جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایت



دولت الکترونیک، شهر الکترونیک، شهروند الکترونیک، شهرداری الکترونیک، فناوری اطلاعات، پذیرش فناوری

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

متغیرها: دولت الکترونیک، شهر الکترونیک، شهروند الکترونیک، شهرداری الکترونیک، فناوری اطلاعات، پذیرش فناوری

توضیحات: ۳۵ صفحه فارسی (word) با منابع کامل

تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و فصل دوم پایان نامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

– دولت الکترونیک

دولت الکترونیک شیوه ای است برای دولت ها به منظور استفاده از فناوری جدید که تسهیلات لازم را برای دستیابی مناسب به اطلاعات و خدمات دولتی با کیفیت بالا فراهم می آورد و فرصت های بیشتری را برای مشارکت مردم در فرایندهای دموکراسی ایجاد می‌کند. دولت الکترونیکی دارای چهار اصل راهنماست: ۱( تأمین خدمات بر مبنای افزایش حق انتخاب برای شهروندان، ۲( در دسترس قرار گرفتن بیشتر دولت و خدمات آن، ۳( تأمین شمول اجتماعی در زمینه‌های مختلف و ۴( استفاده بهتر از اطلاعات [۲۷].

………………..

– تحقق دولت الکترونیکی:     
یکی از الزامات اساسی برای ورود دولت به عصر دیجیتال آن است که فناوری ارتباطی و اطلاعاتی جدید جانشین جریان مکاتبات بین هرم دولت و دریاف‌ت‌کنندگان خط‌‌مشی و مشتریان خدمات دولتی شود. همکاری گسترده بین دولت و مشتریان نه تنها مساله‌ای مربوط به مراوده الکترونیکی است بلکه هدف کیفیت بیش‌تر و قابل اعتماد بودن خدمات است . تمام دولت‌ها در تلاش هستند تا خود را برای اقتصاد دیجیتالی و جامعه اطلاعاتی آماده کنند . طبق نظریه ‘کارو’ برای تحقق دولت الکترونیکی در جامعه اقدامات زیر ضروری است:.
۱- رهبری جامعه از بالای هرم
………………

– مراحل پیاده سازی دولت الکترونیکی:        
کشورهایی که امر پیاده سازی دولت الکترونیکی را شروع کرده‌اند ، بنا به تجربه، مراحل ضروری این کار را از قرار زیر دانسته‌اند:
۱- اطلاع رسانی : اطلاعات مورد نیاز در اختیار مشتریان و کاربران قرار داده می‌شود . مانند اطلاعات لازم برای کسب مجوز شکار یا صدور گواهینامه رانندگی.       ………………..

– مشکلات دولت الکترونیکی:
دولت الکترونیکی با وجود مفهومی ساده، مشکلات زیادی برای دولت‌ها دارد. مشکل اصلی در روش طراحی نیست بلکه ارایه خدمات به روش مناسب، معضل اول دولت‌هاست. دولت‌ها باید به عنوان یک مجموعه، قادر باشند اطلاعات دیجیتالی را به خوبی دریافت کنند و زمینه‌های فنی لازم را برای ارتباطات واحدهای مختلف کشوری با همدیگر، و همکاری بخش خصوصی و دولتی فراهم سازند. مشکل دیگری که وجود دارد، فرهنگ و ذهنیت مردم است. تغییر ذهنیت و فرهنگ سنتی در مورد استفاده از خدمات، هزینه زیادی خواهد داشت. فراهم کردن فضای مناسب، دور نگه داشتن آن از استفاده‌های نامناسب، و فقدان تخصص لازم در انجام تغییرات سریع در فناوری اطلاعات از مشکلات دیگر به حساب می‌آید  .

.
…………………

– شهر الکترونیک

شهر الكترونيك حاصل توسعه فناوري‌هاي اطلاعاتي و ارتباطي و در واقع موج سوم است. اجلاس جهاني سران درباره جامعه اطلاعاتي كه تاكنون دوبار [ژنو ۲۰۰۳ و تونس ۲۰۰۵] به منظور تحقق جامعه اطلاعاتي جهاني برگزار شده است، شهرهاي الكترونيكي را كه بخشي از جامعه اطلاعاتي را مي‌سازند، شامل شده است.

شهرهاي الكترونيكي نرم‌افزار و سخت‌افزار مورد نياز را براي دسترسی شهروندان در تمامي اوقات شبانه روز به پايگاه‌هاي داده، خدمات دولتي و بخش خصوصي بر روي اينترنت فراهم مي‌آورند. ايجاد شهر الكترونيك تاثيرات بسيار سودمندي را در زمينه‌هاي اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و سياسي براي اداره شهر و شهروندان به دنبال خواهد داشت.

………………

– تاريخچه دولت الکترونیک و شهر الكترونيك جهان

اينترنت به عنوان نقطه عطف گذر از جامعه صنعتي كه شهر نشيني در آن رواج داشت، به جامعه اطلاعاتي كه زمينه‌هاي ظهور آن در قالب موضوعاتي مانند شهر الكترونيك نمايان شده، مي‌باشد. حضور اينترنت از اوايل دهه ۱۹۶۰ ميلادي در وزارت دفاع آمريكا شروع و در سال ۱۹۶۹ با همكاري دانشگاه كاليفرنيا توسعه يافت.

در سال  ۱۹۸۳ عملاً كار غير‌نظامي اينترنت با سرويس پست الكترونيكي آغاز شد و به سرعت توانايي آن در ارسال داده‌ها با سرعت بيشتر فراهم شد. در اواسط سال ۱۹۹۰ در سراسر جهان ۴۶ هزار شبكه اطلاعاتي، ۲/۳ ميليون دستگاه رايانه و ۲۵ ميليون كاربر از طريق اينترنت امكان تبادل اطلاعات يافتند.

……………..

– شهر الکترونیک در ایران

موضوع شهر الكترونيك در ايران به پيشنهاد دكتر علي اكبر جلالي [استاد دانشگاه علم و صنعت] و پذيرش آن توسط سازمان منطقه آزاد كيش بر مي‌گردد. طبق تفاهم نامه‌اي بين دانشگاه علم و صنعت ايران و سازمان منطقه………………

– شهروند الکترونیک

اين مفهوم، ويژگي های يك  شهروند جامعه اطلاعاتي را بيان مي كند. شهروند جامعه اطلاعاتي فردی است كه از مهارت های لازم برای بهره گيری از فناوری های سخت‌ا فزاری و نرم‌ا فزاری برخوردار  مي باشد. در بسياری از كشورهای جهان، دولت الكترونيكى بر اساس چشم‌ا نداز شهروند الكترونيكى بنا شده است.

شهروندان در طول زندگی خود، نقش‌های متفاوتی ایفا می‌نمایند که در هر کدام از این نقش‌ها وظایفی بر عهده آن‌هاست.           …………………..

– جایگاه شهروند الکترونیک در کشور

براساس آمار مستند، کشور ما در سال ۲۰۰۷ میلادی با ۱۸ میلیون کاربر اینترنت، ۵۳٫۷ درصد از کل کاربران خاور میانه را به خود اختصاص داده‌است. تمامی این کاربران به طور قطع از یک سطح مهارت‌های پایه و اولیه‌ای برای استفاده از کامپیوتر و اینترنت برخوردار می‌باشند که البته می‌توانند جزو کاربران بسیار حرفه‌ای اینترنت باشند، ولی مساله بسیار مهم این است که آن‌ها از حداقل دانش مورد نیاز برای استفاده از خدمات الکترونیک بهره‌مندند.
…………………..

– شهرداری الکترونیک

همیشه شهر‌ها مرکز فعالیت-اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي، سياسي مي‌باشند. امروزه، انسان با افزایش میزان فعالیت‌هایی مانند: آموزش،‌‌ معاملات روزانه‌، عملیات بانکی و مانند اینها و در کل، رشد علم با افزایش حجم اطلاعات، آمار وارقام‌ مواجه شده است. این پیشرفت‌ها، مدیران را به فکر استفاده از رويكردهاي نويني مانند شهرداری‌الکترونیکی، ‌دولت‌الکترونیکی،‌ سرویس‌های الکترونیکی انداخته است تا بتوانند با بهره‌گیری از مزایای این رهيافت‌هاي مدرن و استفاده از اینترنت، نیازهای خود را با هزینه کمتر و سادگی بیشتر به مخاطبانشان ارائه دهند.‌ يكي از اين سازمان‌ها كه با حجم بالاي مخاطبان كه خدمات متعدد و مختلفي را طلب مي‌كنند، در ارتباط است، شهرداري مي‌باشد كه بايد به طيف گسترده‌اي از نيازهاي گوناگون و در حال رشد شهروندان، خدمات متنوعي با كيفيت مطلوب ارائه دهد.

از مزایای شهرداری‌الکترونیکی می‌توان به ایجاد بانک‌هاي ‌اطلاعاتی متمرکز و يكپارچه الکترونیکی به صورت شبانه‌روزی، تسهيل در هماهنگی بخش‌های مختلف شهرداری، ‌کاهش فساد اداری،‌ ارتباط تعاملي و مناسب بین شهرداری و شهروندان، امکان رفع مشکلات آنان با بیشترین سرعت و امکان پیگیری درخواست‌ها و انتقادات و پيشنهادات توسط شهروندان، ‌کاهش ترافیک شهر با کم شدن مراجعه………………

– جایگاه و رسالت شهرداری الکترونیک

امروزه ما در مقطعي  بسيار مهم از حيات  صنعتي  بشر  قرار داريم، كه مي توان آن را يك انقلاب  بزرگ  جهاني  ناميد. اين دگرگوني عظيم، مي‌تواند سهم بسياري در بهبود جايگاه و قدرت ارباب رجوع، مشتري و به طور كلي شهروندان و مردم در برابر سازمان‌هاي دولتي، عمومي وخصوصي ايفا نمايد و ديوانسالاري سنتي را متزلزل سازد. اما نبايد فراموش نمود كه به موازات اثرات مثبت، اثرات منفي آن بر بخش عظيمي از كارمندان و نيروهاي كار و كارگران در بخش خصوصي ودولتي نيز مطرح مي‌باشد.

…………………

– برنامه­هاي راهبردي شهرهاي مختلف جهان براي تحقق شهرداري الکترونیکی

شهرهاي کنوني در مسير پايه­گذاري شهرهاي الکترونيکي، وقايع جديدي را تجربه کرده­اندکه با گذشته آنها کاملا متفاوت است. از اين رو تحليل وضعيت موجود شهرها و توسعه زيرساختهاي لازم شهر­الکترونيکي حائز اهميت فراواني است. شهرهاي جهان از منظر و ديدگاه‌هاي مختلفي به تدوین برنامه شهرداري ديجيتالي پرداخته­اند که در اين بخش برنامه­هاي راهبردي برخي شهرداري‌هاي الکترونیک دو شهر تورنتو و لندن مورد بررسي  قرار مي­گيرد.

– شهرداري الکترونیک شهر تورنتو

شهر تورنتو بزرگترين شهرکشور کانادا و پايتخت ايالت انتاريا است. اين شهر در سال ۲۰۰۷ میلادی در حدود………………….

– شهرداري الکترونیک لندن

………………..

– فناوری اطلاعات و اهمیت آن

از آنجا که در چند سال اخير بحث استفاده از فن‌آوري اطلاعات در كشور به طور جدي مطرح گرديده و سازمان‌ها و نهادهاي دولتي و غير دولتي با حركتي پر شتاب بكارگيري آن را در برنامه‌هاي خود قرار داده‌اند. و از طرفي دولت نيز در قالب طرح تكفا [توسعه و كاربرد فن آوري اطلاعات] سازمان‌ها و نهادهاي خود را ملزم به ارائه برنامه‌هاي مدون جهت بكارگيري فن‌آوريهاي ارتباطاتي و اطلاعاتي نموده‌است .اهميت پذيرش فناوري اطلاعات از طرف استفاده‌کنندگان آن بيش از پيش مشخص شده و بايستي در تدوين راهبرد‌هاي زير ساخت IT اين مورد در نظر گرفته شود………………

– فرهنگ و فناوری

يکي از مسائل اساسي در توسعه فناوري در هر جامعه‌اي، ايجاد پيش زمنيه‌هاي مناسب فکري و فرهنگي براي پذيرش آگاهانه و مطابق با نياز آن فناوري است. رويکرد فرهنگ سازي براي کاربري و توسعه فناوري نه تنها از بعد عمومي جاي تامل و کار بسيار دارد بلکه از جنبه مديريت کلان جامعه نيز نيازمند توجه و فراگيري و توسعه است. چرا که در عصر فناوري اطلاعات چهارچوب فرهنگ‌ها مبتني بر الگوهاي تعاملي شکل مي‌گيرد و مي‌توان آن را از بعد بالا به پايين و پايين به بالا بررسي کرد.

…………………..

– آمادگی الکترونیکی

گسترش روز افزون برخی از کاربردهای تجارت الکترونیکی اهمیت این موضوع را بیشتر کرده‌است که ورود به عرصه تجارت الکترونیکی برای تمام سازمان‌هایی که در تامین نیازهای مشتریان خود در اسرع وقت، اهمیت می‌دهند ضروری به نظر می رسد و سیاست گذاران را در این فکر فرو برده است که آیا کشور یا سازمان متبوع آن‌ها پذیرای ابزارهای جامعه اطلاعاتی می‌باشند؟ این آمادگی‌ها با معیارهای مختلفی از قبیل زیر ساخت‌ها، اقتصاد، آمادگی پذیرش در جامعه مورد نظر و امادگی مجموعه دولت سنجیده می‌شود.

…………………..

– ضرورت‌هاي آمادگي الكترونيكي

سه عامل دولتمردان كشورها را تشويق مي‌كند تا آمادگي الكترونيكي كشورشان را بهبود داده و موجبات توسعه فناوري  اطلاعات و ارتباطات را در كشورهاي خود فراهم آورند:

……………….

مولفه‌هاي آمادگي الكترونيكي

چهار مولفه عمده در آمادگي الكترو نيكي يك كشور نقش حياتي دارند. اين مولفه‌ها شامل شهروندان، بنگاه‌هاي اقتصادي، دولت‌ها و زيرساختار مي‌شوند.

– دولت

– زیر ساخت ها

– شهروندان

– بنگاه های اقتصادی

…………….

– انواع مدل های پذیرش فناوری

در دهه های اخیر به تناسب پیشرفت فناوری اطلاعات و کاربری آن در عرصه های مختلف الگوها و مدل های متعددی در حوزه پذیرش فناوری پدید آمده است که شامل مدل پذیرش فناوری، مدل تلفیقی کاربرد و پذیرش فناوری، مدل تئوری عمل مستدل، تئوری رفتار برنامه ریزی شده و برخی مدل های کمتر مطرح در این زمینه می باشند که از تغییر مدل های اصلی بالا شکل گرفته اند.

……………….

– مدل پذیرش فناوری [TAM]

مدل پذيرش فن آوري اطلاعات[تم] توسط ديويس و همکاران در سال ۱۹۸۹ ارائه شد [شکل ۲-۲]. اين مدل……………

– تئوری عمل مستدل [کنش عقلایی]

…………………………..

– تئوری رفتار برنامه ریزی شده

……………….

– مدل تلفیقی پذیرش و کاربرد فناوری [UTAUT]

……………………..

منابع

 

۱- اسدی، ع و کریمی، ا. ۱۳۸۶٫ واکاوي سازه هاي موثر بر کاربردهاي فناوري اطلاعات [IT] توسط آموزشگران مراکز آموزش علمي- کاربردي. فصلنامه اطلاعات و علوم فناوری. ۲ [۳۸]، صص۲۷۷-۲۸۹٫

۲- باقری، م.، بهشتی، م.، و علیدوستی، س. ۱۳۸۸٫ پذیرش بانکداری اینترنتی در ایران : بسط مدل پذیرش فناوری. فصلنامه اطلاعات و علوم فناوری، دوره ۲۴، شماره۳، صص ۳۴-۵٫

…………………………

…………………..

 

2019-03-04
كد : 6644
وضعيت :‌موجود
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss