جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتتاثیر اقلیم گرمسیری و روشهای خنکسازی آب بر رشد خوک

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

Effects of tropical climate and water cooling methods on growing pigs’ responses (2006)

تاثیر اقلیم گرمسیری و روشهای خنکسازی آب بر رشد خوک

– توضیحات: ۱۴ صفحه انگلیسی، ۱۷ صفحه ترجمه آماده فارسی (word)

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

– چکیده ترجمه فارسی:

در این مقاله مطالعه ای بر روی خوک های دورگه در حال رشد در زمینه تاثیر اقلیم گرمسیری بر نرخ تنفس(rr)  , دمای پوست (st) , دمای راست روده و بهره وری    انجام داده ایم و تاثیر دو روش خنک سازی را تعیین کرده ایم. آژمایش بصورت یک طراحی بلوکی کاملا تصادفی شامل ۱۲۰ خوک در حال رشد بوده است. فاکتورها , شامل سیستم خنک سازی و طرح آغل بوذه است. تاثیر دو سیستم خنک سازی (حمام آب (wb) و آب پاشی (s) ) ارزیابی شده و با یک متغیر کنترلی (con) مقایسه شده است.سیستمهای خنک سازی در آغلها با (y) یا بدون محوطه بیرونی (ny) اضافی  تست شده اند. آغلها شبیه به آغلهای کوچک نگهداری خوک جنوب شرقی آسیا بوده اند. اندازه آغل داخلی ۲٫۵*۳ متر  و محوطه ۲٫۵*۲ متر بوده است.طرح آزمایشی مشابهی در دو بلوک انجام شده است: یکی در فصل مرطوب با دمای میانگین محیط (t) 27.5 درجه سانتیگرادی  و رطوبت نسبی (rh) 74.7% و دیگری در فصل حشک با t میانگین ۲۸٫۷ درجه و rh متوسط ۶۲٫۸% . در هر بلوک یک گله خوک ۶۰تایی در ۱۲ آغل نگهداری شده اند(۵خوک در هر آغل) . خوکها دارای دسترسی آزاد به آب آشامیدنی بودند. نتایج نشان داد که نوع خنک سازی و آغل بصور شاخصی بر اغلب پارامترها تاثیر گذار است. حمام و s میزان rr را بترتیب ۴٫۲ و min-1 5.2 کاهش دادند (p<0.01) و st نیز دارای کاهش .۳ , .۴  درجه بوده است (p<0.05) . دمای روده راست از هیچ کدام از روشها تاثیر پذیر نبوده است. حمام بطور شاخصی تعداد دفع ادرار و مدفوع را در ناحیه ساکن در آعلهای ny کاهش داد (p<0.001) . یک محوطه تعداد مدفوع در ناحیه ساکن کاهش داد (p<0.01) . تاثیرات تعاملی شاخصی بین نوع آغل و خنک سازی بر خوابیدن , خوابیدن از پهلو  در هم پیچیدن دیده شد (بترتیب p<0.01,p<0.01,p<0.01). بهره وزن روزانه ۶ g d-1 در wb بیشتر بوده و ۵۰gd-1 با s بیشتر شد. بیشترین بهره  وزن روزانه زمانی بوده است  که  s با آغل نوع ny ترکیب شد (p<0.01).

این چنین نتیجه گرفتیم  که پاسخهای فیزیولوژیکی و رفتاری و در نتیجه بهره وری  خوکهای گله ای در حال رشد در شرایط اقلیمی گرمسیری افزایش یافته و از سیستمهای خنک سازی ساده تست شده  بهره جسته و تحت تاثیر حضور یا عدم حضور محوطه (حیاط) قرار گرفته است. کاهش بالای نرخ تنفس نشان می دهد که خنک سازی با حمام یا آب پاشی فشار گرمایی خوکها را کم می کند.

 

دانلود متن کامل فارسی (قیمت ۱۲۰۰۰ تومان)

 

2019-03-04
كد : 5854
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss