جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتتأثير فقر اقتصادي و عوامل آموزشي بر افت تحصيلي دانشجويان در دانشگاه يزد

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

تأثير فقر اقتصادي و عوامل آموزشي بر افت تحصيلي دانشجويان در دانشگاه يزد

(۹ صفحه ورد)

نظام آموزش عالي كشور به عنوان يك نهاد و دانشگاه به عنوان يك سازمان اجتماعي در جامعه انساني، وظيفه تأمين نيازهاي جامعه از نظر سرمايه انساني، حفاظت و حراست از دستاوردهاي فكري و علمي و انتقال آنها به نسل هاي آينده را دارد. افت تحصيلي نظام آموزشي كشور را از اهداف پيش بيني شده دور نموده و بخشي از سرمايه ها و فرصت ها را از دست     مي دهد. پيامدهاي اين پديده به صور مختلف از جمله اخراج، انصراف، ترك تحصيل و يا مشروط شدن دانشجو جلوه گر مي شود. در اين مقاله تأثير فقر اقتصادي و عوامل آموزشي بر افت تحصيلي فرد مفروض بوده كه به روش پيمايشي (survey) مورد بررسي قرار گرفته اند. جامعه آماري اين تحقيق دانشجويان دانشگاه يزد مي باشند كه ۳۲۰ نفر از آنها به عنوان حجم نمونه به روش تصادفي انتخاب شده اند.

در اين تحقيق دو نوع پرسشنامه يكي خاص دانشجويان مشروطي و ديگري خاص دانشجويان انصرافي و اخراجي استفاده شده است و اطلاعات جمع آوري شده در قالب جداول فراواني و نمودارها و آزمونهاي آماري توصيف و مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته اند. نتايج اين تحقيق نشان مي دهد كه فقر خانواده مهمترين عامل افت تحصيلي دانشجويان انصرافي و اخراجي بوده است.

 مقدمه

شهرستان يزد ۲۴۴۴ كيلومتر مربع وسعت و براساس سرشماري سال ۱۳۷۵، داراي ۳۸۸۱۷۱ نفر جمعيت بوده است كه از اين تعداد ۳۶۳۳۶۸ نفر در نقاط شهري و ۲۴۸۰۳ نفر در نقاط روستايي زندگي مي كنند. بدين ترتيب نسبت شهرنشيني ۹۴ درصد است. تراكم نسبي جمعيت در شهرستان يزد ۱۵۹ نفر در كيلومتر مربع و در شهر يزد ۳۲۸۴ نفر در كيلومتر مربع مي باشد.

بعد يا متوسط تعداد افراد در خانوارهاي شهرستان يزد ۵/۴ نفر است و ضريب تكفل يا نسبت جمعيت به شاغلان شهرستان ۹۵/۳ نفر بوده است. از تعداد ۳۴۲۳۳۱ نفر جمعيت ۶ ساله و بيشتر شهرستان ۲۹۷۱۳۱ نفر يعني ۸۷ درصد باسوادند. نرخ فعاليت يا ميزان علاقمندي افراد به شركت در فعاليت هاي اقتصادي در سطح شهرستان ۳۴ درصد است و شاغلان شهرستان يزد در سال ۱۳۷۵، ۹۸۲۷۵ نفر و بيكاران جوياي كار ۵۰۴۰ نفر بوده است. بدين ترتيب نرخ بيكاري شهرستان ۹/۴ درصد مي باشد كه در مقايسه با ساير نقاط كشور داراي پائين ترين نرخ بيكاري مي باشد.

آموزش عالي در اين شهرستان به دو بخش دولتي و غيردولتي تقسيم مي شود. دانشگاه يزد مهمترين مركز آموزش عالي دولتي در اين شهر مي باشد كه از بهمن ماه سال ۱۳۶۷ شروع به كار نموده و در سال تحصيلي ۷۷-۷۶ قريب ۵۵۰۰ دانشجو در آن مشغول به تحصيل بوده اند.

………………………

…………………….

2019-03-15
كد : 29402
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss