جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتتذكر لساني وظيفه همگاني

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

تذكر لساني وظيفه همگاني

(۶ صفحه ورد)

در جامعه ي اسلامي تكليف عامه ي مردم امر به معروف و نهي از منكر با لسان است. چيزي كه جامعه را اصلاح مي كند همين نهي از منكر زباني است. اگر مردم به آدم بدكار، خلاف كار، كسي كه اشاعه ي فحشا مي كند و مي خواهد قبح گناه را از جامعه ببرد بگويند و ده ، صد يا هزار نفر و به طور كلي افكار عمومي جامعه روي وجود و ذهن او سنگيني كند اين براي او شكننده ترين چيزهاست.

من مي گويم مردم بايد اين روحيه را پيدا كنند.

مردم همانطور كه نماز را واجب مي دانند بايد امر به معروف را واجب بدانند.

فريضه ي امر به معروف و نهي از منكر در مرحله ي زباني آن وظيفه ي عموم مسلمين است و اختصاص به گروه و سازمان خاص ندارد ائمه محترم جماعات و نمازگزاران مساجد نيز مي توانند و موظفند به هر اندازه در وسع آنهاست در انجام اين وظيفه ي بزرگ اقدام نمايند.

تأثير زبان و گفتن

خداي متعال در زبان اين اثر را قرار داده است در امر و نهي اين اثر را قرار داده است ما چرا اين حكمت الهي را درك نمي كنيم؟ عمل كنيد تا ببينيد مي شود يا نمي شود حرف بزنيد، بگوييد يك كلمه بيشتر هم نمي خواهد لازم نيست سخراني بكنيد كسي كه مي بينيد خلافي را مرتكب مي شود دروغي را ، غيبتي را ، تهمتي ، كينه ورزي نسبت به برادر مؤمن را، بي اعتنايي به محرمات دين را،‌بي اعتنايي به مقدسات را،‌ اهانت به پذيرفته هاي ايماني مردم را، پوشش نامناسب را، هر كدام از اين كارها كسي انجام داد يك كلمه،‌ لازم نيست با خشم باشد يك كلمه ي آسان بگوييد: « اين كار شما خلاف است نكنيد» شما بگوييد ديگري بگويد. ديگري بگويد گناه در جامعه مي خشكد تأثير امر به معروف و نهي زباني اگر انجام بگيرد از تأثير مشت پولادين حكومتها بيشتر است.

تذكر ‌لسانی؛ راهگشای دستور قرآن در امربه‌معروف و نهی‌از‌منكر و عامل كاهش مشكلات جامعه

وجود معضلات اجتماعی در جامعه می‌تواند پايه‌های فرهنگی، اجتماعی يك نظام را سست كند و برای جلو‌گيری از اين امر می‌توان با استفاده از شيوه تذكر ‌لسانی فريضه‌ امر به معروف و نهی از منكر را در جامعه برای كاهش معضلات اجتماعی احيا و پويا كرد.
…………………………..

……………………………

2019-03-16
كد : 30423
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss