جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتراندمان استفاده آب و بازده محصول کنولایی که تحت تاثیر فشار دمای بالا و آبیاری کمکی قرار گرفته است

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

Seed yield and water use efficiency of canola (Brassica napus L.) as affected by high temperature stress and supplemental irrigation (2009)

راندمان استفاده آب و بازده محصول کنولایی که تحت تاثیر فشار دمای بالا و آبیاری کمکی  قرار گرفته است

– توضیحات: ۹ صفحه انگلیسی، ۱۰ صفحه ترجمه آماده فارسی (word)

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

– چکیده ترجمه فارسی:

تاثیر فشار دمای بالا و آبیاری تکمیلی بر بازده محصول و راندمان استفاده آب) water use (efficiency  (WUE) گیاه کنولا در یک آزمایش میدانی به مدت دو سال مورد مطالعه قرار گرفت. آزمایش بصورت طرحهای بلوکی کاملا” تصادفی در بخشهای جدا از هم در مرکز تحقیقات کشاورزی گنبد (ایران) انجام شد و در دو حالت سازمانبندی شد: آبیاری تکمیلی و rainfed(تغذیه بارانی). دو نوع زراعی کنولا (hyola401 و rgs003 ) بعنوان فاکتور (موضوعات) تابع (فرعی) در پنج تاریخ کشت بعنوان فاکتور(موضوع) اصلی کشت و رشد داده شدند. به منظور داشتن دامنه وسیعی از شرایط محیطی در دوره های جوانه زنی و بازدهی محصول و برای همزمان بودن مراحل تولید بذر با فشار دمای بالا  کشتها بصورت زیر انجام شدند: ۹ نوامبر- ۶ دسامبر – ۵ ژانویه – ۴ فبریه و ۶ مارس در سالهای ۲۰۰۵ و۲۰۰۶ و ۶ نوامبر – ۶ دسامبر – ۵ ژانویه – ۴ قبریه و ۶ مارس در سالهای ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷٫ ناشی از شیوه های مدیریت مزرعه از قبیل آبیاری تکمیلی و زمان بهینه کشت  , بازده محصول افزایش یافت. آبیاری تکمیلی یکمی از شیوه های موثر در کاهش فشار آب و افزایش بازده محصول و مواد خشک زمینی بوده است. رابطه منفی شدیدی فی مابین بازده محصول و دمای هوا طی مراحل تولید وجود داشت. تاخیر در کشت باعث رشد سریع کنولا , کاهش مواد خشک زمینی , شاخص سطح برگ (LAI) , شاخص برداشت (HI) , WUE , و بازده محصول شده است. دستیابی به سطح بالای  مواد خشک زمینی (aboveground dry matter) پیش نیاز الزامی برای رشد تولیدی بالا و بازده بالای محصول محسوب شد. در اولین تاریخ کشت  بازده بیشتر محصول و wue با lai و مواد خشک زمینی بیشتر و دمای پایین مراحل تولید ارتباط داده شد. نتایج از این نظریه پشتیبانی می کنند که wue می تواند بعنوان یک معیار غیرمستقیم برای بازده محصول در انتخاب ژنوتایپیک(genotypic) مورد استفاده قرار گیرد.

کلید واژه ها: کنولا- cultivar(موجودات ذره بینی خاکهای زراعتی- نوعهای زراعتی)- فشار دمای بالا (high temperature stress) – بازده محصول(seed yield) – راندمان استفاده آب (water use efficiency) .

 

دانلود متن کامل فارسی (قیمت ۸۰۰۰ تومان)

2019-03-04
كد : 5858
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss