جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتدوستی از دیدگاه قرآن،

 • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
 • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
 • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
 • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
 • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

متغیرها: دوستی از دیدگاه قرآن،

توضیحات: ۱۶ صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه معارف، فقه، علوم قرآنی، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

دوستی از دیدگاه قرآن

سنجری (۱۳۹۱) در پایان نامه تحفه الهی: دوستی از دیدگاه قرآن و سنت، پیامدهای فردی و اجتماعی آن چنین می نویسد:…………..

…………….

– خصوصيات دوست خوب وشایسته در قرآن:

يكي از مباحث بسيار مهم در مسائل اجتماعي، ميزان و نحوه ارتباط انسانها و به عبارتي، دوستي ها و روابط دوستانه با يكديگر است. انسان از انتخاب دوست ناگزير و محتاج به دوست است. نكته‎ مهم در اين ميان، تأثير بسيار زياد دوست بر شخصيت انسان است كه در آيات قرآن كريم و روايات معصومان عليهم‌السلام، به اين موضوع اشاره شده است.

خداوند حال برخي ظالمان را اين‌گونه بيان مي‎دارد: وَيَوْمَ يَعَضُّ الظَّالِمُ عَلَى يَدَيْهِ يَقُولُ يَا لَيْتَنِي اتَّخَذْتُ مَعَ الرَّسُولِ سَبِيلًا (فرقان:۲۸) ؛ روز قيامت روزي است كه مي‎بيني ظالم (از شدت حسرت) دست خود را مي‌گزد و مي‎گويد: يَا وَيْلَتَى لَيْتَنِي لَمْ أَتَّخِذْ فُلَانًا خَلِيلًا(فرقان:۲۸)؛ اي‌كاش با فلان شخص دوست نمي‎شدم.

………….

الف: ايمان:

……………….

ب: احترام به مقدسات و مسائل ديني: 

………………

ج: راستگويي:

يكي از مصاديق مهم اخلاق در زندگي انسان، صداقت و راستگويي است؛ چرا كه در حقيقت دروغ خود نوعي نفاق است و در آيات و روايات بسيار مذموم شمرده شده است و حتي در برخي از روايات كليد تمامي گناهان، دروغ بيان شده است. در رفاقت و دوستي نيز انسان يكي از ملاكهايي كه بايد در نظر داشته باشد، صداقت و راستي دوست است:

………………

د: دوستي دوطرفه:

……………

ه: هماهنگي ظاهر و باطن:

……………..

و: طرح دوستي با جنس مخالف ممنوع:

……………….

ز:  سربلندي در آزمايش­ها:

……………..

ح:  خيرخواه بودن:

…………….

– ويژگي­هاي دوستان شايسته:

……………..

 1. داشتن ايمان و پرهيز کاري:

………………

 1. مؤدب بودن به آداب اجتماعي و متخلق بودن به اخلاق نيك و پسنديده:

……………..

 1. داشتن آگاهي و بينش صحيح در همة امور، به­ويژه در امور سياسي:

………………

 1. يار و مددکار بودن در هر زمان:

………………

 1. اهل دنيا نبودن:

همانطور که در حديث شريف آمده است : حُبُّ الدنیا رَأسُ کلّ خطیئهٍ ( دوستي دنيا منشا همه ي گناهان است ) بر ما لازم است که از دنيا پرستي و کساني که چنين ويژگي دارند اجتناب کنيم.(کلینی،۱۳۸۸: ۳۱۵)………………

…………….

 1. آينه يكديگر بودن و عيب يكديگر را دوستانه متذكر شدن:

……………

 1. اهل عفو و گذشت بودن:

………………

– راه­هاي آزمايش دوست:

…………..

– اهمیت دوستی در قرآن:

……………..

– اهمیت دوستی وبرادری در احادیث و روایات:

……………..

– مهم­ترين راه­هاي شناخت دوست عبارت است از:

……………

۱- در هنگام گرفتاري و نياز:

بهترين زمان ارزيابي دوست خوب, هنگام مشکلات و گرفتاري­هاست. در اين چنين مواقعي دوستان حقيقي و وفادار و دلسوز از افراد دوست نما مشخص مي شوند. امام علي عليه اسلام مي فرمايند : در کشاکش روزگار افراد با ارزش و دوستان خوب شناخته مي شوند.(نهج البلاغه،حکمت:۲۰۸).

…………….

۲- در هنگام خشم و ناراحتي:

………………

۳- از دست رفتن قدرت:

………………

۴- هنگام سفر:

…………..

منابع و ماخذ :

 1. قرآن کريم .(۱۳۸۷)، ترجمه مكارم شيرازي ، ناصر ، چاپ اول ، قم، نشرتابان.
 2. ابن منظور، جمال الدین محمد ابن مکرم. (۱۳۸۷)، لسان العرب، قم، انتشارات دارالمعارف.
 3. اراکی، مجتبی (۱۴۰۳ ه ق)، عوالی اللالی، قم، انتشارات سیدالشهداء.

………………..

………………….

 

دانلود پروپوزال آماده مدیریت، دانلود پروپوزال آماده حسابداری، دانلود پروپوزال آماده روانشناسی، دانلود پروپوزال آماده علوم تربیتی، دانلود پروپوزال آماده تربیت بدنی، دانلود پروپوزال آماده حقوق، دانلود پروپوزال آماده کشاورزی، دانلود پروپوزال آماده پزشکی، دانلود پروپوزال آماده پرستاری، دانلود پروپوزال آماده فناوری اطلاعات، دانلود پروپوزال آماده دکتری، دانلود پروپوزال آماده کارشناسی ارشد، دانلود پروپوزال آماده معماری، دانلود پروپوزال آماده اقتصاد، دانلود پروپوزال آماده زبان انگلیسی، دانلود پروپوزال آماده ادبیات فارسی، دانلود پروپوزال آماده فقه، حقوق و علوم قرآنی، دانلود پروپوزال آماده کامپیوتر، دانلود پروپوزال آماده علوم سیاسی، دانلود پروپوزال آماده جامعه شناسی، دانلود پروپوزال آماده تاریخ، دانلود پروپوزال آماده جغرافیا، دانلود پروپوزال آماده زیست شناسی،  دانلود پروپوزال آماده کارآفرینی

آسان داک: www.Asandoc.com

 

 

2019-03-04
كد : 8520
وضعيت :‌موجود
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss