جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتزمان¬بندی ماشین¬های موازی نامرتبط به¬همراه دوباره¬کاری با در نظر¬گرفتن محدودیت دسترسی به ماشین¬ها

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

دانلود پروپوزال آماده:  زمان¬بندی ماشین¬های موازی نامرتبط به¬همراه دوباره¬کاری با در نظر¬گرفتن محدودیت دسترسی به ماشین¬ها

قسمت هایی از پروپوزال:

بیان مسأله:

مسئله زمان­بندی ماشین­های موازی نامرتبط[۱]، به­عنوان دسته مهمی از مسائل زمان­بندی که دارای اهمیت فراوان از نقطه نظر تئوری و تجربی است شناخته می­شود. مسائل ماشین­های موازی نامرتبط حالت عمومیت یافته مسائل تک ماشینه و مسائل کلاسیک ماشین­های موازی و حالت خاصی از مسائل ماشین­های متوالی منعطف[۲] محسوب می­شوند. در مسائل کلاسیک ماشین­های موازی، مجموعه­ای از کارهای مستقل وجود دارد که هر کدام از آن­ها بر روی یکی از ماشین­های موازی یکسان موجود پردازش می­شود و زمان پردازش کار نوع j بر روی تمامی ماشین­ها یکسان است ولی در حالت نامرتبط بودن ماشین­ها، زمان پردازش کارها بر روی ماشین­ها نه تنها به نوع کار بلکه به نوع ماشین نیز وابسته است و رابطه مشخصی بین زمان­های پردازش کارها بر روی ماشین­های مختلف وجود ندارد.

در بسیاری از تحقیقات و مقالات ارائه شده در زمینه مسائل زمان­بندی فرض بر این است که محصولات تولیدی توسط ماشین­ها دارای کیفیت قابل قبول هستند. ولی در دنیای واقعی این فرض چندان منطبق بر شرایط تولیدی نمی­باشد و تولید اقلام معیوب به دلایل متعدد امری اجتناب ناپذیر است. از جمله این دلایل عبارتند از:

  • کارا نبودن سیستم تولیدی
  • از رده خارج بودن ماشین­های تولید
  • نداشتن یک سیستم تعمیرات و نگهداری مناسب و کارا
  • خطاهای انسانی
  • شرایط غیر قابل پیش بینی در تولید و …

در مسئله زمان­بندی ماشین­های موازی نامرتبط از آنجایی که ممکن است دلیل نامرتبط بودن ماشین­ها، تفاوت میان عملیات قابل پردازش توسط آن­ها باشد و هر ماشین لزوما قادر به پردازش هر یک از کارهای موجود در مجموعه کارها نباشد، بنابراین دور از منطق نیست که محدودیت دسترسی به ماشین­ها[۳] در مسئله مورد بررسی در نظر گرفته شود. این محدودیت تضمین می­کند که هر کار تنها توسط زیرمجموعه­ای از ماشین­ها قابل پردازش باشد و اصطلاحا پردازش کارها با دسترسی محدود به ماشین­ها صورت می­پذیرد.

در بسیاری از مسائل زمان­بندی فرض بر این بوده است که تمام کار­ها در ابتدای افق زمان­بندی در دسترس هستند. واضح است که در دنیای واقعی لزوما این موضوع صحیح نیست و ممکن است کار­ها به تدریج وارد سیستم شوند و از ابتدا در دسترس نباشند. در نتیجه محدودیت زمان دسترسی به کارها[۴] در مدل پیشنهادی لحاظ خواهد شد.

مسائل زمان­بندی غالبا به محیط­های تولیدی و خدماتی می­پردازند که در آن­ها زمان نصب ماشین نادیده گرفته می­شود و یا به عنوان بخشی از زمان پردازش کارها تلقی می­شود. این نوع محیط­های تولیدی و یا خدماتی با این فرض مدل­سازی می­شوند که زمان­های نصب در مقایسه با زمان­های پردازش کوچک هستند، بنابراین می­توان آن­ها را نادیده گرفت و یا اینکه زمان­های نصب مستقل از توالی پردازش کارها بر روی ماشین­ها هستند، در نتیجه می­توان آن­ها را به زمان پردازش اضافه نمود. با این وجود در بسیاری از محیط­های صنعتی یک زمان نصب وابسته به توالی[۵] هنگام تعویض کارها بر روی ماشین­ها به وقوع می­پیوندد ]۳[. در این شرایط زمان نصب به­عنوان بخشی مجزا از زمان پردازش در نظر گرفته می­شود که مقدار آن علاوه بر نوع کاری که بر روی ماشین پردازش خواهد شد، به نوع کار قبلی که بر روی آن ماشین پردازش شده است نیز بستگی دارد. به­عنوان مثال، در سوراخ­کاری صفحات فلزی، اگر دو پردازش متوالی از دو الگوی متفاوت پیروی کنند، آنگاه برای انجام پردازش بعدی باید زمانی صرف شود و تغییرات لازم به منظور آماده­سازی ماشین صورت پذیرد.

یکی از پرکاربرد ترین توابع هدف در مسائل بهینه­سازی ماشین­های موازی، کمینه­کردن بیشترین زمان تکمیل کارها[۶] می­باشد. چرا که رسیدن به این هدف سبب می­شود کارها تا حد ممکن با یکنواختی بیشتری بین ماشین­ها توزیع شوند و به نحوی از ظرفیت کاری تمام ماشین­ها تا حد مطلوب استفاده شود و در نتیجه از تجمع کار­ها بر روی یک یا تعدادی از ماشین­ها جلوگیری به­عمل می­آورد. از این رو معیار بیشترین زمان تکمیل کار­­ها به عنوان معیار بهینه­سازی در مدل پیشنهادی مورد استفاده قرار گرفته است.

در این تحقیق، مسئله زمان­بندی ماشین­های موازی نامرتبط با فرض وجود امکان دوباره­کاری[۷] اقلام معیوب به همراه محدودیت­های زمان دسترسی به کارها، زمان نصب وابسته به توالی کارها و وابسته به نوع ماشین و دسترسی محدود به ماشین­ها با هدف کمینه­سازی بیشترین زمان تکمیل کار­ها معرفی و مورد بررسی قرار می­گیرد. در ادامه، برای مسئله یاد شده یک مدل برنامه ریزی عدد صحیح ارئه می­شود.  همچنین از الگوریتم­های فراابتکاری شامل الگوریتم ژنتیک[۸] و الگوریتم زنبور عسل[۹] برای حل آن استفاده می­شود.

از جمله کاربرد­های مدل پیشنهادی در تحقیق پیش رو را می­توان در یک سیستم خدماتی همانند بانک مشاهده نمود. در یک بانک، چند اپراتور به صورت موازی وجود دارند که هر کدام مسئول رسیدگی به بخشی از امور بانکی هستند. بر فرض مثال اپراتور اول وظیفه بازگشایی حساب، باز گشایی ال سی، صدور انواع حواله­های بانکی و انجام امور مرتبط با انتقال وجه را به­عهده دارد و اپراتور دوم به سایر امور بانکی نظیر رسیدگی به درخواست­های وام مشتریان ، صدور گواهی سپرده، خرید و فروش اوراق مشارکت، تنظیم صورتحساب­ها و … می­پردازد. در این سیستم خدماتی به­دنبال آن هستیم که بهترین توالی از انجام امور بانکی مشتریان را به­نحوی بدست آوریم که بیشترین زمان تکمیل امور بانکی کمینه شود.

[۱] Unrelated Parallel Machine Scheduling

[۲] Flexible Flow Shop

[۳] Machine Eligibility Restriction

[۴] Release Date

[۵] Sequence Dependent Setup Time

[۶] Maximum Completion Time

[۷] Rework

[۸] Genetic Algorithm

[۹] Honey  Bee Algorithm

……………………………

۲- اهمیت و ضرورت تحقیق:

……………………………

۳- پیشینه تحقیق:

……………………………

۴- اهداف تحقیق:

…………………………………….

۵- فرضيه ‏هاي تحقیق:

…………………………………….

۶- مدل تحقیق

…………………………

۷- سوالات تحقیق:

…………………………………….

۸- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات فني و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

…………………………………….

۹- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

………………………….

۱۰- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهيزات و استانداردهاي مورد استفاده در قالب مراحل اجرايي تحقيق به تفكيك):

………………………….

ب- متغيرهاي مورد بررسي در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

…………………………………….

ج – شرح کامل روش (ميداني، كتابخانه‏اي) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فيش‏برداري و غيره) گردآوري داده‏ها :

…………………………………….

د – جامعه آماري، روش نمونه‏گيري و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

…………………………………….

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

…………………………………….

ز- ابزار تحقیق:

…………………………………….

هـ – روش‌ها و ابزار تجزيه و تحليل داده‏ها:

…………………………………….

منابع :

…………………………………….

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

2019-01-26
كد : 109441
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss