جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتدانلود پروپوزال آماده: تاثیر یک دوره مکمل دهی ال-آرژنین بر پاسخ های VEGF ، اندوستاتین و حداکثر اکسیژن مصرفی کشتی گیران تمرین کرده به دنبال یک جلسه فعالیت وامانده ساز

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

دانلود پروپوزال آماده: تاثیر یک دوره مکمل دهی ال-آرژنین بر پاسخ های VEGF ، اندوستاتین و حداکثر اکسیژن مصرفی کشتی گیران تمرین کرده به دنبال یک جلسه فعالیت وامانده ساز

قسمت هایی از پروپوزال:

۱- بیان مسأله:

براساس تحقیقات فعالیت بدنی از عوامل مهم توسعه عروقی است (۱۰, ۱۳). در حالت استراحت حدود ۲۰ درصد برون‌ده قلبی به عضلات اسکلتی اختصاص دارد، در حالی که در حین فعالیت عضلانی این مقدار‌۱۰‌تا‌۲۰ برابر افزایش می‌یابد. بر این اساس در نتیجه فعالیت مداوم ساختار عروقی عضله اسکلتی و قلبی در جهت تطابق با استرس‌های ناشی از فعالیت و در جهت تامین نیاز عضلات فعال، تغییر می‌کند(۱۴). گستره این تغییرات با توجه به نوع و شدت استرس ناشی از فعالیت متفاوت است(۲). از این جهت است که در ورزش‌های پرفشاری نظیر کشتی که فشار زیادی بر سیستم‌های متابولیک و همئوستاتیک بدن وارد می‌شود، نقش سیستم عروقی قابل توجه است(۱۵).

کشتی از دیدگاه متابولیک، از جمله سنگین‌ترین رشته‌های ورزشی است. نیاز به تطابق سریع در جهت مقابله با تغییرات شدید سیستم اسید‌-‌باز پلاسمای خون و هم‌چنین نیاز به انرژی در طی یک مسابقه به حداکثر ممکن می‌رسد. از طرفی وابستگی بیشتر به سیستم‌های بی‌هوازی در طی مسابقه و تجمع متابولیت‌ها می‌تواند، منجر به اسیدوز متابولیک و افت شدید عملکرد ورزشکار شود. هم‌چنین نقش سیستم هوازی در تامین نیازهای دوره بازیافت ورزشکار بسیار قابل توجه است. توسعه عروقی با گسترش دامنه تبادلات بافت عضلانی می‌تواند بر کیفیت عملکرد ورزشکار اثر گذار باشد، از این رو شناخت عوامل کنترل کننده این روند حائز اهمیت است(۱۶, ۱۷).

به طور کلی فرآیند توسعه عروق تحت کنترل عوامل آنژیوژنیک (تحریک کننده‌ها) و آنژیواستاتیک (مهار کننده‌ها) متعددی قرار دارد(۱۸). تاکنون بیش از ده‌ها عامل متابولیکی اثر گذار بر این فرآیند شناسایی شده است، که در این بین عامل رشد اندوتلیال عروقی[۳] به عنوان مهمترین محرک، و اندوستاتین[۴] به عنوان مهمترین عامل مهار کننده توسعه عروقی شناخته می‌شوند(۱۰, ۱۳, ۱۹).

عامل رشد اندوتلیال عروقی، گلیکوپروتئین ۴۵ کیلودالتونی است، که از سلول­های اندوتلیال ترشح می­شود و در بیشتر تحقیقات به عنوان مهمترین عامل آنژیوژنز شناخته می‌شود(۴, ۲۰). این گلیکوپروتئین از طریق اتصال به گیرنده­های VEGFR-1 و VEGFR-2 سلول­های اندوتلیال، پیام‌دهی می‌کند(۲۱). با تحریک این گلیکوپروتئین زنجیره­ای آبشاری از واکنش­ها فعال می­شود، که به ترتیب سبب بقا، تکثیر، مهاجرت و نفوذپذیری سلول­های اندوتلیال شده و در نهایت فرآیند آنژیوژنز را به شیوه جوانه زدن و یا دو نیمه شدن کامل می­کند(۲۲, ۲۳).

[۱] Angiogenesis

[۲] Arteriogenesis

[۳] Vascular endothelial growth factor(VEGF)

[۴] Endostatin

……………………………

 

۲- اهمیت و ضرورت تحقیق:

 

……………………………

 

۳- پیشینه تحقیق:

 

……………………………

 

۴- اهداف تحقیق:

…………………………………….

۵- فرضيه ‏هاي تحقیق:

…………………………………….

۶- مدل تحقیق

…………………………

۷- سوالات تحقیق:

…………………………………….

۸- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات فني و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

…………………………………….

۹- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

………………………….

۱۰- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهيزات و استانداردهاي مورد استفاده در قالب مراحل اجرايي تحقيق به تفكيك):

………………………….

ب- متغيرهاي مورد بررسي در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

…………………………………….

ج – شرح کامل روش (ميداني، كتابخانه‏اي) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فيش‏برداري و غيره) گردآوري داده‏ها :

…………………………………….

د – جامعه آماري، روش نمونه‏گيري و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

…………………………………….

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

…………………………………….

ز- ابزار تحقیق:

…………………………………….

هـ – روش‌ها و ابزار تجزيه و تحليل داده‏ها:

…………………………………….

منابع :

…………………………………….

 

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

2018-10-12
كد : 96716
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss