بررسی رابطه بین ویژگی¬های شخصیتی، مهارت¬های اجتماعی و تعامل رفتاری – عاطفی دانش-آموزان

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

دانلود پروپوزال آماده: : بررسی رابطه بین ویژگی­های شخصیتی، مهارت­های اجتماعی و تعامل رفتاری –  عاطفی دانش­آموزان

 نمونه پروپوزال پر شده و تصویب شده و تمامی قسمت ها تکمیل شده به صورت آماده قیمت در حد رایگان  روانشناسی- تربیتی

قسمت هایی از پروپوزال:

۱- بیان مسأله:

هر انسانی آمیزه­ای از سه ویژگی نوعی، فرهنگی و فردی است که مجموعا کلیت منحصر به ­فردی را تشکیل می­دهد که مورد توجه روانشناسی شخصیت است. کلی بودن مفهوم و پیچیدگی آن، موجب شده است که واژه شخصیت به شیوه­های مختلفی تعریف شود (گروسی فرشی، ۱۳۸۰). از نظر آلپورت[۱]، شخصیت سازمانی پویا از نظام­های روانی و جسمانی است که در درون فرد قرار دارد و ویژگی­های فرد، رفتار و اندیشه او را تعیین می­کند (پروین، ترجمه کدیور، ۱۳۸۱). شلدون[۲] نیز پویا بودن شخصیت را در تعریف خود مطرح کرده و می­گوید، سازمان­یافتگی پویشی جنبه­های ادراکی، عاطفی، انگیزشی و بدنی فرد را شخصیت گویند (سیاسی، ۱۳۷۱، به نقل از خرمایی، ۱۳۸۵). میلین[۳] (۱۹۹۵، به نقل از رانکین[۴]، ۲۰۰۵) شخصیت را این­گونه تعریف می­کند: الگوی پیچیده از ویژگی­های روانشناختی شکل گرفته که قسمت بزرگی از ناخودآگاه فرد هستند و نمی­توان آنها را به آسانی از بین برد و خود را به صورت غیرارادی در عملکردهای مربوط به یک موقعیت نشان می­دهند. از نظر اتکینسون[۵]، اتکینسون، اسمیت، داریل جی، نولن- هوکسما (۱۳۸۱) نيز شخصیت الگوهای معینی از رفتار و شیوه­های تفکر است که نحوه­ی سازگاری شخص را با محیط تعیین می­کند.

رویکرد این پژوهش در ارزیابی ویژگی­های شخصیتی، رویکرد صفت[۶] است. رویکرد صفت معتقد است که «صفات»، الگوهایی از اندیشه، عواطف و رفتار را شامل می­گردد که باعث
می­شوند افراد با یکدیگر متفاوت باشند و این الگوها در طول زندگی ثابت هستند (کوستاو و مک­کری[۷]، ۱۹۹۰). ارائه دیدگاه­ صفت، پیشرفت مهمی در حوزه روانشناسی شخصیت محسوب می­شود زیرا ارزیابی­های گروهی را در سنجش شخصیت میسر ساخت. تا اواخر دهه ۱۹۳۰ توافق اندکی بین روانشناسان و نظریه­پردازان شخصیت در مورد روش­های ارزیابی و اندازه­گیری شخصیت وجود داشته است. در دهه ۱۹۴۰ نظریه­های چند صفتی و روش­های ارزیابی گروهی در شخصیت توسعه می­یابد و با ارائه نظریه هایی مانند نظریه­ی ۱۶ عاملی کتل[۸]، سه­عاملی آیزنک[۹] و در نهایت رویکرد پنج عامل بزرگ شخصیت[۱۰] یا پنج بزرگ[۱۱]، پیشرفت مهمی را در نظریه­های شخصیتی و روش­های اندازه­گیری آن به­ وجود می­آورد.

مدل پنج عامل بزرگ شخصیت در سال­های اخیر به عنوان رویکردی پرطرفدار و قدرتمند برای مطالعه ویژگی­های شخصیتی مورد توجه بسیاری از روانشناسان قرار گرفته است. این مدل بر این باور استوار است که انسان موجودی منطقی است که می­تواند شخصیت و رفتار خویش را توضیح دهد (کوستا و مک کری، ۱۹۹۸). بر اساس این نظریه انسان موجودی است که روش زندگی خود را درک می­نماید و توانایی تجزیه و تحلیل کنش­ها و واکنش­های خود را دارد (مک­کری و کوستا، ۱۹۹۶). دیگمن و آینویی[۱۲] (۱۹۸۶) می­گویند، اگر تعداد زیادی مقیاس درجه­بندی برای سنجش شخصیت مورد استفاده قرار گیرد و اگر گستره مورد سنجش این مقیاس­ها بسیار وسیع باشد توصیف شخصیت را می­توان به­ وسیله پنج عامل قوی توضیح داد. این پنج عامل اغلب با عناوین روان نژندی[۱۳](N)، برون­گرایی[۱۴] (E)، گشودگی[۱۵] (O)، توافق­پذیری[۱۶] (A) و وظیفه­مداری[۱۷] (C) معرفی می­شوند. این عوامل نه تنها در مقیاس­های درجه­بندی فرد به وسیله دوستان یافت شده است (تاپس و کریستال[۱۸]، ۱۹۹۲/۱۹۶۱) بلکه در مقیاس­های گزارش ویژگی­ها به وسیله خود افراد (سادویسر[۱۹]، ۱۹۹۷)، در پرسشنامه نیازها و انگیزه­ها (کوستا و مک کری، ۱۹۸۸) و در نشانه­شناسی اختلال شخصیت (کلارک و لیویزلی[۲۰]، ۱۹۹۴) هم یافت شده­اند. لذا به نظر می­رسد بیشتر آنچه روانشناسان با اصطلاح شخصیت توصیف می­کنند، در مدل پنج عامل شخصیت خلاصه شده است.

کملمیر، دنیلسون و باستین[۲۱] (۲۰۰۵‏) بر این باورند که هر فرد برای ورود به اجتماع و در نتیجه رویارویی با موقعیت­های گوناگون و افراد مختلف (از نظر فرهنگی، اقتصادی، طبقه اجتماعی و . . .) به ابزارهایی مانند ساختارهای روانی و ویژگی­های شخصیتی مجهز است؛ ابزارهایی که می­توانند در مقابله با رویدادهای مختلف زندگی به وی کمک کنند. این ساختارهای روانی نه تنها تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند خانواده، اجتماع، گروه همسالان و غیره قرار دارند، بلکه این عوامل را نیز تحت تاثیر قرار می­دهند (باری، لاکی و ارهک[۲۲]، ۲۰۰۷). پژوهشگران همواره به تاثیر این مؤلفه­ها بر متغیرهای موجود در زندگی افراد مانند عملکردهای اجتماعی، تحصیلی، بین فردی و . . . توجه کرده­اند (ویلسون، روهلز، سیمپسون و تران[۲۳]، ۲۰۰۷؛ داروس، هانزال و سگرین[۲۴]، ۲۰۰۸).

 

……………………………

 

۲- اهمیت و ضرورت تحقیق:

 

 

……………………………

 

۳- پیشینه تحقیق:

 

 

……………………………

 

۴- اهداف تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۵- فرضيه ‏هاي تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۶- مدل تحقیق

…………………………

……………………………..

۷- سوالات تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۸- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات فني و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

…………………………………….

…………………………………..

۹- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

………………………….

…………………………….

۱۰- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهيزات و استانداردهاي مورد استفاده در قالب مراحل اجرايي تحقيق به تفكيك):

………………………….

…………………………….

ب- متغيرهاي مورد بررسي در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

…………………………………….

…………………………………..

ج – شرح کامل روش (ميداني، كتابخانه‏اي) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فيش‏برداري و غيره) گردآوري داده‏ها :

…………………………………….

…………………………………..

د – جامعه آماري، روش نمونه‏گيري و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

…………………………………….

…………………………………..

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

…………………………………….

…………………………………..

ز- ابزار تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

هـ – روش‌ها و ابزار تجزيه و تحليل داده‏ها:

…………………………………….

…………………………………..

منابع :

…………………………………….

…………………………………..

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

 

[۱] Alport

[۲] Sheldon

[۳] Milien

[۴] Rankin

[۵] Atkinson

[۶] Trait approach

[۷] McCrae & Costa

[۸]  Cattlell’s 16 Factors

[۹]  Ayzenk Three Factor

[۱۰] Five-Factor Model of Personality

[۱۱] Big five

[۱۲] Digman &Inoye

[۱۳] Neuroticism

[۱۴] Extraversion

[۱۵] Openness

[۱۶] Agreeableness

[۱۷] Conscientiousness

[۱۸] Topes & Christal

[۱۹]  Saoiser

[۲۰] Clarck & Liuisly

[۲۱] Kemmelmeier, Danielson & Bastten

[۲۲] Barry, Lakey & Orehek

[۲۳] Wilson, Rholes, Simpson & Tran

[۲۴] Dorros, Hanzal & Segrina

۱۷۰,۰۰۰ ریال – خرید
۱۳۹۵-۱۱-۰۴
كد : 18844
وضعيت :‌موجود

محصولات پیشنهادی

مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد. این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است. بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند.
با وارد کردن ايميل خود و تاييد ايميل ارسال شده توسط فيدبرنر مي توانيد آخرين مطالب سايت را از طريق ايميل دريافت کنيد . ايميل شما پيش ما محفوظ مي ماند و هيچگونه ايميل تبليغاتي براي شما فرستاده نخواهد شد.
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Google+ - Rss