جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایت: بررسی اشتغال زنان در فقه امامیه و حقوق ایران

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

دانلود پروپوزال آماده: : بررسی اشتغال زنان در فقه امامیه و حقوق ایران

 فرم پروپوزال پر شده و تکمیل شده نیمه رایگان کارشناسی ارشد و دکتری آماده برای انجام پایان نامه و درس روش تحقیق برای رشته های مختلف

فقه و مبانی حقوق اسلامی

قسمت هایی از پروپوزال:

۱- بیان مسأله:

يكي از مسایل مهم و مورد توجه‌ي جامعه بين الملل، حفظ و رعايت حقوق زنان و مراعات تساوي حقوق زن و مرد و عدم تبعيض بر اساس جنسيت است، در اين ميان مسأله اشتغال زنان در خارج از منزل مورد توجه انديشمندان و از موضوعات مهم اجتماعي در جهان مي‌باشد.

ديدگاه اسلام در مورد اشتغال زنان و فعاليت‌هاي اجتماعي و اقتصادي آنان تابع نگاه جامع اين دين به جايگاه انساني و نيازها و مصلحت‌هاي فردي و اجتماعي انسان با در نظر گرفتن اهداف كلي خلقت و سازگاري اين فعاليت‌ها با فطرت و طبيعت روحي و جسمي زنان مي‌باشد. بر همين اساس در فرهنگ اسلامي، يكي از مسایل اساسي در انتخاب شغل، متناسب بودن شرايط احراز شغل با ويژگي‌هاي شاغل است و به مصلحت جامعه و خانواده توجه شده است (بیایانگرد، ۱۳۷۲، ص۵۹).

در فرهنگ اسلامي خانواده نهادي مقدس و مورد نظر خداوند است. مودت و رحمت عطيه‌اي است كه از ناحيه خداوند به دو ركن خانواده اعطا شده است. با توجه به اهميت و نقش خانواده در سعادت انسان،مقرراتي براي استحكام اين نهاد وضع شده و در شريعت، سرپرستي واحد براي آن منظور گرديده است (اَلرِّجالُ قَوّاموُنَ عَلَي النَّساءِ…) (نساء/ ۳۴).

بسياري از حقوقي كه در چارچوب خانواده براي يكي از طرفين قرار داده شده در حقيقت از حقوق نهاد خانواده است نه از حقوق فردي زوجين. براي مثال سرپرستي مرد در خانواده، لزوم نفقه براي همسر و مواردي از اين قبيل اهتمامي است كه براي نهاد خانواده و در جهت استحكام آن مي‌باشد. و نبايد آن را دليل بر تضعيف يكي از دو جنس در مقابل ديگري دانست (قائمی، ۱۳۸۶،‌ ص۱۲۶).

چگونه مي‌توان به استحكام خانواده نظر داشت اما نسبت به نياز خانواده به سرپرستي كه بر مصالح، حيثيات و تصميمات خانوادگي افراد نظارت كند بي توجه بود؟

آيا مي‌توان وظيفه تأمين معاش و نفقه‌ي خانواده را از دوش مرد برداشت و زن را براي تأمين مالي خود يا خانواده روانه‌ي بازاركاركرد و در عين حال انتظار برخورداري از محيطي آرام و توأم با مودت و رحمت و تربيت نسلي صالح را داشت؟

وظيفه اصلي زنان بنا بر خلقت الهي ايفاي نقش مادري و تربيت فرزندان به عنوان راز تداوم حيات بشري مي‌باشد و به گواهي تاريخ، هيچ زني نبوده است كه در كنار وظايف جانبي خود نخواسته باشد از اين وظيفه خطير كه با مقتضيات فطري او ارتباط دارد، اجتناب ورزد.

با توجه به وظيفه اصلي زن كه بنابر خلقت الهي ايفاي نقش مادري و تربيت فرزندان مي‌باشد و انجام اين مهم از متقضيات فطري وي مي‌باشد، و از طرفي نمي توان شايستگي‌ها و توانايي‌هاي زنان را به عنوان نيمي از پتانسيل فكري جامعه در پذيرش بعضي از مسئوليت‌ها در عرصه‌هاي مختلف اجتماعي ناديده گرفت، لذا بررسي اين حقوق و تبيين حدود و ثغور آن از ديدگاه فقه مذاهب اسلامي و در نتيجه آشنايي زنان مسلمان از حدود وظايف خود مهم است.

 

 

……………………………

 

۲- اهمیت و ضرورت تحقیق:

 

 

……………………………

 

۳- پیشینه تحقیق:

 

 

……………………………

 

۴- اهداف تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۵- فرضيه ‏هاي تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۶- مدل تحقیق

…………………………

……………………………..

۷- سوالات تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۸- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات فني و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

…………………………………….

…………………………………..

۹- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

………………………….

…………………………….

۱۰- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهيزات و استانداردهاي مورد استفاده در قالب مراحل اجرايي تحقيق به تفكيك):

………………………….

…………………………….

ب- متغيرهاي مورد بررسي در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

…………………………………….

…………………………………..

ج – شرح کامل روش (ميداني، كتابخانه‏اي) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فيش‏برداري و غيره) گردآوري داده‏ها :

…………………………………….

…………………………………..

د – جامعه آماري، روش نمونه‏گيري و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

…………………………………….

…………………………………..

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

…………………………………….

…………………………………..

ز- ابزار تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

هـ – روش‌ها و ابزار تجزيه و تحليل داده‏ها:

…………………………………….

…………………………………..

منابع :

…………………………………….

…………………………………..

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

 

2019-03-10
كد : 24091
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss