جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتدانلود پروپوزال آماده: تحلیل محتوایی نمایشنامه¬های صلاح عبدالصبور

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

دانلود پروپوزال آماده: تحلیل محتوایی نمایشنامه¬های صلاح عبدالصبور

قسمت هایی از پروپوزال:

۱- بیان مسأله:

صلاح ­عبدالصبور از شاعران برجسته­ی معاصر و از پیشگامان شعر مدرن مصراست. او در زمینه­های مختلف، خلاقیت منحصر به فردی را در آثار شعری خویش انعکاس می­دهد که رهاورد این تلاش­ها، شکل بخشیدن به حرکتی درخور تحسین در عرصه­ی شعر و ادبیات معاصر عربی است.

صلاح­ عبدالصبور وظیفه­ی شعر را در حوزه­ی وابسته­ی به هم جست­وجو می­کند. حوزه­ی اول؛ کارکردهای اجتماعی یا تعهدآور ادبیات را شامل شده و در حوزه­ی دوم بر آن است تا کارکرد هنری و زیبایی­شناسی اثر نیز تأمین گردد.

دیوان صلاح­ عبدالصبور از دو بخش خاص، تشکیل می­شود؛ بخش اول شامل اشعاری در قالب شعر حر(شعر نو) و بخش دوم دربردارنده­ی پنج نمایش­نامه است که به صورت «المسرحیة الشعریة» (نمایش­نامه شعری) تدوین یافته­است که عبارتند از:

۱- مأساة الحلاج

۲- الأمیرة تنتظر

۳- مسافرلیل

۴- لیلی و مجنون

۵- بعد أن یموت الملک

عبدالصبور در نمایش­نامه­های خود تجربه­ی کهن شعر عربی را با تکنیک­های ادبیات نوین درهم آمیخته و آثاری بی­نظیر را رقم­ زده ­است. آمیزش تجربه­ی شاعر و اندیشه­های رئالیستی به ویژه تحت تأثیر «ماکسیم گورگی» و «برشت» از سویی و تأثیرپذیری از سمبولیست­هایی نظیر «مالارمه»، «ورلن» و «ماترلینگ» از سویی دیگر، باعث می­شود، این فرضیه شکل یابد که نمایش­نامه­های صلاح عبدالصبور، نقطه­ی عطفی در تحول شعر عربی­ است.

در پایان نامه­ی حاضر تلاش بر این ­است که ضمن توجه به وجوه زیبایی­شناسی و هنری نمایش­نامه­های صلاح ­عبدالصبور، ابعاد معنایی آن­ها تبیین­گردد. عوامل و زیرساخت­های تولید معنا، مشخص­شده و مصادیقشان در متن تمییز داده­ شود و پیامدهای آن­ها نیز در حد امکان تفسیر داده­ شود.

……………………………

 

۲- اهمیت و ضرورت تحقیق:

 

……………………………

 

۳- پیشینه تحقیق:

 

……………………………

 

۴- اهداف تحقیق:

…………………………………….

۵- فرضيه ‏هاي تحقیق:

۱-­ نمایش­نامه­های صلاح­عبدالصبور در فضای ادب عربی، دارای ویژگی­هایی منحصربه فرد از لحاظ شکلی و محتوایی­ است.

۲- مضامین نمایش­نامه­های عبدالصبور، در اثر ارتباط شاعر با واقعیت­های ملموس زندگی حاصل می­شود. و همچنین زیرساخت های اجتماعی و  فرهنگی مصر و دیگر سرزمین­های عربی، به عناصر معنایی نمایش­نامه­ها، شکل می­بخشد.

۳- زبان رمز، در تبیین اهداف شاعر، از ابزارهای مهم تلقی می­گردد.

۴- تلاش برای ایجاد تحول در نگرش­های اجتماعی و ساختار فکری جامعه­ی مصر و سرزمین­های عربی از انگیزه­های صلاح­ عبدالصبور در تولید نمایش­نامه­هایش است.

…………………………………….

۶- مدل تحقیق

…………………………

۷- سوالات تحقیق:

…………………………………….

۸- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات فني و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

…………………………………….

۹- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

………………………….

۱۰- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهيزات و استانداردهاي مورد استفاده در قالب مراحل اجرايي تحقيق به تفكيك):

………………………….

ب- متغيرهاي مورد بررسي در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

…………………………………….

ج – شرح کامل روش (ميداني، كتابخانه‏اي) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فيش‏برداري و غيره) گردآوري داده‏ها :

…………………………………….

د – جامعه آماري، روش نمونه‏گيري و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

…………………………………….

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

…………………………………….

ز- ابزار تحقیق:

…………………………………….

هـ – روش‌ها و ابزار تجزيه و تحليل داده‏ها:

…………………………………….

منابع :

…………………………………….

 

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

2018-10-19
كد : 97608
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss