جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتخراسان در آستانه هجوم مغول (از نبرد قطوان ۵۳۶هـ تا حمله مغول ۶۱۶ هـ)

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

دانلود پروپوزال آماده:  خراسان در آستانه هجوم مغول (از نبرد قطوان ۵۳۶هـ تا حمله مغول ۶۱۶ هـ)

قسمت هایی از پروپوزال:

۱- بیان مسأله:

اگر چه نام خراسان یک محدوده­ی جغرافیایی را نشان می­دهد، اما در فرهنگ ایرانی،  این نام و ایالتی که منسوب بدان است، گویای یک تاریخ طولانی نیز به شمار می­آید. خراسان بزرگ از چنان جایگاه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در تاریخ ایران برخوردار است که اگر فقط تاریخ سیاسی این خطه نگاشته شود، به مثابه نگارش تاریخ سیاسی ایران است. از آنجا که
حماسه­های ایرانی، در بر دارنده اخبار فراوان درباره مرزهای خراسان است و طی آن از اعمال پهلوانان ایرانی سخن به میان می­آید. بدین جهت سهم خراسان در شکل گیری هویت ملی ایرانیان قابل توجه دیده می­شود. بلخ صحنه نمایش رخدادهای حماسی شاهنامه، یعنی نبردهای ایران و توران، اسفندیار و افراسیاب است. خوارزم، جایگاه اسکان آریایی­ها پس از مهاجرت به ایران و بخارا محل سرایش سروده­هایی موسوم به “کین سیاوش” و سیحون(یَخشرت، یکسارتیس)، نقطه­ی کانونی تیر آرش کمانگیر، قهرمان اسطوره­ای ایران و آن سوی سیحون، یادآور کشته شدن پادشاه هخامنشی، کورش کبیر است همچنانکه  مرو شهر “خدا کشان”، یزدگرد سوم ساسانی.

به سراغ حاکمیت اعراب مسلمان که می­آییم، بلخ در همان حال که قبه­الاسلام  است محل  زایش شاهنامه­های پارسی نیز می­گردد، همچنانکه  طوس زادگاه فردوسی شاعر حماسه سرای ایران و امام محمد غزالی متفکر جهان اسلام است. جوی مولیان بخارا نیز یادآور رودکی اولین شاعر بزرگ پارسی گوی پس از تسلط اعراب است و روستاهای سغد، سمرقند، کش و نسف محل خیزش ایرانیان و قیام ابومسلم خراسانی، سنباد و المقنع  و سرانجام سقوط حکومت عربی اموی و روی کار آوردن حکومت عربی بنی عباس از شاهکارهای خراسانیان است.

به سراغ حاکمیت­های ترک که می­رویم، “ترمذ” شکارگاه غزنویان و مرو جایگاه نیم قرن حکومت سلطان سنجر سلجوقی و جرجانیه خوارزم جایگاه شعرای دربار خوارزمشاهی است. همچنانکه دندانقان و قطوان یادآور نبرد ترکان هم نژاد در برابر هم و دفاع از خاکی است که ایران زمین نام دارد. هر گاه از هجوم ویرانگر مغول سخن به میان می­آید،به ناگاه ویرانی بلخ، نیشابور، خوارزم و هرات در ذهن­ها یادآوری می­شود؛ گویی ایران است و خراسان.

آری خراسان محل زایش صحنه­های غم انگیز تاریخ ایران؛ صحنه کار پژوهشی نگارنده است. نگارنده می­بایست اوضاع سیاسی اجتماعی و فرهنگی خراسان را در این محدوده زمانی بررسی کند، زمانی که خراسان به سمت هجوم مغول پیش می­رود. اما نه، شاید این صحراگردان بودند که به سمت خراسان پیش می­رفتند و خراسانیان بی­خبرند. تمام مسئله­ای که نگارنده به آن اندیشیده همین موضوع بوده است.

در ماجرای هولناک حمله مغولان که از سهمناک­ترین وقایع در تاریخ ایران به شمار می­آمد، خراسان بیش از هر جای ایران متحمل صدمات و خسارات شد. میلیون­ها نفر کشته شدند، شهرهای بزرگ نابود شدند و تأسیسات اقتصادی صدمات بسیار دید. این قسمت از ایران و جهان اسلام برای چندین قرن پرچم دار تمدن ایرانی و اسلامی و مهد پرورش دانشمندان و شاعران و علمای بزرگ بسیار بود. اما در پی حملات مغولان خراسان چه شرایطی داشته است که سرانجام متحمل چنین صدماتی شد؟ عوامل داخلی و خارجی چه نقشی در این رخداد بزرگ داشته است؟

طرحی که نگارنده این رساله مطرح نموده این است که صحراگردان از دوران باستان تا زمان مغول، سه مرحله استقرار تدریجی، هجوم و سرانجام تسلط را طی نمودند تا سرانجام موفق به جدایی قسمت­های بزرگی از خراسان گردیدند. منطبق با این دیدگاه، حمله مغولان ادامه موج حملات صحراگردانی بود که از باستان تا دوره مورد بحث، خراسان را همواره  مورد تهدید قرار داده بودند و لذا موضوعاتی همچون “نبردهای خوارزمشاهیان با غوریان و نقش خلافت عباسی در این مناسبات”، “دخالت مادر سلطان محمد خوارزمشاه در امور و غرق کردن مجدالدین بغدادی در جیحون”، “خوارزمشاه و اشتباه سیاسی او در واقعه اترار،  حذف قراختاییان و حمله به بغداد”، علل و عواملی ثانوی و زائیده چنین فرایندی محسوب می­گردند. لذا این پژوهش در یک خط سیر مشخص، یعنی توسعه قلمرو صحراگردان به داخل خراسان، حرکت کرده است.

……………………………

۲- اهمیت و ضرورت تحقیق:

……………………………

۳- پیشینه تحقیق:

……………………………

۴- اهداف تحقیق:

…………………………………….

۵- فرضيه ‏هاي تحقیق:

…………………………………….

۶- مدل تحقیق

…………………………

۷- سوالات تحقیق:

…………………………………….

۸- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات فني و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

…………………………………….

۹- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

………………………….

۱۰- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهيزات و استانداردهاي مورد استفاده در قالب مراحل اجرايي تحقيق به تفكيك):

………………………….

ب- متغيرهاي مورد بررسي در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

…………………………………….

ج – شرح کامل روش (ميداني، كتابخانه‏اي) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فيش‏برداري و غيره) گردآوري داده‏ها :

…………………………………….

د – جامعه آماري، روش نمونه‏گيري و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

…………………………………….

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

…………………………………….

ز- ابزار تحقیق:

…………………………………….

هـ – روش‌ها و ابزار تجزيه و تحليل داده‏ها:

…………………………………….

منابع :

…………………………………….

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

2018-12-19
كد : 103710
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss