تعیین ابعاد اجرای مدیریت دانش با کاربرد روش تاپسیس فازی

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

Determining the Dimension of Knowledge Management Implementation by Utilizing a Fuzzy TOPSIS Method (2013)

تعیین ابعاد اجرای مدیریت دانش با کاربرد روش تاپسیس فازی

توضیحات: ۶ صفحه انگلیسی، ۸ صفحه فارسی (word)

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

چکیده فارسی

هدف این پژوهش ، شناسایی و رتبه بندی جنبه های مختلف مدیریت دانش بر اساس مدل بکمن است که از تکنیک های تاپسیس استفاده می کند. مدل بکمن در این مقاله، ۸ بعد اصلی دارد: شناسایی دانش، اکتساب دانش، انتخاب دانش، ذخیره دانش، توزیع دانش،ایجاد دانش ، کاربرد دانش و کسب و کار دانش و ۳۳ زیر معیار و گزینه های دیگر. جمعیت مطالعه فعلی ۱۹۷ نفر از اعضای بخش آموزش و پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات بودند. از ضریب کای مربع در مرحله اول استفاده شد تا ارتباط معنی دار و مثبتی میان ۸ معیاری که در بالا بیان شده است و پیاده سازی مدیریت دانش در این واحد دانشگاه تایید شود. سپس عناصر مدل بکمن با استفاده از تکنیک های تاپسیس فازی رتبه بندی شدند. در نهایت ارزش بالا و منحصر به فرد بودن دانش در دسترس در دانشگاه به عنوان مهم ترین زیر معیار مدل بکمن انتخاب شده و میزان انتقال دانش موجود در جهت گیری ها، استراتژی ها و خط مشی ها و میزان دانش مستند شده موجود در دانشگاه به عنوان موثر ترین عوامل پیاده سازی مدیریت دانش انتخاب شدند. بعلاوه، انتخاب دانش ، ذخیره دانش و کاربرد دانش به عنوان مهم ترین ابعاد مدیریت دانش درمدل بکمن معرفی شدند.

کلید واژه ها: مدیریت دانش، مدل بکمن، تصمیم گیری چند معیاره، تاپسیس فازی

 

دانلود متن کامل فارسی (قیمت ۶۰۰۰ تومان)

 

 

۶۰,۰۰۰ ریال – خرید
۱۳۹۴-۰۹-۰۸
كد : 3836
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :

محصولات پیشنهادی

مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد. این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است. بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند.
با وارد کردن ايميل خود و تاييد ايميل ارسال شده توسط فيدبرنر مي توانيد آخرين مطالب سايت را از طريق ايميل دريافت کنيد . ايميل شما پيش ما محفوظ مي ماند و هيچگونه ايميل تبليغاتي براي شما فرستاده نخواهد شد.
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Google+ - Rss