جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایترابطه‌ی سبک¬های حل مسأله با مقیاس¬های بهزیستی ذهنی و راهبردهای مقابله

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

عنوان پروپوزال: رابطه‌ی سبک­های حل مسأله با مقیاس­های بهزیستی ذهنی و راهبردهای مقابله

قسمت هایی از پروپوزال:

بیان مسأله:

بحث درباره‌‌‌ای کیفیت زندگی بشر و خوشبختی، سابقه‌‌‌ای طولانی دارد. برخی از افراد زندگی آرمانی را بهره‌مندی هر چه بیشتر از ثروت و مواهب مادی می‌دانند، برخی آن را داشتن روابط ‌‌معنی‌دار و با ارزش و برخی دیگر به اهمیت کمک و خدمت به همنوعان به عنوان محور آرمانی تأکید دارند. همه این افراد علی‌رغم خواسته‌ها‌‌‌‌‌، شرایط و مقتضیات متفاوت در یک زمینه با هم اشتراک دارند و آن همان احساس ذهنی سلامتی یا بهزیستی ذهنی[۱] است.(سروقد و همکاران، ۱۳۹۰).

تفکر[۲] عالی‌ترین فعالیت ذهنی است. انسان به‌واسطه‌‌‌ی تفکر است که از دیگر موجودات زنده برتر است. بسیاری از افراد حل مسأله را عالی‌ترین نمونه تفکر یا اندیشیدن به شمار می‌آورند. نخستین پژوهش‌‌هایی ‌که در زمینه حل مسأله صورت گرفته از طرفداران مکتب گشتالت[۳] بوده است. کهلر[۴] پایه‌گذار بخشی از روان‌شناسی گشتالت بود که به حل مسأله توجه داشت. او معتقد بود که مسأله موجب می‌شود که تعادل شناختی فرد به هم بخورد و فرد در صدد رفع آن برمی‌آید، یعنی مسأله فرد را به فعالیت وامی دارد تا بر اثر آن مسأله حل شود و تعادل شناختی دوباره حاصل گردد. وی معتقد بود که افراد مسائل را ارزشیابی می‌کنند و همه‌ی اجزاء و شرایط آن را بررسی می‌کنند تا یکباره پاسخ مسأله را به صورت جرقه‌های بینشی به دست می‌آورند(گلاور و برونینگ،[۵] به نقل از خرازی، ۱۳۸۳)

حل مسأله، از طریق بینش یافتن بر ساختار مسأله و تجدید سازمان دوباره مسأله مشخص می‌شود. یکی از نظریه‌‌های ‌مهم درباره حل مسأله، نظریه نیوئل [۶]و سایمون[۷] است. در این نظریه بر فهم افراد از مسأله تأکید می‌شود. درکی که فرد از مسأله خاصی دارد فضای مسأله[۸] نامیده می‌شود. فضای مسأله شامل بیان مسأله‌‌‌‌‌، هدف و مسیرهایی بالقوه موجود بین مسأله تا هدف است. معمولاً فردی که با یک مسأله روبرو می‌شود در حافظه خود به ‌‌جست‌وجوی مفاهیم یا طرح واره‌‌های ‌مربوط به آن مسأله می‌پردازد.(گلاور،[۹] ۱۹۹۰).

……

مرور منابع:

ابوالقاسمی و همکاران (۱۳۹۳) در پژوهش خود تحت عنوان مقایسه کمال‌گرایی، پرخاشگری وسبک‌‌های ‌مقابله‌‌‌ای بیماران مبتلا به سردردهای میگرنی و تنشی با افراد عادی نشان دادند که: کمال‌گرایی ناسازگارانه‌‌‌‌‌، پرخاشگری و سبک‌‌های ‌مقابله ناکارآمد با تشدید سردرد میگرنی و تنشی رابطه دارند. این نتایج نقش ‌‌‌‌‌متغیر‌ها‌‌‌ی شخصیتی در تشدید سردرد را تبیین می‌کنند. افراد پرخاشگر و افرادی که از شیوه‌‌های ‌مقابله‌‌‌ای ناکارآمد نظیر مقابله اجتنابی استفاده می‌کنند، بیشتر مستعد سردرد‌‌های ‌میگرنی و تنشی هستند.

………..

فرضيه‏هاي تحقیق:

۱- بین سبک‌‌های ‌حل مسأله(سازنده و غیرسازنده) با مقیاس‌‌های ‌بهزیستی ذهنی (عاطفه مثبت، عاطفه منفی، رضایت از زندگی) رابطه وجود دارد.

۲- بین سبک‌‌های ‌حل مسأله (سازنده و غیرسازنده) با راهبرد‌‌های ‌مقابله (مسأله‌مدار، هیجان‌مدار، اجتنابی)‌‌‌ رابطه‌‌‌ی‌ وجود دارد.

۳-بین دختران و پسران دانشجو از لحاظ سبک‌های حل مسأله (سازنده و غیرسازنده) تفاوت وجود دارد.

  1. – بین دختران و پسران دانشجو از لحاظ بهزیستی ذهنی (عاطفه مثبت، عاطفه منفی، رضایت از زندگی) تفاوت وجود دارد.
  2. – بین دختران و پسران دانشجو از لحاظ راهبردهای مقابله (مسأله‌مدار، هیجان‌مدار، اجتنابی) تفاوت وجود دارد.
  3. ………….

 

[۱] . Subjective well-being

[۲]. Thinking

[۳]. Gestalt

[۴]. Kohler

[۵]. Glover & Bruning

[۶]. Newell

[۷] . Simon

[۸] . Problem Solving space

[۹]. Glover

2019-03-04
كد : 4091
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Google+ - Rss