جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتبرنامة ‌اصلاحات اقتصادي نئوليبراليستي تورگوت اوزال در تركيه

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

متغیرها: برنامة ‌اصلاحات اقتصادي نئوليبراليستي تورگوت اوزال در تركيه

توضیحات: ۱۱ صفحه فارسی (word) با منابع کامل

تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و فصل دوم پایان نامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

برنامة ‌اصلاحات اقتصادي نئوليبراليستي تورگوت اوزال در تركيه

پس از شكل گيري جمهوري تركيه در سال ۱۹۲۳ دولت تركيه مي‌كوشيد تا با توسعه كشاورزي از فشار اقتصادي ناشي از جنگ جهاني اول بر خود بكاهد. پس از جنگ جهاني دوم ترك‌ها توجه بيشتري به بخش صنعت نمودند. اما تا آغاز دهة ۱۹۸۰ (همزمان با وقوع انقلاب اسلامي در ايران و سپس شروع جنگ ايران و عراق و …) توفيقي در اين زمينه نداشتند و اقتصاد تركيه با نوسانات و موانع جدي روبرو بود كه اين امر باعث عدم تحقق برنامه‌هاي اقتصادي ايران كشور مي‌شد. بطور كلي عوامل متعددي را در نابساماني اوضاع اقتصادي تركيه تا قبل از ۱۹۸۰ مي‌توان برشمرد كه مهمترين آنها عبارتند از:

۱- افزايش ناگهاني قيمت نفت در سال ۱۹۷۳

…………….

اهميت سياست‌هاي آزاد سازي اوزال از آنجا ناشي مي‌شود، كه برنامه‌هاي وي توانست تركيه را از يك اقتصاد پيراموني به يك اقتصاد نيمه پيراموني در اقتصاد جهاني تبديل كند و زمينة گذر تركيه به اقتصاد بازار آزاد را هموار كند (۴).

…………….

هدف از اجراي اين برنامة نهادهاي بين المللي اقتصادي در تركيه با ثبات كردن و آزادسازي اقتصاد بسته و درون نگر تركيه و تبديل آن به يك اقتصاد برون نگر و مدلي براي ساير كشورهاي كمتر توسعه يافته بوده است (۴). اين برنامة مشترك بانك جهاني و صندوق بين المللي پول كه در دوران دولت تورگوت اوزال اجرا شد شامل موارد زير بود:

۱- آزادسازي رژيم تجارت خارجي

۲- حذف كنترل‌هاي اعمال شده بر ارزهاي خارجي

۳- اتخاذ سياست‌هاي تشويقي براي جلب سرمايه گذاري خارجي

۴- آزادسازي نرخ بهره به منظور تشويق انباشت سرمايه خصوصي

۵- خصوصي سازي بخشهاي كارآفرين دولتي (۵).

……………..

پي آمدهاي سياست‌هاي نئوليبرال، اقتصادي اوزال در دهه ۸۰ را مي‌توان در موارد زير خلاصه كرد:

۱- تضعيف سنت دولت سالاري

۲- ظهور سرمايه سبز يا آناتولي

۳- تقويت بخش خصوصي

۴- تضعيف كماليسم (۷).

………….

خصوصي سازي در تركيه

براساس مطالعات انجام گرفته توسط بانك جهاني و صندوق بين المللي پول مشاهده شده است كه بسياري از مشكلات مالي و اقتصادي كشورهاي در حال توسعه در نتيجة ملي كردن صنايع و فعاليت‌هاي اقتصادي و همچنين وجود شركت‌هاي دولتي مي‌باشد، كه افزايش كاركنان دولتي و هزينه‌هاي رو به رشد و افزايش بدهي خارجي، كمبود سرمايه براي سرمايه گذاري و … عملاً اقتصاد دولتي را فلج مي‌كند برخي از مشكلات مهم شركت‌هاي دولتي شامل موارد زير مي‌باشد:

………………

منابع

۱- محسن، مراديان، آشنايي با كشور تركيه، مركز آموزش شهيد صياد شيرازي، تهران :۱۳۸۳، ص ۶۱٫

۲- رحمن قهرمان پور، اصلاحات اقتصادي در تركيه و چالش‌هاي پيش رو، كتاب آسيا ويژة مسائل تركيه، ابرار معاصر معاونت پژوهشي، تهران ۱۳۸۴، ص ۲۱۸٫

…………………

………………

 

قیمت ۹۰۰۰ تومان

 

2019-03-04
كد : 6707
وضعيت :‌موجود
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss