جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایترباخواري

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

رباخواري

(۱۵ صفحه ورد)

ربا درلغت:

ربا درلغت به معناي فزوني وافزايش است ودر اصطلاح فقهي نوعي افزايش واضافه شدن با شرايط خاص که يک طرف قرارداد از طرف ديگر دريافت مي نمايد ، مي باشد.

انواع ربا

۱- رباي قرضي : اگر شخصي مبلغ پولي رابه شخص ديگري قرض دهد وبا او شرط کند که موقع بازپرداخت مبلغي مضاعف ازآنچه که قرض داده است به او بازگرداند رباي قرضي گفته مي شود، به طور مثال اگر شخصي صدهزار تومان به شخصي قرض دهد وشرط کند سرهرماه علاوه براين که سرموعد بايد صدهزار تومان رايک جا پرداخت کندهرماه مبلغي به عنوان سود به شخص قرض دهنده بازگرداند ويااينکه شخص همان مبلغ را به شخص ديگري قرض دهد وبا اوشرط کند که سرسال به جاي صدهزار تومان به او صدوبيست هزارتومان بازگرداند که مبلغ اضافه از مقدار قرض داده شده چه کم باشد وچه زياد، رباي قرضي محسوب مي گردد.

۲- رباي معامله اي: اين نوع ربا در مبادله دو کالاي هم جنس که وزن شدني وپيمانه اي باشد (يعني با وزن وپيمانه خريد وفروش مي شوند)به طوري که اگر دراين مبادله يک طرف کالااز طرف ديگرآن فزوني داشته باشد، آن فزوني ربا محسوب مي گردد، به طور مثال اگر درمعامله اي شخصي ۵۰ کيلو برنج اعلارابه ۱۰۰ کيلو برنج متوسط بفروشد، آن پنجاه کيلوي اضافي رباي معامله اي محسوب مي گردد.

آيه تحريم ربا درقرآن

درقرآ ن کريم درچهار سوره ،آياتي درمورد ربا نازل شده است که به ترتيب سورقرآني عبارتند از : سوره بقره آيات ۲۷۵ الي ۲۸۱ ، سوره آل عمران آيه ۳۰، سوره نساء آيه ۱۶۱، سوره رم آيه ۳۹، اما آيه اي که دليل محکم برحرمت آن مي باشد آيه ۱۳۰ آل عمران است که خداوندتعالي خطاب به مومنان مي فرمايد:

« يا ايهاالذين امنوا لاتاکلوا الربا اضعافا مضاعفه واتقوالله لعلکم تفلحون.»

«اي کساني که ايمان آورده ايد ربا مخوريد که دائماسودي برسرمايه(خود) بيفزاييد تاچند برابر شود،وازخدابترسيد وترک اين عمل زشت کنيد،باشد که سعادت ورستگاري يابيد»

…………………………….

…………………………..

2019-03-19
كد : 31415
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss