جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتبررسی روشهای مختلف مصرف کودهای بیولوژیک میکروبی بر روی برخی صفات فیزیولوژیکی و عملکرد لوبیا

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

عنوان پروپوزال: بررسی روشهای مختلف مصرف کودهای بیولوژیک میکروبی بر روی برخی صفات فیزیولوژیکی و عملکرد لوبیا

قسمت هایی از پروپوزال:

بیان مسأله:

حبوبات با سطح زیر کشت یک میلیون و دویست هزار هکتار و تولید ٧٠٠ هزار تن ، پس از غلات دومین سطح زیر کشت را در کشور به خود اختصاص داده و نقش مهمی در تأمین نیارهای پروتئنی مورد نیاز کشور ایفا می کنند. (۳)

در تغذیه انسان حدود ٢٢درصد پروتئین گیاهی ،۳٢ درصد چربی و ٧درصد کربوهیدرات ها از حبوبات تأمین می گردد .

از دیگر خصوصیات این گیاهان می توان به قابلیت همزیستی با باکتری های تثبیت کننده نیتروژن هوا و نقش آنها در حاصلخیزی و نیز تقویت و بهبود خصوصیات فیزیکی خاک اشاره کرد .

لوبیا معمولی به نامهای مختلف لوبیا فرانسوی یا لوبیا سبز شناخته می شود ، از جنس فازلوس (phaseolus) بوده و شامل ٢٢٠ گونه است ، ٢٠گونه زراعی آنها برای تولید غلاف سبز یا بذر خشک بیشتر مورد کشت و کار قرار دارند و اغلب در مناطق گرمسیری دنیا انتشار یافته اند .

در ایران به غیر از لوبیا سبز انواع دیگر لوبیا خشک (لوبیا سفید، لوبیا قرمز، لوبیا چیتی، لوبیا کرم )مورد کشت و کار قرار دارند .

یکی از ارقام اصلاح شده و رایج مورد استفاده در کشور ما ،لوبیا سفید دانشکده می باشد که رقمی است زودرس ،دارای بذرهای کشیده و سفید ، تیپ رشد رونده (تیپ ۳)و مقاوم به بیماریهای ویروسی است.(١۳)

……

مرور منابع:

شریفی و حق نیا (١۳٨٦)بیان کردند که کود بیولوزیک نیتروکسین بر عملکرد و اجزاء عملکرد گندم رقم سبلان مؤثر است ،به طوری که این کود بر عملکرد دانه و کاه، ارتفاع بوته، طول سنبله، تعداد دانه در سنبله و تعداد سنبله در مترمربع اثر مثبت داشت.

به نقل ازفلاحی و همکاران، نتایج ریندر و ولاساک (Reynders and vlassak,1982)حاکی است که ظرفیت پنجه زنی بالا همراه با ظرفیت جذب مواد غذایی پس از تلقیح با باکتری Azospirillum brasilense  در گندم باعث افزایش عملکرد شد.(١٠)

به نقل از بحرانی و همکاران، رای و گاور(١٩٨٨) نتیجه تلقیح گندم با ازتوباکتر را به  ویژه به همراه  آزوسپیریلوم مثبت گزارش نموده اند .

به نقل از بحرانی و همکاران، پریرا و همکاران(١٩٧٧) افزایش عملکرد در گیاهان تلقیح شده با آزوسپیریلوم را عمدتاً مربوط به تولید مواد محرک رشد توسط آزوسپیریلوم دانسته اند .(٤)

………..

فرضيه‏هاي تحقیق:

١. مصرف کود بیولوژیک نیتروکسین و بارور٢ ، به صورت بذرمال،می تواند صفات فیزیولوژیک و عملکرد لوبیا را تحت تآثیر قرار دهد .

٢.اسپری کردن کودهای بیولوژیک بر روی گیاه می تواند تآثیر مثبتی در رشد و عملکرد لوبیا داشته باشد .

۳.مصرف کودهای بیولوژیک به صورت محلول دهی در پای بوته ،یکی از راه های مؤثر در افزایش عملکرد و ارتقاء کیفیت صفات فیزیولوژیک در لوبیا می باشد .

………….

 

 

2019-02-26
كد : 2882
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss