جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایت– تشريفاتي بودن قوانين ابتدايي

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

– تشريفاتي بودن قوانين ابتدايي

(۱۱ صفحه ورد)

تشريفاتي بودن كنوني با تشريفاتي بودن قوانين ابتدايي خلط نمي‌شود. به عنوان مثال، در حقوق رم، اعمال تا مدت‌هاي طولاني، در معناي سختگيرانه‌تر كلمه، تشريفات‌گرا بودند. اراده براي به وجود آوردن عملي حقوقي كافي نبود؛ بدين معنا كه شكل ضروري بود، و اعتبار اعمال حقوقي به رعايت آنها بستگي داشت. از اعمال انتزاعي سخن گفته مي‌شد. رابطه تعهدي از تحقق تشريفات عبادي يا مقدس، فارغ از هر دليل ديگر، به وجود مي‌آمد. براي تحقق اين تشريفات، به صورت متداول به شهود متوسل مي‌شدند و در حضور عموم انجام مي‌دادند، به نحوي كه انتشار و اثبات اين اعمال تضمين شود.

مسلما، اين تشريفاتي بودن با ضروريات سادگي و سرعت تجارت بين‌الملل منطبق نبود. همچنين، در كنار عقود تشريفاتي بسيار، عقود رضايي واقعي پديدار شدند. از سوي ديگر، مناسك مذهبي قراردادهاي تشريفاتي نرم شدند. تحت تأثير حسن‌نيت، ارزش برخي از “قراردادهاي صلح”  پذيرفته شد. اين “قراردادهاي صلح”، موسوم به contracta، به صرف توافق اراده  تشكيل مي‌شوند. در يك زمان اوليه، اين قراردادها هيچ دعوايي را به وجود نمي‌آورند، بلكه ايرادي به دست مي‌دادند. پس از آن، مشاوران قضايي رم، مشاهده كردند كه اراده نيز در عقود تشريفاتي حضور دارد. در اين حال توافق اراده متمايل به تعميم يافتن شد. با اين وجود، تهاجمات ژرمن‌ها اين تحول را متوقف كرد.

مبحث ۲- تشريفاتي بودن قرون وسطي

  1. عرف‌هاي ژرمني بازگشت تشريفاتي بودن سختي را نشان مي‌دهند كه عاري از هر علتي است. با اين وجود، تحت تأثير مسيحيت مفهوم حسن‌نيت پديدار شد و بار ديگر اولويت را به اراده دادند. وانگهي، اين تحول توسط توسعه مبادلات اقتصادي تشويق شد. مسلما تأثير حقوق كانونيك (مذهبي)، علي‌الاصول در جنوب فرانسه، توسط تجديدحيات حقوق رم مورد مقابله قرار گرفته است. در حقيقت، حقوق‌دانان اظهار مي‌دارند كه براي آنكه توافق اراده‌ها بتواند يك دعوي را به وجود آورد، وجود فرم و شكل ضروري است. بر اين اساس، نظريه “لباس‌ها” ارائه مي‌شود. بر طبق اين نظريه، قرارداد صلح برهنه يك دعوي را به وجود نمي‌آورد، بلكه يك ايراد و تعهد طبيعي را ايجاد مي‌كند. ولي به يك طريق مبنايي، به ويژه تحت تأثير دكترين‌هاي فلسفي و مشاوران قضايي، رضايي بودن در نهايت بر آن فائق مي‌آيد. دومولين تصريح مي‌كند كه «از قرارداد صلح برهنه، دعوي به وجود مي‌آيد» و اينكه برخورد رضاها براي به وجود آوردن يك قرارداد كافي است.
  2. …………………..
  3. ……………………
  4. …………………….
2019-03-16
كد : 30480
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss