جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایترابطه باورهای غیرمنطقی و دشواری تنظیم هیجان با گرایش به سوء مصرف مواد افیونی در نوجوانان

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

عنوان پروپوزال: رابطه باورهای غیرمنطقی و دشواری تنظیم هیجان با گرایش به سوء مصرف مواد افیونی در نوجوانان

قسمت هایی از پروپوزال:

بیان مسأله:

اعتیاد یک بیماری جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی و از مشکلات اساسی در جامعه است (گلانتر، ۲۰۰۶، ۳۰۸)؛ مشکلی که میلیون­ها زندگی را ویران و سرمایه­های کلان ملی را صرف هزینه­ی مبارزه، درمان و آسیب­های ناشی از آن می­کند. روزانه شمار زیادی از افراد به مصرف مواد روی می­آورند و دچار پیامدهای جسمانی، روانی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی ناشی از آن می شوند. کشور ما نیز بنا به برخی دلایل فرهنگی، باورهای اشتباه و موقعیت جغرافیایی خاص، وضعیت مناسبی برای روی آوردن نوجوانان به اعتیاد دارد (خلعتبری و بازرگانیان، ۱۳۹۰، ۶۹). گرایش به سوء مصرف مواد مخدر افیونی، به خصوص در بین نوجوانان مشکلی است که ذهن جوامع امروزی را به خود مشغول ساخته است. با وجود عدم مقبولیت مصرف مواد افیونی از نظر اجتماعی، طبقات مختلف افراد با این مسأله به صورت جدی درگیر می­باشند (نویدیان، دعواچی و بشردوست، ۱۳۸۱، ۱۹) به طوری که سلامت فرد، خانواده و جامعه را به خطر می­اندازد و همچنین موجب انحطاط روانی و اخلاقی فردی می­شود (افقح و خلیلیان، ۱۳۷۴، ۳۱). گرایش به مصرف مواد مخدر از عوامل مختلفی سرچشمه می­گیرد. از جمله­ی این عوامل ویژگی­های فردی و روان­شناختی می­باشد که در پژوهش­های پیشین کم­تر به آن­ها پرداخته شده است. از جمله ویژگی­های روان­شناختی که احتمالاً در افراد نوجوان این امکان را به وجود می­آورد تا به طرف مصرف مواد – به ویژه مواد مخدر افیونی که دسترسی راحت­تری دارند- گرایش پیدا کنند، وجود باورهای غیرمنطقی در مکانیزم شناخت فرد از موقعیت­های تنش زای زندگی و مستعد سوء مصرف می­باشد.

……

مرور منابع:

بهادری خسروشاهی و خانجانی (۱۳۹۲، ۸۲) در پژوهشی که بر روی ۳۰۰ نفر از دانشجویان انجام دادند به این نتیجه دست یافتند که ترکیب خطی راهبردهای مقابله ای مسأله مدار، راهبردهای مقابله ای هیجان مدار و خودکارآمدی توان پیش بینی گرایش به مصرف مواد را دارند. پژوهشی که با عنوان نقش مدرسه در گرایش به سوء مصرف سیگار، الکل و مواد در نوجوانان دبیرستانی شهر تهران به انجام رسید، مشخص ساخت که متغیرهای جنس، درآمد خانواده، زنده بودن پدر، ازدواج مجدد والدین و زندگی با هر دو والد در پیش بینی گرایش به سوء مصرف نقش داشتند (پشت مشهدی، احمدآبادی، پناغی، زاده محمدی و رفیعی، ۱۳۸۹، ۴۸).

………..

فرضيه‏هاي تحقیق:

  1. بین باورهای غیرمنطقی با گرایش به سوء مصرف مواد افیونی در نوجوانان رابطه­ی معناداری وجود دارد.
  2. بین دشواری تنظیم هیجان با گرایش به سوء مصرف مواد افیونی در نوجوانان رابطه­ی معناداری وجود دارد.
  3. باورهای غیرمنطقی، گرایش به سوء مصرف مواد افیونی را در نوجوانان پیش بینی می کند.
  4. دشواری تنظیم هیجان، گرایش به سوء مصرف مواد افیونی را در نوجوانان پیش بینی می کند…………..

 

2019-03-04
كد : 4076
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss