جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتبررسی عوامل تعیین¬کننده حقوق مالکیت فکری (مطالعه موردی: کشورهای منتخب در حال توسعه و توسعه¬یافته)

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

دانلود پروپوزال آماده: بررسی عوامل تعیین­کننده حقوق مالکیت فکری

(مطالعه موردی: کشورهای منتخب در حال توسعه و توسعه­یافته)

 فرم پروپوزال پر شده و تکمیل شده نیمه رایگان کارشناسی ارشد و دکتری آماده برای انجام پایان نامه و درس روش تحقیق برای رشته های مختلف اقتصاد

قسمت هایی از پروپوزال:

۱- بیان مسأله:

انسان­ها در طول تاریخ و در همه فرهنگ­ها به ابداعاتی دست­یافته­اند که برای زندگی و جامعه در آن زمان ارزشمند بوده است. بنابراین خلاقیت­ها یک مفهوم جدید و مختص جوامع امروزی نیست، بلکه ویژگی نوآوری­ها و خلاقیت­ها در عصر حاضر قانونمند ساختن بهره­گیری و رعایت حقوق مالکان آن­هاست. با افزایش تعاملات و پیچیده­تر شدن زندگی، شاید بتوان گفت که سده حاضر، قرن دانش و تفکر و نوآوری کلیدی برای تولید و تبدیل دانش جوامع به کالایی اقتصادی – اجتماعی است.

در این راستا پیدایش و شکل­گیری حقوق مالکیت فکری به عنوان ابزاری برای حمایت از این دانش و تفکر موید اهمیت آن در زندگی بشری است. از این رو با توجه به تأثیر علم، نوآوری و دانش جدید بر پیشرفت­های بشری، ترقی و توسعه جوامع بدون حمایت از حقوق و مالکیت فکری نوآوران، صاحبان آثار و اختراعات علمی و صنعتی میسر نیست. حفاظت از چنین اندوخته­هایی که در برخی مواقع بسیار پرارزش­تر از ثروت­های مادی تلقی می­شود، بیانگر ضرورت تحول و توسعه اقتصادی است.

۱- ۱   بیان مسئله

مالکیت فکری در برگیرنده آن دسته از حقوق قانونی و علایق مالکانه ناشی از فعالیت­های ذهنی در حوزه­های هنری، ادبی، علمی، صنعتی و غیره است. این حقوق زمینه انتفاع مادی اثر یا خلاقیت، ارتقاء و اشاعه­ی آن را برای صاحب اثر یا خلاقیت، فراهم می­نماید (صابری­انصاری[۱]، ۲۰۰۲).

حقوق مالکیت فکري جزء حقوق خصوصی است که از یک طرف هدف آن محترم شمردن حقوق پدید­آورنده و از طرف دیگر یک نوع حمایت اقتصادي و اجتماعی است. به عبارت دیگر حقوق مالکیت فکري به حقوق معنوي یا اخلاقی و حقوق مادي یا مالی مؤلف احترام می­گذارد (خدا­پرست مشهدی و دیگران، ۱۳۸۸).

در بسياري از کشورهاي در حال توسعه، از آنجا كه اغلب آن­ها از دير باز وارد­كننده تكنولوژي بوده­اند تا خلق­كننده آن، نهادها و زيرساخت­هاي لازم براي پويایي و اثر­بخشي اين نظام مانند كشورهاي توسعه­يافته شكل نگرفته است. به همين سبب اين كشورها در تلاشند تا با حمايت موثر از دارايي­هاي فكري و توسعه مناسب زيرساخت­هاي آن، از توانمندي­هاي تكنولوژيكي كه طي ساليان متمادي آنها را كسب كرده­اند حداكثر بهره­برداري را بنمايند (گودرزی، ۱۳۸۲).

از این رو در بسياري از كشورهاي در حال توسعه به سبب ناآشنايي و يا پيروي صرف از الگوهاي توسعه يافته دركشورهاي پيشرفته، نظام مالكيت فكري كه متناسب با نيازهاي اين كشورها عمل كند، وجود ندارد.

روند رو به رشد حمايت از جنبه­هاي مختلف مالكيت فكري در سراسر جهان و نيز افزايش نوآوري­هاي تكنولوژيك صورت گرفته در ايران در سال­هاي اخير موجب شده است تا توجه مسئولين و سياست­گذاران كشورها به لزوم توسعه و حمايت از دارايي­هاي فكري جلب شود.

 

……………………………

 

۲- اهمیت و ضرورت تحقیق:

 

 

……………………………

 

۳- پیشینه تحقیق:

 

 

……………………………

 

۴- اهداف تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۵- فرضيه ‏هاي تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۶- مدل تحقیق

…………………………

……………………………..

۷- سوالات تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

۸- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات فني و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

…………………………………….

…………………………………..

۹- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

………………………….

…………………………….

۱۰- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهيزات و استانداردهاي مورد استفاده در قالب مراحل اجرايي تحقيق به تفكيك):

………………………….

…………………………….

ب- متغيرهاي مورد بررسي در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

…………………………………….

…………………………………..

ج – شرح کامل روش (ميداني، كتابخانه‏اي) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فيش‏برداري و غيره) گردآوري داده‏ها :

…………………………………….

…………………………………..

د – جامعه آماري، روش نمونه‏گيري و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

…………………………………….

…………………………………..

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

…………………………………….

…………………………………..

ز- ابزار تحقیق:

…………………………………….

…………………………………..

هـ – روش‌ها و ابزار تجزيه و تحليل داده‏ها:

…………………………………….

…………………………………..

منابع :

…………………………………….

…………………………………..

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

 

[۱] – saberi ansari

2019-03-08
كد : 19384
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss