جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتجستاری در چگونگی طرح موضوعات کلامی در مجمع البیان

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

دانلود پروپوزال آماده:  جستاری در چگونگی طرح موضوعات کلامی در مجمع البیان

قسمت هایی از پروپوزال:

۱- بیان مسأله:

یکی از تفاسیر جامع و تأثیرگذار در میان تفاسیر شیعی، تفسیر مجمع البیان فضل بن حسن طبرسی است. این اثر تفسیری پس از تفسیر تبیان شیخ طوسی تدوین شده و در عصری به تفسیر قرآن پرداخته شده که جامعۀ مسلمانان به‌لحاظ فرقه‌ای، در وضعیت خاصی به‌سر می‌بردند. وجود گروه‌ها و نحله‌های گوناگون در کنار مذاهب مختلف اسلامی، هر گروه را بر آن می‌داشت تا با استناد به مبانی مشخص کلامی، تئوری خود را تحکیم بخشد. طبرسی نیز به‌عنوان تئوری‌پرداز و مفسر و عالم شیعی، از این قاعده و حکم کلی بیرون نبود. این مهم در تفسیر معروف او جلوه‌ای خاص دارد. او با استناد به آیات قرآن و سنت وروایات معصوم تلاش کرد تا از میراث سترگ شیعی دفاع کرده و به آرای مخالفان و دگراندیشان پاسخ دهد (تعابیری مانند «هذا یدلّ علی فساد قول من یقول» ناظر به چنین مطلبی است.)

به‌طور کلی، وی در طرح مقولات کلامی، به شیوه‌های گوناگون وارد شده و از توضیح این قبیل مقولات گرفته تا اثبات یا نفی اندیشۀ گروهی خاص یا ردّ کامل اندیشۀ غیر شیعی، با آرای کلامی عالمان و مفسران مواجه شده است. شیوۀ وی در رد یا قبول این آراء، با بهره‌گیری از قرآن یا استناد به قواعد عقلی یا سنت معصوم است. در این بخش، مفسر با بهره‌گیری از آموزه‌های کلامی و روایی پیشین، به‌سمت تحکیم مواضع شیعی گام برداشته است. افزون بر رویارویی طر ف‌دارانه، در برخی مواضع، بی‌طرفانه به طرح دیدگاه‌های سایر مفسران، اقدام کرده است. بخش دیگری که مواجهۀ طبرسی با نظریات مفسران در آن مشهود است، بخش مربوط به ادبیات و مباحث قرائت و اعراب است. شناخت این قبیل رویارویی‌ها و تبیین اینکه این انگاره‌های تفسیری، آیا مبتنی بر قواعد تفسیری است یا خیر، از مطالبی است که این پژوهش بدان خواهد پرداخت.

……………………………

۲- اهمیت و ضرورت تحقیق:

……………………………

۳- پیشینه تحقیق:

……………………………

۴- اهداف تحقیق:

…………………………………….

۵- فرضيه ‏هاي تحقیق:

…………………………………….

۶- مدل تحقیق

…………………………

۷- سوالات تحقیق:

…………………………………….

۸- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات فني و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

…………………………………….

۹- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

………………………….

۱۰- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهيزات و استانداردهاي مورد استفاده در قالب مراحل اجرايي تحقيق به تفكيك):

………………………….

ب- متغيرهاي مورد بررسي در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

…………………………………….

ج – شرح کامل روش (ميداني، كتابخانه‏اي) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فيش‏برداري و غيره) گردآوري داده‏ها :

…………………………………….

د – جامعه آماري، روش نمونه‏گيري و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

…………………………………….

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

…………………………………….

ز- ابزار تحقیق:

…………………………………….

هـ – روش‌ها و ابزار تجزيه و تحليل داده‏ها:

…………………………………….

منابع :

…………………………………….

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

2018-12-12
كد : 102520
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss