جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتبررسی رابطه بین استراتژی زنجیره تأمین ناب و عملکرد در کارخانه سایپا

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

عنوان پروپوزال: بررسی رابطه بین استراتژی زنجیره تأمین ناب و عملکرد در کارخانه سایپا

قسمت هایی از پروپوزال:

بیان مسأله:

امروزه با توجه به توسعه و تنوع محصولات شرکتها و نیز رقابت شدید میان آنها، سازمانهای تولیدی باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشند تا از یک سو بتوانند تهدیدات غیرقابل پیش بینی در آینده نامطمئن و محیط بی ثبات را مدیریت کنند و از سوی دیگر از فرصت های موجود بهره کامل را ببرند. به واسطه رشد فزاينده تغييرات در فناوری های مختلف، بنگاه های تولیدی به منظور حفظ متخصصان فني در زمينه فعاليتهايي كه آنها تدارك مي‎بينند، در حال تقويت شركايشان در زنجيره تأمين هستند (مروتی و همکاران، ۱۳۹۸).

انجمن مدیریت جامع زنجیرۀ تأمین، آن را دارایی راهبردی تعریف می کند که برای سازمان، ارزش و مزیت رقابتی ایجاد می کند (خاتمی و همکاران، ۱۳۹۷) . همکاری در زنجیره تأمین می تواند با تأثیر بر انتقال دانش و حل مسائل مربوط به اعضا و شاخه های زنجیره تأمین بر پایداری زنجیره تأمین موثر باشد. طي چند سال اخير پیدایش فناوري هاي مختلف و ايجاد تحولات عظيم و رقابت در بازارهاي جهاني، مديريت زنجيره تامين را بيش از پيش ضروري ساخته است،  به طوريكه سازمانهاي گوناگون براي ايجاد و حفظ موقعيت و جايگاه رقابتي خود، ناگزير به استفاده از روش ها و مولفه های مديريت زنجيره تأمين مي‎باشند (فلورسکیو و همکاران، ۲۰۱۹).

زنجيره تأمين در سالهاي اخير نظر بسياري از محققان و صنعتگران را به خود جلب كرده است. در بازار رقابتي امروز توليدكنندگان در صدد بهبود وضع داخلي نيستند بلكه انتخاب بهترين بازارها (با توجه به پديده جهاني شدن) و بهترين تأمين كنندگان در صدر برنامه هاي انتخاب بهترين گزينه ها در هر يك از تصميم گيري آنها قرار گرفته است. فشار رقابتي زياد، بسياري از سازمانها را بر آن مي دارد تا محصولات و خدمات خود را سريعتر، ارزانتر و بهتر از رقيبان در اختيار مشتريان قرار دهند. مديران نيز دريافتند كه انجام چنين كاري به تنهايي و بدون داشتن تأمين كنندگان رضايت بخش ممكن نيست. از سوي ديگر اهميت فزاينده تصميمهاي مربوط به گزينش تأمين كننده سازمانها را به بازنگري در راهبرد هاي خريد و ارزيابي خود وا مي دارد و به همين دليل گزينش تأمين كنندگان در ادبيات مربوط به خريد اهميت قابل توجهي پيدا كرده است .

……

……

……

مرور منابع:

قلي زاده توچائي در سال ۱۳۹۱، در مقاله ای با عنوان بررسي تاثير استراتژي هاي زنجيره تأمين ناب و چابك بر عملكرد بازاريابي شركت هاي توليدي (مطالعه موردي؛ شركت هاي صنايع غذايي و آشاميدني شهرستان رشت)، بیان می کند که با توجه به تحولاتي كه امروزه در اداره سازمان ها و سامانه هاي توليدي بوجود آمده، ابزارها و تكنيك هاي فراواني توسعه يافته و بكارگرفته مي شوند. تفكر ناب كه يكي از مهمترين آنها به شمار مي آيد، به سازماني اشاره دارد كه فرآيندها را بدون اتلاف منابع به انجام مي رساند و يا با مصرف منابع كمتر توليدي بيشتري را محقق مي نمايد. تكنيك چابك نيز يكي ديگر از انواع تكنيك هاي زنجيره تأمين مي باشد كه به انعطاف پذيري مي نگرد و بر پاسخگويي به تغييرات غير قابل پيش بيني بازار متمركز است. الگوهاي ناب و چابك امروزه مورد توجه بسياري از شركت هاي توليدي كه به دنبال بهبود در عملكردشان بوده اند، قرار گرفته است. اين پژوهش با هدف تعيين رابطه بين استراتژي هاي زنجيره تامين و عملكرد بازاريابي شركت هاي توليد كننده محصولات غذايي و آشاميدني شهرستان رشت آغاز گرديد.

………..

سوالات تحقیق:

سوال اصلي:

۱- چه رابطه ای بین استراتژی زنجیره تأمین ناب و عملکرد در کارخانه سایپا وجود دارد؟

سوالات فرعی:

۱- چه رابطه ای بین انعطاف پذیری ظرفیت استراتژی زنجیره تأمین ناب و عملکرد در کارخانه سایپا وجود دارد؟

۲- چه رابطه ای بین انطباق با تولید استراتژی زنجیره تأمین ناب و عملکرد در کارخانه سایپا وجود دارد؟

۳- چه رابطه ای بین سرعت تحویل استراتژی زنجیره تأمین ناب و عملکرد در کارخانه سایپا وجود دارد ؟

۴- چه رابطه ای بین قابلیت اطمینان تحویل استراتژی زنجیره تأمین ناب و عملکرد در کارخانه سایپا وجود دارد؟

۵- چه رابطه ای بین زمان سفارش تا تحویل استراتژی زنجیره تأمین ناب و عملکرد در کارخانه سایپا وجود دارد؟

۶- چه رابطه ای بین هزینه تدارکات استراتژی زنجیره تأمین ناب و عملکرد در کارخانه سایپا وجود دارد؟

 

………….

 

 

2019-02-24
كد : 2182
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss