جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتشاخص عملکرد جنسی زنان( FSFI)

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

نام پرسشنامه: شاخص عملکرد جنسی زنان( FSFI)

 روایی و پایایی: دارد

طریقه نمره دهی: دارد

منبع: دارد

شاخص عملکرد جنسی زنان( FSFI)

در روانپزشکی اختلالات کارکرد جنسی[۱]، به عنوان اختلال میل، تحریک، ارگاسم و درد جنسی تعریف می شود که ناشی از عوامل چندگانه آناتومیکی، فیزیولوژیکی، طبی و روان شناختی است و می تواند سبب ناراحتی شدید فردی شده و بر کیفیت زندگی و ارتباطات بین فردی اثر بگذارد.

در ایران طبق بررسی ملی انجام شده در سال ۱۳۸۴، ۵/۳۱ درصد از زنان دارای اختلال کارکرد جنسی هستند. این میزان هرچند نسبت به برخی کشورها پایین تر است، اما گویای آن است که مشکلات جنسی به عنوان یک مشکل بهداشتی گسترده در زنان ایرانی نیز مطرح است.

با توجه به ماهیت تأثیر گذار اختلالات کارکرد جنسی زنان بر ابعاد مختلف زندگی و پیشرفت های سریع تحقیقاتی در زمینه تشخیص و درمان آن، نیاز فزاینده ای به ابزار معتبر و جامع جهت ارزیابی عملکرد جنسی زنان احساس می شود.

خوشبختانه در دهه های اخیر پرسشنامه های کوتاهی که در بردارنده حوزه های اصلی عملکرد جنسی است، برای استفاده در جمعیت های بالینی و غیر بالینی طراحی شده اند.

یکی از ابزارهای مناسب شاخص عملکرد جنسی زنان[۲] است که با ۱۹ سؤال، عملکرد جنسی زنان را در ۶ حوزه شامل:

میل[۳]

تحریک روانی[۴]

رطوبت[۵]

ارگاسم[۶]

رضایتمندی[۷]

و درد جنسی[۸] می سنجد.

شاخص عملکرد جنسی زنان مقیاسی است جهت اندازه گیری عملکرد جنسی زنان، این مقیاس توسط روزن[۹] و همکارانش (۲۰۰۰) ساخته شده و در گروهی از زنان با اختلال تحریک جنسی اعتباریابی شده است. پرسشنامه مذکور در مطالعات فراوانی در خارج از کشور مورد استفاده قرار گرفته است و درجه بالایی از همسانی درونی و پایایی را نشان داده است و همچنین مطالعات انجام شده تفاوت معنادار قابل ملاحظه ای بین نمرات گروه بیماران و گروه کنترل در هر ۶ حوزه را نشان داده است. با توجه به امتیازات بالا و به دلیل کوتاه بودن پرسشنامه به نظر می رسد شاخص عملکرد جنسی زنان ابزاری مناسب جهت سنجش عملکرد جنسی باشد.

قیمت: ۴۵۰۰ تومان

[۱] -Female Sexual Dysfunction

[۲] -Female Sexual Function Index-FSFI

[۳] -Desire

[۴] -Arousal

[۵] -Lurication

[۶]-Orgasm

[۷]-Satisfaction

[۸] -Pain

[۹] -Rosen

2019-02-24
كد : 1976
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss