جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایت: بررسی رابطه بین فرهنگ سازمانی و کیفیت زندگی کاری با تعهد سازمانی

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

دانلود پروپوزال آماده: بررسی رابطه بین فرهنگ سازمانی و کیفیت زندگی کاری با تعهد سازمانی

 نمونه پروپوزال پر شده و تصویب شده و تمامی قسمت ها تکمیل شده به صورت آماده قیمت در حد رایگان  علوم انسانی گروه روانشناسی گرایش : صنعتی وسازمانی

قسمت هایی از پروپوزال:

۱- بیان مسأله:

در بين منابع و امكانات سازمان ، نيروي انساني از اهميت خاصي برخوردار است توجه به اين منبع مهم ، سازمان و جامعه را در رسيدن به اهداف خود ياري مي رساند . بنابراين وظيفه مديران ، مسئولان و متخصصان است كه در حفظ و نگه داري و رشد و توسعه كاركنان تلاش كرده و آنها را به سازمان متعهد نمايند .” نيروي انساني متعهد به اهداف و ارزشهاي سازمان ، شاخص عمده برتري يك سازمان نسبت به سازمان هاي ديگر است لذا اين شاخص مهم باعث افزايش اثر بخشي و كارايي سازمان شده و در نهايت پيشرفت و ترقي جامعه را به دنبال خواهد داشت ” ( طبرسا ، ايماني دلشاد ، ۱۳۸۶ ، ص ۴۵ ).

سومین نگرش از نگرش‌های شغلی، تعهد سازمانی است و يكي ازموضوعات مهم سازماني وجود تعهد دربين كاركنان است.  “مديران لايق هميشه در تلاشند تا تعهد كاركنان خودرا افزايش دهند زيرا آن را لازمه توسعه وپيشرفت سازمان مي دانند ” (به نقل از حسيني ، ۱۳۸۸ ، ص ۱۶۸ ) .

تعهد سازمانی یکی از مفاهیم مهم در بررسی های رفتار سازمانی به حساب می آید که وجود آن در بین افراد هر سازمان موجب تعالی فرد و سازمان می گردد . در مورد تعریف تعهد سازمانی و تعیین شاخص های آن توافق همگانی وجود ندارد . معمولی ترین شیوه ی تعریف تعهد سازمانی آن است که تعهد سازمانی را نوعی وابستگی عاطفی به سازمان در نظر می گیرند . بر اساس این شیوه فردی که به شدت متعهد است، هویت خود را از سازمان می گیرد ، در سازمان مشارکت دارد و با آن در می آمیزد واز عضویت در آن لذت می برد .

از دید دیگر تعهد سازمانی عبارت است از “نگرش های مثبت یا منفی سازمانی افراد نسبت به کل سازمان ( نه شغل) که در آن مشغول به کارند ” در تعهد سازمانی ، شخص نسبت به سازمان احساس وفاداری قوی دارد و از طریق آن سازمان خود را مورد شناسایی قرار می دهد (اسماعیلی،۱۳۸۰، ص ۶۷).

“ماكال[۱] (۱۹۹۵) تعهد سازماني را به اشكال مختلفي به عنوان وابستگي عاطفي به سازمان،پذيرش هويت سازمان و شناسايي و دلبستگي به سازمان تعريف كرده است . پورتر و همكاران[۲] ( ۱۹۸۴ ) نيزتعهد سازماني راپذيرش ارزشهاي سازمان ودرگيرشدن درسازمان تعريف ميكنند ومعيارهاي اندازه گيري آنرا شامل انگيزه ، تمايل براي ادامه كاروپذيرش ارزشهاي سازمان مي دانند” (به نقل از حسيني ، ۱۳۸۸ ، ص ۱۶۸ ).

عوامل مؤثر بر تعهد سازمانی در ابعاد عاطفی، مستمر و هنجاری تقسيم مي شوند :

  • تعهد عاطفي[۳]: تمايل افراد به گذاشتن انرژي و وفاداري خويش براي ادامه دادن به كار خود در سازمان.
  • تعهد مستمر[۴] :تمايل به انجام فعاليتهاي مستمر براساس تشخيص فرد از هزينه هاي مرتبط با ترك سازمان.
  • تعهد هنجاري[۵]: احساس تكليف به باقي ماندن به عنوان يك عضو از سازمان از طرفي نيازهاي رواني كاركنان در سازمان با كاربرد فنون كيفيت زندگي كاري برآورده خواهد شد ( كرد تميني ،كوهي ، ۱۳۹۰ ، ص۱۳۰).

“همچنین تعهد سازماني، با سه ويژگي در اعضاي سازماني خلاصه مي شود :

اعتقاد قوي نسبت به سازمان و پذيرش اهداف سازماني؛ تلاش فراوان و مشتاقانه در جهت اهداف سازماني؛ تمايل فرد به باقي ماندن در سازمان “( لاليان پور ، دوستي ، محمد زاده،۱۳۹۱ ، ص ۲۵).

در سازمان مطلوب است كه كاركنان احساس كنند مورد پذيرش بيشتر هستند و در كارهاي آن درگيرند و از اين راه احساس احترام به خود و همكاري كاركنان با مديريت، بهبود مي يابد . به واقع از طرفي نيازهاي رواني كاركنان در سازمان با كاربرد فنون كيفيت زندگي كاري برآورده خواهد شد.  “بهبود كيفيت زندگي كاري در هر سازماني آرامش رواني و انگيزه هاي پيشرفت را در بين كاركنان تقويت مي كند “(حسيني و همكاران ، ۱۳۸۸ ، ص ۱۶۹).

يکي از آفت هاي مهم سازمانی ، بي توجهي به کيفيت زندگي کاري کارکنان سازمان مي باشد . اين بی توجهی، اثر بخشي و کارايي سازمان را به شدت کاهش مي دهد. “كيفيت زندگي كاري كه به عنوان يكي از رويكردهاي بهبود عملكرد و از جمله عناصر مهم و كليدي فرهنگ تعالي  به شمار ميرود ، رويكردي است كه موجب همسويي كاركنان و سازمان مي شود “( بزاز جزايري ، پرداختچي ، ۱۳۸۶ ، ص ۱۲۴).

کیفیت زندگی کاری عبارت است از عکس العمل کارکنان نسبت به کار،به ویژه پیامدهای فردی آن در ارضای شغلی و سلامت روحی .(شمس مهرباني ، ۱۳۹۰)

 

 

……………………………

 

۲- اهمیت و ضرورت تحقیق:

 

 

……………………………

 

۳- پیشینه تحقیق:

 

 

……………………………

 

۴- اهداف تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۵- فرضيه ‏هاي تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۶- مدل تحقیق

…………………………

……………………………..

۷- سوالات تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۸- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات فني و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

…………………………………….

…………………………………..

۹- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

………………………….

…………………………….

۱۰- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهيزات و استانداردهاي مورد استفاده در قالب مراحل اجرايي تحقيق به تفكيك):

………………………….

…………………………….

ب- متغيرهاي مورد بررسي در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

…………………………………….

…………………………………..

ج – شرح کامل روش (ميداني، كتابخانه‏اي) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فيش‏برداري و غيره) گردآوري داده‏ها :

…………………………………….

…………………………………..

د – جامعه آماري، روش نمونه‏گيري و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

…………………………………….

…………………………………..

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

…………………………………….

…………………………………..

ز- ابزار تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

هـ – روش‌ها و ابزار تجزيه و تحليل داده‏ها:

…………………………………….

…………………………………..

منابع :

…………………………………….

…………………………………..

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

 

[۱] – Makal

[۲] – Porter and others

[۳] – Affective commitment

[۴] – -Continuance commitment

[۵] – Normative commitment

2019-03-07
كد : 18755
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss