: بررسی رابطه بین فرهنگ سازمانی و کیفیت زندگی کاری با تعهد سازمانی

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

دانلود پروپوزال آماده: بررسی رابطه بین فرهنگ سازمانی و کیفیت زندگی کاری با تعهد سازمانی

 نمونه پروپوزال پر شده و تصویب شده و تمامی قسمت ها تکمیل شده به صورت آماده قیمت در حد رایگان  علوم انسانی گروه روانشناسی گرایش : صنعتی وسازمانی

قسمت هایی از پروپوزال:

۱- بیان مسأله:

در بين منابع و امكانات سازمان ، نيروي انساني از اهميت خاصي برخوردار است توجه به اين منبع مهم ، سازمان و جامعه را در رسيدن به اهداف خود ياري مي رساند . بنابراين وظيفه مديران ، مسئولان و متخصصان است كه در حفظ و نگه داري و رشد و توسعه كاركنان تلاش كرده و آنها را به سازمان متعهد نمايند .” نيروي انساني متعهد به اهداف و ارزشهاي سازمان ، شاخص عمده برتري يك سازمان نسبت به سازمان هاي ديگر است لذا اين شاخص مهم باعث افزايش اثر بخشي و كارايي سازمان شده و در نهايت پيشرفت و ترقي جامعه را به دنبال خواهد داشت ” ( طبرسا ، ايماني دلشاد ، ۱۳۸۶ ، ص ۴۵ ).

سومین نگرش از نگرش‌های شغلی، تعهد سازمانی است و يكي ازموضوعات مهم سازماني وجود تعهد دربين كاركنان است.  “مديران لايق هميشه در تلاشند تا تعهد كاركنان خودرا افزايش دهند زيرا آن را لازمه توسعه وپيشرفت سازمان مي دانند ” (به نقل از حسيني ، ۱۳۸۸ ، ص ۱۶۸ ) .

تعهد سازمانی یکی از مفاهیم مهم در بررسی های رفتار سازمانی به حساب می آید که وجود آن در بین افراد هر سازمان موجب تعالی فرد و سازمان می گردد . در مورد تعریف تعهد سازمانی و تعیین شاخص های آن توافق همگانی وجود ندارد . معمولی ترین شیوه ی تعریف تعهد سازمانی آن است که تعهد سازمانی را نوعی وابستگی عاطفی به سازمان در نظر می گیرند . بر اساس این شیوه فردی که به شدت متعهد است، هویت خود را از سازمان می گیرد ، در سازمان مشارکت دارد و با آن در می آمیزد واز عضویت در آن لذت می برد .

از دید دیگر تعهد سازمانی عبارت است از “نگرش های مثبت یا منفی سازمانی افراد نسبت به کل سازمان ( نه شغل) که در آن مشغول به کارند ” در تعهد سازمانی ، شخص نسبت به سازمان احساس وفاداری قوی دارد و از طریق آن سازمان خود را مورد شناسایی قرار می دهد (اسماعیلی،۱۳۸۰، ص ۶۷).

“ماكال[۱] (۱۹۹۵) تعهد سازماني را به اشكال مختلفي به عنوان وابستگي عاطفي به سازمان،پذيرش هويت سازمان و شناسايي و دلبستگي به سازمان تعريف كرده است . پورتر و همكاران[۲] ( ۱۹۸۴ ) نيزتعهد سازماني راپذيرش ارزشهاي سازمان ودرگيرشدن درسازمان تعريف ميكنند ومعيارهاي اندازه گيري آنرا شامل انگيزه ، تمايل براي ادامه كاروپذيرش ارزشهاي سازمان مي دانند” (به نقل از حسيني ، ۱۳۸۸ ، ص ۱۶۸ ).

عوامل مؤثر بر تعهد سازمانی در ابعاد عاطفی، مستمر و هنجاری تقسيم مي شوند :

  • تعهد عاطفي[۳]: تمايل افراد به گذاشتن انرژي و وفاداري خويش براي ادامه دادن به كار خود در سازمان.
  • تعهد مستمر[۴] :تمايل به انجام فعاليتهاي مستمر براساس تشخيص فرد از هزينه هاي مرتبط با ترك سازمان.
  • تعهد هنجاري[۵]: احساس تكليف به باقي ماندن به عنوان يك عضو از سازمان از طرفي نيازهاي رواني كاركنان در سازمان با كاربرد فنون كيفيت زندگي كاري برآورده خواهد شد ( كرد تميني ،كوهي ، ۱۳۹۰ ، ص۱۳۰).

“همچنین تعهد سازماني، با سه ويژگي در اعضاي سازماني خلاصه مي شود :

اعتقاد قوي نسبت به سازمان و پذيرش اهداف سازماني؛ تلاش فراوان و مشتاقانه در جهت اهداف سازماني؛ تمايل فرد به باقي ماندن در سازمان “( لاليان پور ، دوستي ، محمد زاده،۱۳۹۱ ، ص ۲۵).

در سازمان مطلوب است كه كاركنان احساس كنند مورد پذيرش بيشتر هستند و در كارهاي آن درگيرند و از اين راه احساس احترام به خود و همكاري كاركنان با مديريت، بهبود مي يابد . به واقع از طرفي نيازهاي رواني كاركنان در سازمان با كاربرد فنون كيفيت زندگي كاري برآورده خواهد شد.  “بهبود كيفيت زندگي كاري در هر سازماني آرامش رواني و انگيزه هاي پيشرفت را در بين كاركنان تقويت مي كند “(حسيني و همكاران ، ۱۳۸۸ ، ص ۱۶۹).

يکي از آفت هاي مهم سازمانی ، بي توجهي به کيفيت زندگي کاري کارکنان سازمان مي باشد . اين بی توجهی، اثر بخشي و کارايي سازمان را به شدت کاهش مي دهد. “كيفيت زندگي كاري كه به عنوان يكي از رويكردهاي بهبود عملكرد و از جمله عناصر مهم و كليدي فرهنگ تعالي  به شمار ميرود ، رويكردي است كه موجب همسويي كاركنان و سازمان مي شود “( بزاز جزايري ، پرداختچي ، ۱۳۸۶ ، ص ۱۲۴).

کیفیت زندگی کاری عبارت است از عکس العمل کارکنان نسبت به کار،به ویژه پیامدهای فردی آن در ارضای شغلی و سلامت روحی .(شمس مهرباني ، ۱۳۹۰)

 

 

……………………………

 

۲- اهمیت و ضرورت تحقیق:

 

 

……………………………

 

۳- پیشینه تحقیق:

 

 

……………………………

 

۴- اهداف تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۵- فرضيه ‏هاي تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۶- مدل تحقیق

…………………………

……………………………..

۷- سوالات تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۸- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات فني و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

…………………………………….

…………………………………..

۹- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

………………………….

…………………………….

۱۰- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهيزات و استانداردهاي مورد استفاده در قالب مراحل اجرايي تحقيق به تفكيك):

………………………….

…………………………….

ب- متغيرهاي مورد بررسي در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

…………………………………….

…………………………………..

ج – شرح کامل روش (ميداني، كتابخانه‏اي) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فيش‏برداري و غيره) گردآوري داده‏ها :

…………………………………….

…………………………………..

د – جامعه آماري، روش نمونه‏گيري و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

…………………………………….

…………………………………..

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

…………………………………….

…………………………………..

ز- ابزار تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

هـ – روش‌ها و ابزار تجزيه و تحليل داده‏ها:

…………………………………….

…………………………………..

منابع :

…………………………………….

…………………………………..

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

 

[۱] – Makal

[۲] – Porter and others

[۳] – Affective commitment

[۴] – -Continuance commitment

[۵] – Normative commitment

۱۷۰,۰۰۰ ریال – خرید
۱۳۹۵-۱۱-۰۴
كد : 18755
وضعيت :‌موجود

محصولات پیشنهادی

مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد. این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است. بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند.
با وارد کردن ايميل خود و تاييد ايميل ارسال شده توسط فيدبرنر مي توانيد آخرين مطالب سايت را از طريق ايميل دريافت کنيد . ايميل شما پيش ما محفوظ مي ماند و هيچگونه ايميل تبليغاتي براي شما فرستاده نخواهد شد.
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Google+ - Rss