (در فاز اولیه) به شکل مونوتراپی و توام با لوودپا و کربی دوپا (در فاز پیشرفته)، درمان فیبروز رحمی و غیره کاربرد دارد. کابرگولین با اثر آگونیستی بر روی گیرنده­های دوپامینی(D2) عمل میکند.تحقیقات نشان داده­اند که این دارو بر روی گیرنده­های دوپامینی D1 و گیرنده­های α۱ و α۲ آدرنرژیک نیز تا حدی تاثیر دارد().

 

……………………………

 

۲- اهمیت و ضرورت تحقیق:

 

 

……………………………

 

۳- پیشینه تحقیق:

 

 

……………………………

 

۴- اهداف تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۵- فرضيه ‏هاي تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۶- مدل تحقیق

…………………………

……………………………..

۷- سوالات تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۸- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات فني و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

…………………………………….

…………………………………..

۹- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

………………………….

…………………………….

۱۰- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهيزات و استانداردهاي مورد استفاده در قالب مراحل اجرايي تحقيق به تفكيك):

………………………….

…………………………….

ب- متغيرهاي مورد بررسي در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

…………………………………….

…………………………………..

ج – شرح کامل روش (ميداني، كتابخانه‏اي) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فيش‏برداري و غيره) گردآوري داده‏ها :

…………………………………….

…………………………………..

د – جامعه آماري، روش نمونه‏گيري و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

…………………………………….

…………………………………..

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

…………………………………….

…………………………………..

ز- ابزار تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

هـ – روش‌ها و ابزار تجزيه و تحليل داده‏ها:

…………………………………….

…………………………………..

منابع :

…………………………………….

…………………………………..

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

 

2019-03-10
كد : 22939
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Google+ - Rss