جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتتنش های محیطی گیاهان

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

متغیرها: تنش های محیطی گیاهان

توضیحات: ۱۲ صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

تنش­هاي محيطي:

تنش يا استرس واژه­اي است که اولين بار توسط دانشمندان علوم بيولوژيک در مورد موجودات زنده به کار برده شد. بعدها اين واژه از علم فيزيک برگرفته شده و آن را به عنوان هر عاملي که امکان بالقوه وارد آوردن صدمه به موجودات زنده را دارد تعريف نمودند (کافي، ۱۳۷۹)……………..

…………………..

– تنش خشکي

به طور کلي در بين تمام تنش­ها، تنش خشکي[۱] يکي از مهمترين و شايع­ترين عوامل محدود­کننده رشد گياهان در مناطق خشک و نيه­خشک به شمار مي­آيد (Turhan & Baser., 2004). خشکي يکي از مهمترين فاکتورهاي محدود­کننده توليد است که در بسياري از نقاط دنيا مسئله تهديد کننده و رو به رشدي است (Passioura., 2007). بسياري از گياهان حداقل يک بار در سيکل زنگي خود با خشکي مواجه مي­گردند و اين زماني است که بذر آنها رسيده و خشک مي­شود (آرمند­پيشه و همکاران، ۱۳۸۸)……………..

…………………..

– اثرات خشکي بر رشد و عملکرد

اولين و مهمترين تأثير خشکي آسيب زدن به جوانه و استقرار ضعيف آن است. رشد عبارت است از تقسيم سلول، طويل شدن سلول و تمايز، و در­گير کردن رويدادهاي ژنتيکي، فيزيولوژيکي و مورفولوژيکي و ترکيب اثرات متقابل پيچيده آنها. کيفيت و کميت رشد گياه وابسته به فرآيندهايي است که بوسيله کمبود آب متأثر هستند. رشد سلول يک فرآيند فيزيولوژيکي حساس به خشکي است که دليل آن کاهش فشار تورگر مي­باشد. در کمبود شديد آب، طويل شدن سلول بيشتر گياهان بوسيله قطع جريان آب از آوند چوب به سلول­هاي در حال رشد اطراف متوقف مي­شود (Farooq et al., 2009).

……………………

–  اثرات خشکي بر روابط آب

مقاومت روزنه­اي، نسبت تعرق محتواي نسبي آب برگ، درجه حرارت برگ و درجه حرارت کانوپي خصوصيات مهمي هستند که روي روابط آب تأثير مي­گذارند. اگرچه اجزاي روابط آب گياه از کاهش يافتن آب قابل دسترس متأثر هستند، در حقيقت باز و بسته بودن روزنه تأثير بيشتري دارد. به علاوه تغيير در درجه حرارت برگ مي­تواند فاکتور مهمي در کنترل وضعيت آب برگ در تنش خشکي باشد. گونه هاي متحمل به خشکي WUE را بوسيله کاهش تلفات آب حفظ مي­کنند (Farooq et al., 2009).

……………………

 اثرات خشکي بر روابط غذايي

……………..

– اثرات خشکي بر فتوسنتز

…………….

– مکانيسم­هاي فيزيولوژيکي تحمل به خشکي

………………..

– حفظ آب سلول و بافت

……………

– نقش آنزيم­هاي آنتي اکسيدان[۲]

………….

– خصوصيات مطلوب يک بوته گياهي براي تحمل خشکي

……………..

– تعداد پنجه

…………..

– ريشه

…………….

– خوشه

……………..

– برگ

…………..

– راهبرد ها در شرايط تنش:

……………..

منابع

احمدي، ع.، د.، آ، بيکر. ۱۳۷۹ .  عوامل روزنهاي و غير روزنهاي محدود کننده فتوسنتز در گندم در شرايط تنش خشکي. مجله   علوم کشاورزي ايران ۳۱(۴). ۸۲۵-۸۱۳

باقري­کمارعليا، م. ۱۳۷۵٫ بررسي شاخص­هاي فيزيولوژيک مؤثر در ارزيابي ارقام گندم مقاوم به خشکي. پايان نامه کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي.

…………………

……………….

فدايي، ع۱۳۸۶ بررسي اثر تنش خشکي بر برخي خصوصيات رشدي و عملکرد سه رقم ذرت دانهاي در منطقه کرمان. پايان نامه کارشناسي ارشد زراعت. دانشکده کشاورزي دانشگاه شهيد باهنر کرمان.

…………………….

 

 

 

 

 

 

قیمت ۸۰۰۰ تومان

آسان داک: www.Asandoc.com

 

۳-Drought stress

[۲] – Anti Oxidant Enzymes

2019-03-04
كد : 7779
وضعيت :‌موجود
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss