جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتسوختگی و خودسوزی

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

متغیرها: سوختگی و خودسوزی

توضیحات: ۳۰ صفحه فارسی (word)

با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای پایان نامه

خلاصه ای از کار:

سوختگی

سوختگی نوعی جراحت پوست یا غشاهای مخاطی (مثل پوشش دهان، معده، ملتحمه و مجاری هوایی) است که در اثر گرمای بیش از حد، سرمای بیش از حد، مواد شیمیایی و جریان الکتریکی ایجاد می‌شود. جراحت سوختگی می‌تواند از این فراتر رود و ساختمان‌های زیر پوست مثل ماهیچه‌ها، استخوان‌ها، اعصاب و رگ‌های خونی را نیز گرفتار کند. علل اپیدمیولوژیک سوختگی در ایران شامل، سوختگی­های ناشی از آبجوش و چای ۶۱%، سوختگی­های ناشی از آتش سوزی با نفت و بنزین ۲۱%، سوختگی­های ناشی از گاز ۵%، سوختگی­های ناشی از غذا و روغن ۶%­، سوختگی­های ناشی از چراغ خوراک پزی ۵%، سوختگی­های ناشی از برق گرفتگی ۲% می­باشد (نورصالحی و قلی پور، ۱۳۹۰). سوختگی می­تواند در افراد تمام گروه­های سنی و طبقات اجتماعی–اقتصادی روی دهد. شایع­ترین گروه سنی ابتلا به سوختگی، ۲۰ تا ۴۰ سال می­باشد. میزان بروز ناخوشی و مرگ و میر همراه با سوختگی­ها معمولا در سالمندان بیشتر از جوانان است (نمادی وثوق، موحدپور و شریعت، ۱۳۹۱).

……………..

انواع خودکشی

اکثر خودکشی­ها عملا جز یکی از پنج مورد نیاز روانی زیر هستند. این نیازها معرف دردهای روانی مختلف می­باشند.

۱- برآورده نشدن نیاز به عشق، مقبول واقع شدن و تعلق و عضویت در گروه­ها که با برآورده نشدن نیاز به کمک و پیوندجویی مرتبط است.

…………..

سبک خودکشی­گرا

تعریف سبک خودکشی­گرا

در هر مدل رفتار خودکشی­گرایانه، تبیین نقش کلیدی قصد[۱]یعنی افتراق رفتارهای خودکشی­گرایانه از رفتارهای خودویران­ساز و خودزنی، بسیار مهم است. دوم، این مدل باید بتواند تغییرات خودکشی­گرایی را در طول زمان، توجیه کند و تفاوت افرادی را که فقط یک بار، بدون عود، اقدام به خودکشی می­کنند، با افرادی که مکررا اقدام به خودکشی می­کنند و به خودکشی­گرایی مزمن دچارند بیان کند. سوم، این مدل باید بتواند یافته­های تجربی قبلی را توجیه و آن­ها را در خود اقدام کند. از مهم­ترین متغیرها می­توان به این موارد اشاره کرد: شکل علامتی نسبتا مختلطی که اغلب ارائه می­شود (مانند همبودهای تشخیصی در محور I و II). مفهوم سبک، ابزاری را در اختیار ما می­گذارد که از طریق آن می­توانیم آنچه را که قبلا به مثابه متغیرهای متمایز تلقی می­شد و بر همین روال نیز مورد مطالعه قرار می­گرفت در درون شبکه­ای از وابستگی­های متقابل ادغام کرد (کلانتری و هومند،۱۳۸۲).

…………

نظام باورهای خودکشی­گرایانه

نظام شناختی با نظام باورهای خودکشی­گرا مشخص می­شود که علاوه بر فرض­ها/قواد مشروط همبسته و راهبردهای جبرانی، در برگیرنده مثلث شناختی نیز هست. باورهای اصلی که باعث می­شود بتوان مثلث شناختی را در دو قلمرو اصلی جای داد و در آغاز به وسیله بک شناسایی شده­اند، عبارتند از درماندگی، نیاز به دوست داشته شدن.

…………

سرنخ­ها و انقباض روانی

مهم­ترین نتیجه­ی انقلاب پیشگیری از خودکشی، که از دهه ۱۹۵۰ در مرکز پیشگیری خودکشی آمریکا شروع شد، این بود که خودکشی سرنخ­هایی دارد و در نتیجه برای پیشگیری از آن می­توان از یک رشته راهبردها و مداخلات استفاده کرد.

……….

سرنخ­های رفتاری

دومین گروه از سرنخ­هایی که بسیار بااهمیت می­باشد، سرنخ­های رفتاری می­باشد. این سرنخ­ها رفتارهایی هستند که خودکشی کننده برای مدتی طولانی از خود بروز می­دهد. برخی از این سرنخ­های رفتاری مانند سر و سامان دادن ناگهانی به کارهای شخصی، عملی کردن آخرین آرزوها و .. می­باشد. رفتارهای مورد نظر رفتارهایی که معمولا درمورد افسردگی دیده می­شوند (مانند اختلال خواب و تغذیه) نیستند. بلکه تاکید بیشتر بر جنبه­های روانشناختی عمل خودکشی است، مثل احساس اجبار برای صحبت کردن در مورد خودکشی (البته به شکل رمزی و تغییر یافته) و وانمود کردن دیگران به اینکه گویی روزهای آخر عمر را سپری می­کنند (رود، جوینز و رجب، ۲۰۰۶٫ ترجمه فروغان، ۱۳۹۰).

………….

متغیرهای ایستا و پویای پیش بینی کننده خودکشی

دسته­ای از متغیرها یافت شده­اند که در پیش­بینی فکر خودکشی، اقدام به خودکشی (یکباره و چند باره) و بالاخره خودکشی کامل، در سطحی تک عاملی، ارزش دارند. شاید آسانترین کار آن باشد که متون علمی موجود را با افتراق بین متغیرهای ایستا (متغیرهایی که توصیفی هستند و ماهیتی پایدار دارند) و متغیرهای پویا (متغیرهایی که حادتر و تغییرپذیرترند معنای آن­ها برای بیمار، و شدت و رخداد آن­ها در طول زمان متغیر است) خلاصه کنیم.

……….

خصوصیات مشترک خودکشی­

حل مسئله

هدف مشترک اکثر خودکشی­ها، حل یک مسئله است. خودکشی عمل اتفاقی، یا عمل بدون هدفی نیست. خودکشی عملی است که به منظور خلاص شدن از یک مشکل، بن بست، مشکل و بیرون آمدن از یک دوراهی، بحران و وضعیت غیرقابل تحمل صورت می­گیرد. اصولا هر کسی که خودکشی می­کند، آن را تنها راه حل ممکن می­دانند و همین قضیه نیرو محرکه عمل خودکشی می­شود. خودکشی یک جواب و ظاهرا تنها جوابی است که فرد برای سردرگمی خود و این پرسش که چطور می­توانم از این مخمصه خارج شوم یا چه باید بکنم، می­یابد. منظور از خودکشی حل یک مسئله است و یافتن راه حلی برای مسئله­ای بسیار دردناک و رنج­آور (کلینکه، ۱۹۹۹؛ ترجمه محمدخاني، ۱۳۸۸).

………

مفروضه­های بنیادین در نظریه و درمان شناختی:

نتایج ضمنی در خودکشی­گرایی

در کاربرد نظریه شناختی در آسیب­شناختی روانی خودکشی و روان­درمانی آن، آگاهی از مفروضه­های بنیادی اهمیت زیاد دارد. اساسا، این فرض­های تفکیک­ناپذیر، از یک سو ماهیت کار بالینی، محتوای درمان، ماهیت کاربرد درمان و دوره ی آن، و فرآیند درمانی بعدی، و از سوی دیگر تعریف و مفهوم­سازی، نتیجه درمان و پایش درمان را تعیین می­کنند.

……….

خودسوزی

خودکشی یکی از غمبارترین راه­های مرگ است. روش انتخابی جهت خودکشی موفق یا ناموفق بسته به فرهنگ و وسیله در دسترس، فرق می­کند. خودسوزی از روش­هایی است که برخی از افراد برای خودکشی انتخاب می­کنند و در خیلی از ملت­ها و زمان­ها دیده شده است؛ خودسوزی یک مسئله مرگبار، آسیب­رسان، دردناک و هزینه­بر، از نظر احتماعی و فردی است. افرادی که خود را می­سوزانند به سختی درمان می­شوند و متعاقب آن دچار عوارض جسمی و روحی زیادی می­شوند. محدودیت­های حرکت، ضایعات پوستی از عواملی هستند که به وخامت اوضاع اضافه می­کنند. آسیب سوختگی جزء اسف­بار­ترین موارد خشونت است که بسیاری از ابعاد آن تاکنون ناشناخته باقی مانده است (احمدی و همکاران، ۱۳۸۳).

……….

تاریخچه خودسوزی

پدیده خودکشی مورد توجه خاص جامعه شناسی بوده است. چنان­که دورکیم[۲] اولین مطالعه علمی درباره خودکشی را در اواخر قرن نوزدهم انجام داد. وی خودکشی را نشانه زوال اخلاق و ضعف انسجام اجتماعی

……….

شیوع خودسوزی

خودسوزی روشی عجیب و غیرمعمول در فرهنگ غرب به شمار می­رود. در آمریکا و کشورهای اروپایی، خودسوزی در آخرین رده­های انواع خودکشی قرار می­گیرد. بر اساس آمار ارائه شده در آمریکا در سال ۲۰۰۲، تنها ۱۵۰ مورد از ۳۱۶۵۵ مورد خودکشی مربوط به خودسوزی بوده است که ۵/۰ درصد کل موارد خودکشی را شامل می­شود (اُدنل و ویلکینسون، ۲۰۱۲).

……….

پوست و سوختگی

تقریبا همه بزرگسالان در مرحله­ای از زندگی خود یک صدمه سوختگی را تجربه می­کنند. صدمات سوختگی دردناک، پرهزینه، توأم با بدشکلی و نیازمند برنامه بازتوانی خاص و وسیع بوده و ممکن است با معلولیت طولانی­مدت همراه باشد. علاوه بر این، سوختگی­های وسیع به رغم ظاهر اولیه خود، با ناخوشی و

………….

شدت سوختگی

شدت هر ضایعه سوختگی تحت تأثیر عوامل متعددی می­باشد که عبارتند از : سن بیمار، عمق سوختگی، وسعت سطح صدمه دیده بدن، وجود صدمات استنشاقی، وجود دیگر صدمات، محل سوختگی در نواحی مراقبتی ویژه­ای نظیر صورت، پرینه، دست­ها و پاها و وجود تاریخچه­ای از مشکلات طبی گذشته.

……..

عمق سوختگی

سوختگی بر حسب عمق بافت­های بدن، به سه دسته تقسیم می­شود:

۱- سوختگی­های درجه یک : صدمات سطحی هستند که فقط خارجی­ترین لایه پوست را گرفتار می­کنند. این سوختگی اریتماتوز هستند اما اپیدرم سالم است. در صورت مالش، بافت سوخته از درم زبرین خود جدا نمی­شود. آفتاب­سوختگی یا یک سوختگی سطحی مثالی از یک سوختگی درجه یک می­باشد. این نوع صدمه منجر به ناخوشی نشده و درصد سطح سوختگی در آن محاسبه نمی­گردد (پاردو و همکاران، ۲۰۱۱).

……….

وسعت سطح صدمه دیده­ی بدن

از روش­های گوناگونی به منظور تعیین کردن مقدار سطح سوخته­ی بدن (TBSA) استفاده می­شود که از بین

…………

روش­های مختلف درمورد تعیین مقدار سوختگی

قانون ۹

رایج­ترین روش مورد استفاده برای تخمین مقدار سطح سوخته­ی بدن، در بزرگسالان روش ۹ است. این قانون راه سریعی برای محاسبه­ی وسعت

………..

روش لاند و برودر

یک روش دقیق­تر برای تخمین وسعت سوختگی، روش لاند و برودر است که در آن برای هر یک از قسمت­های آناتومیک بدن درصدی.

………

نظریه­های مختلف راجب خودسوزی

دورکیم درمورد نرخ خودکشی افراد معتقد است که با توجه به میزان انسجام اجتماعی و یکپارچگی گروهی تبیین و تفسیر کرد. وی خودکشی

……….

مراقبت از بیمار مبتلا به صدمات ناشی از سوختگی

مراقبت در سوختگی اساسا به ۳ مرحله ظبقه­بندی می­شود: مرحله­ی احیا فوری، مرحله­ی میانی یا حاد و مرحله بازتوانی.

……

حمایت روانشناختی

نگرش، انگیزه و سامانه حمایتی بیمار برای بهبود کلی و توانایی پیشرفت وی در طول مرحله نوتوانی عناصر مهمی به شمار می­روند. اختلالات

……..

فرآیند درمان

اجزای درمان و سطوح مربوط به هر یک از آن­ها

در شکل زیر فرآیند درمان برای افراد خودکشی­گرا به طور خلاصه نشان داده شده است:

……….

نقش دارو درمانی

مشاهده نشانه­های بیمارگون شدید در افراد خودسوز کاملا طبیعی است. یکی از اهداف اصلی مداخله در بحران، رفع نشانه­های است. در

……….

 

 

 

2019-03-03
كد : 4397
وضعيت :‌موجود
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss