جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتدانلود پروپوزال آماده: تحليل تطبيقي نمايشنامه فاوست اثر گوته و داستان شيخ صنعان به روايت عطار

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

دانلود پروپوزال آماده: تحليل تطبيقي نمايشنامه فاوست اثر گوته و داستان شيخ صنعان به روايت عطار

قسمت هایی از پروپوزال:

۱- بیان مسأله:

ادبیات تطبیقی یکی از شاخه‌های مهم مطالعات ادبی در عصر حاضر است که طیّ آن متون ادبی متعلق به زبان‌های مختلف، در مقایسه با یکدیگر مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرند. موضوع این تحقیق که در چهارچوب ادبیات تطبیقی قرار دارد، تحلیل تطبیقی داستان شیخ صنعان از کتاب منطق‌الطّیر عطار نیشابوری و نمایشنامه معروف فاوست[۱] اثر گوته، شاعر شهیر آلمانی، است.

داستان شیخ صنعان، ظاهراً قصه‌ای قدیمی است که روایت‌های مختلفی از آن وجود دارد. در منطق‌الطّیر عطار، این داستان در چهارچوب و افق دیدگاه عرفانی عطار روایت شده و در پرتو همین دیدگاه نیز قابل تفسیر و تأویل است. این داستان، حکایت سرگذشت شیخی زاهد و سرشناس است که از قضا به عشق دختری ترسا گرفتار می‌شود و دین و ایمان خود را در این راه بر باد می‌دهد؛ اما سرانجام با دعای مریدان و عنایت خدا و پیامبر اکرم (ص)، نجات می‌یابد.

افسانه فاوست نیز داستانی قدیمی در فرهنگ اروپایی بوده و نویسندگانی چون کریستوفر مارلو[۲] نیز ـ پیش از گوته ـ آن را روایت کرده‌اند. به گواه منتقدان، فاوست گوته، روایت خاص وی از این افسانه است و باید در چهارچوب نگاه رمانتیک[۳] و کمابیش عارفانه گوته درک و تفسیر شود. این داستان، حکایت پیری عالم و وارسته است که از زندگی زاهدانه و عالمانه خویش ملول شده و  با شیطان پیمانی می‌بندد؛ وی در ازای دادن روح خود به شیطان، از عمری دوباره، توأم با لذایذ و تنعمات دنیوی، برخوردار می‌شود. زندگی جدید فاوست در گناه و هوسرانی سپری می‌شود، اما در نهایت با کاری نیک در پایان عمر و شفاعت مریم مقدس، روح او از چنگال شیطان نجات می‌یابد و رستگار می‌شود.

به دلیل نوعی همگونی و همانندی که در مضمون کلّی این دو متن دیده می‌شود، به نظر می‌رسد که بررسی تطبیقی آنها سودمند واقع شود. همچنین از آنجا كه مفاهيمي چون گناه، عشق، كمال‌گرايي، زن و مرگ موضوعاتي فرافرهنگي‌اند و در انحصار قوم و ملت خاصي نيستند، دست‌يابي به ديدگاه‌هاي انسان شرقي و غربي نسبت به اين امور، انگيزه اصلي اين پژوهش بوده است؛ بنابراين پرسش اصلی و محوری تحقیق این است که به طور دقیق چه شباهت‌ها و تفاوت‌هایی میان این دو داستان وجود دارد؟

[۱] -Faust

[۲] -Christofer – Marlowe

[۳] -Romantic

……………………………

 

۲- اهمیت و ضرورت تحقیق:

 

……………………………

 

۳- پیشینه تحقیق:

 

……………………………

 

۴- اهداف تحقیق:

…………………………………….

۵- فرضيه ‏هاي تحقیق:

…………………………………….

۶- مدل تحقیق

…………………………

۷- سوالات تحقیق:

…………………………………….

۸- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات فني و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

…………………………………….

۹- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

………………………….

۱۰- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهيزات و استانداردهاي مورد استفاده در قالب مراحل اجرايي تحقيق به تفكيك):

………………………….

ب- متغيرهاي مورد بررسي در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

…………………………………….

ج – شرح کامل روش (ميداني، كتابخانه‏اي) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فيش‏برداري و غيره) گردآوري داده‏ها :

…………………………………….

د – جامعه آماري، روش نمونه‏گيري و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

…………………………………….

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

…………………………………….

ز- ابزار تحقیق:

…………………………………….

هـ – روش‌ها و ابزار تجزيه و تحليل داده‏ها:

…………………………………….

منابع :

…………………………………….

 

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

2018-10-18
كد : 97333
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss