جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتتحولات اقلیمی چگونه بر مناطق مختلف جهان تأثیر خواهند گذاشت؟

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

تحولات اقلیمی چگونه بر مناطق مختلف جهان تأثیر خواهند گذاشت؟

(۴۶ صفحه ورد)

در مطلب پیش رو، بعضی از پیش‌بینی‌های موجود شورای بین المللی بررسی تحولات اقلیمی (IPCC) را می ‌خوانید. در این بررسی موضوع اصلی گرایش‌های غالب است. این احتمال که وقایع پیش‌بینی شده رخ دهند، براساس منطقه‌ی انتخاب شده و افزایش دمای میانگین در آن ناحیه‌ی مورد بحث، متفاوت به نظر می‌رسد.

آفریقا

در این قاره میزان محصولات غله‌ای کاهش می‌یابد. در بعضی از کشورها ممکن است خسارت به محصولات کشاورزی تا ۵۰ درصد در سال ۲۰۲۰و به حدود ۹۰ درصد در سال ۲۱۰۰ برسد. قابلیت تطبیق به دلیل کمبود منابع اقتصادی و تکنولوژیک کم است.

Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:  گاوهای مرده در صحرای کنیا

کمبود آب اغلب در شمال و جنوب این قاره به چشم می‌خورد. هم اکنون نیز یک چهارم مردم آفریقا آب آشامیدنی کافی در اختیار ندارند. کمبود آب ممکن است در سال ۲۰۲۰ بین ۷۵ تا ۲۵۰ میلیون نفر و تا سال ۲۰۵۰ بین ۳۵۰ تا ۶۰۰ میلیون نفر را را گرفتار کند.

در نتیجه بیماری‌های مسری گسترش می‌یابند. شیوع مالاریا در جنوب و شرق آفریقا بیشتر می‌شود. گسترش کویرها به خصوص در جنوب، شمال و غرب این قاره روی خواهد داد. کویرها و مناطق نیمه‌کویری نیز تا سال ۲۰۸۰ حدود ۵ تا ۸ درصد افزایش می‌یابند.

گیاهان و انواع گوناگون حیوانی منقرض می‌شوند که این امر باعث آسیب دیدن صنعت گردشگری و همچنین منابع ژنتیک این منطقه خواهد شد. بین ۲۵ تا ۴۰ درصد پستانداران پارک ملی در جنوب صحرا در معرض خطر انقراض هستند.

سیلاب‌ها و رانش زمین در مناطق مسکونی نزدیک به کویر باعث کاهش تولید ناخالص ملی بین ۵ تا ۱۰ درصد می‌شود.
آسیا

سیلاب، قحطی و آتش‌سوزی در مناطق جنگلی و گردبادها در مناطق معتدل و استوایی افزایش می‌یابند.

http://www.dw-world.de/popups/popup_printcontent/0,,2931757,00.html

تولید و حاصل‌خیزی کشاورزی در بسیاری از کشورهای گرم و خشک، معتدل‌ و استوایی آسیا تا سال ۲۰۲۰ بین ۵ / ۲ تا ۱۰ درصد و تا سال ۲۰۵۰ بین ۵ تا ۳۰ درصد کاهش می‌یابد. شمال این قاره با گسترش کشاورزی و افزایش حاصل‌خیزی و تولید روبرو خواهد بود.

Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:  ۲۰۰۶، خشکسالی در چین

دسترسی به منابع آبی در مناطق گرم و خشک و نیمه گرم و خشک کاهش  و در شمال افزایش می‌یابد. کمبود آب ممکن است در سال ۲۰۵۰ تا یک میلیارد نفر را گرفتار کند.

وخیم شدن وضع سلامتی و بهداشت به واسطه‌ی بیمار‌ی‌های واگیردار و تنش‌های ناشی از حرارت خورشید و همچنین گسترش وبا نیز پیش‌بینی می‌شود.

سطح آب دریا افزایش می‌یابد و گردبادهای شدید می‌توانند میلیون‌ها نفر از مناطق ساحلی هموار را آواره می‌کنند و جنگل‌های مردابی و ساحل‌های مرجانی را تهدید می‌کنند. بارش‌های شدید خطر سیلاب‌ها را در مناطق معتدل و استوایی افزایش می‌دهند.

Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:  ۲۰۰۶، شهر لانژو در چین: نفس نمی‌توان کشید

نیاز بیشتر به انرژی و گردشگری محدود، در خطر بودن تکثر انواع بهمثابه‌ی پیامد تغییرات نوع استفاده از زمین و فشار افزایش جمعیت از دیگر مشکلات این قاره هستند.

……………………….

……………………….

2019-03-16
كد : 30410
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss