جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتتاثیر خشک کردن فیزیکی بر کارایی تولید مثل گیاه برنج(oryza sativa L.) نوع بسماتی سوپر

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

Effect of physical desiccation on plant regeneration efficiency in rice (Oryza sativa L.) variety super basmati (2009)

تاثیر خشک کردن فیزیکی بر کارایی تولید مثل گیاه برنج(oryza sativa L.) نوع بسماتی سوپر

– توضیحات: ۸ صفحه انگلیسی، ۷ صفحه ترجمه آماده فارسی (word)

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

– چکیده ترجمه فارسی:

آزمایش زیر تاثیر خشک کردن جزئی فیزیکی بر کارایی تولید مثل گیاه در سبزچه برنج (oryza sativa L.) از نوع بسماتی سوپر را مورد بررسی قرار داده است. تعدادی از جوانه ها کشت شده و القای پینه موثر بر Ms (murashige and skoog) تقویت شده با اسید استیک ۲٫۰mg/L 2,4-dichlorophenoxy مشاهده شدند . پینه ها بر رسانه مشابهی برای ۳ هفته پربار شده و سپس به روش خشک کنی دهیدراسیونی بمدت ۷۲ ساعت  مورد اصلاح قرار گرفتند. پینه های خشک شده بر رسانه های متفاوت بمنظور تولید جنین جسمی و تولید مثل گیاه کشت شدند. رسانه ای با۲٫۰mg/L  اسید ناپتالنیاستیک آلفا  , ۱۰٫۰mg/L اسید ابسیسیک , ۲٫۰mg/L کینتن فقط برای جنین جسمی بهترین حالت بوده و نه برای رشدهای بعدی گیاه. پس از ده روز , پینه های متفاوت در رسانه های فرعی با غلظتهای متفاوت و انواع کربوهیدراتها در رسانه ms2j کشت شدند. تعداد زیادی از جوانه ها از طریق خشکی شیمیایی بر ms با ۳% ملتوس +۳% سوربیتل و ۶۵ سوکارز , تولید مثل یافته بودند. تحت دهیدراسیون بر ms ساده , ۱۱٫۲۳±۳٫۲۲ گیاه/جنین رشد یافتند. تحت این شرایط دهیدراسیون و خشکی شیمیایی , نرخ تولید مثل گیاه بالاتر از پینه های کشت شده بر رسانه ms ساده با حضور تنظیم کننده رشد گیاه بوده است. بعد از جنین جسمی , بیش از ۲۵% گیاهان استریل شدند. پروتکل بکار رفته در این تحقیق می تواند ماکزیمم تولید مثل جوانه های بارور  و طیبعی برنج بسماتی سوپر را در ۳ ماه حاصل کند.

کلیدواژه ها: حشکی فیزیکی , کارایی تولید مثل گیاه , نرخ تکثیر نسبی پینه, جنین جسمی , بسماتی سوپر .

 

دانلود متن کامل فارسی (قیمت ۶۰۰۰ تومان)

 

 

2019-03-04
كد : 5841
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss