جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتشبیه‌سازی عددی پره‌های روتور پمپ توربومولکولی محوری

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

دانلود پروپوزال آماده: شبیه‌سازی عددی پره‌های روتور پمپ توربومولکولی محوری

قسمت هایی از پروپوزال:

بیان مسأله:

امروزه سيستم‌هاي وكيوم يا خلأ در صنايع مختلف كاربرد زيادي پيدا كرده است. محيط‌هاي خلأ دو ويژگي اساسي دارند. اولین ويژگي این است که محيطي تميز با قابليت كنترل عوامل ناخواسته كه براي انجام فرايندهاي خاص فیزیکی و شیمیایی به محيط‌هاي ويژه نياز دارند، را ايجاد می‌کند و ديگر اینکه تغييرات اساسي در خواص فيزيكي مواد نظير كاهش نقطه ذوب و تبخير را موجب می‌شود. اين دو ويژگي كليد انجام بسياري از فرايندهاي علمي در محيط خلأ مي‌باشند. از سوي ديگر، خلأ شرايط جو زمين را نيز شبيه‌سازي مي‌كند. اين امر امكان انجام آزمايش‌های بسياري كه براي سفرهاي فضايي حياتي است و انجام آن در داخل جو زمين ممكن نيست را در روي زمين ميسر مي‌نمايد. امروزه با استفاده از ويژگي‌هاي فوق فرايندهاي بسياري در محيط خلأ انجام مي‌شوند و امكان توليد بسياري از محصولات با فناوري بالا فراهم شده است. خلأ در پيشرفت صنايع الكترونيك، شيميايي، پزشكي، دارو‌سازي، صنایع غذايي، متالوژي و خودرو نقش عمده‌اي را ايفا مي‌كند. مواردي كه در زندگي روزانه كاربردهاي وسيعي دارند، نظير سلولهاي خورشيدي، قطعات نيمه‌هادي‌ها نظیر حسگرها و آی سی‌ها، شيشه‌هاي عايق حرارتي، بسياري از ابزارهاي مكانيكي برشي با مقاومت سطحي بالا، عينك‌هاي طبی و آفتابی، ضدعفوني محصولات كشاورزي، توليد مواد شيميايي، بازرسي جوش، توليد ديسك‌هاي فشرده كامپيوتري، ساخت كامپوزيت‌ها، ساخت بدنه يخچال، تعمير سيستم‌هاي سرد كننده، تعويض روغن اتومبيل تنها نمونه‌هايي از كاربردهاي وسيع خلأ مي‌باشند. علاوه بر اين خلأ نقش مهمي در حوزه‌هاي تحقيق و توسعه و تكنولوژي زيستي ايفا مي‌كند، به گونه‌اي كه اين فناوري را مي‌توان كليد دستيابي به حوزه فناوري‌هاي ميكرو و نانو قلمداد نمود.

با توجه به كاربردهاي وسيع و كليدي فناوري خلأ در زمينه‌هاي مختلف علوم و صنايع، ضروري است تا اقدامات گسترده و نظام‌مندي در جهت بومي‌سازي اين فناوري در كشور انجام پذيرد. در اين

راستا، يكي از راهبردهاي اصلي، گسترش تحقيق و توسعه براي طراحي و ساخت سيستم‌ها و تجهيزات مربوط به این فناوری مي‌باشد.

در سال‌هاي اخير توجه به فناوري خلأ در كشور به تدريج اهميت خود را به دست آورده است. فناوري خلأ بالا، امروزه کاربرد بسياري در صنعت داشته و در اکثر زمينه‌ها نقش موثري را ايفا مي‌نمايد. دستيابي به دانش طراحی و ساخت تجهيزات خلأ بالا امروزه يکي از دستاوردهاي مهم و پر اهمیت هر کشور به‌شمار مي‌آيد. وظيفه اصلي در ايجاد محيط خلأ بر عهده انواع پمپ‌هاي توليدکننده خلأ مي‌باشد. در اين پايان‌نامه نيز هدف، بررسی گوشه‌اي از دنياي وسيع طراحی تجهيزات خلأ یعنی پمپ‌های توربومولکولی محوری مي‌باشد.

پمپ توربومولکولی محوری قادر به ایجاد خلأ بسیار بالا تا فشار (۱۰-۱۰) پاسکال می‌باشد. در فناوری خلأ این پمپ‌ به دلایل متعددی چون تمیز بودن، سازگاری، راه اندازی سریع پمپ، قابلیت پیش‌بینی خلأ تولید شونده، سادگی عملیات و درجه بالاي اعتبار از بعد عملیاتی، به طور گسترده در تولید خلأ بالا و خیلی بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بنابر کاربرد وسیع فناوری خلأ در توسعه تکنولوژی و پیشبرد اهداف پژوهشی- صنعتی و نقش ویژه پمپ‌های توربومولکولی در ایجاد خلأ بالا، شبیه‌سازی پره‌های پمپ توربومولکولی و افزایش عملکرد آن، امکان دستیابی به محدوده خلأ بالاتری را موجب خواهد شد. بنابراین در این پایان‌نامه تحلیل و شبیه‌سازی عددی پره‌های روتور پمپ توربومولکولی محوری به عنوان هدف اصلی مد نظر بوده است. در این راستا تأثیر پارامترهای هندسی گوناگون مانند ارتفاع، ضخامت  اثرات پروفیل پره، در حین شبیه‌سازی مورد مطالعه قرار گرفته است. شایان ذکر است حداکثر نسبت تراکم، حداکثر سرعت بی‌‌بعد، حداکثر تغییر شکل پره[۱] و حداکثر تنش ون‌مایزز ناشی از اثرات گریز از مرکز، تأثیرگذار

اصلی بر عملکرد پمپ توربومولکولی می‌باشند. با توجه به موارد مذکور، سعی بر یافتن شرایط بهینه برای نیل به ماکزیمم راندمان شده است.

[۱] Deflection

……………………………

۲- اهمیت و ضرورت تحقیق:

……………………………

۳- پیشینه تحقیق:

……………………………

۴- اهداف تحقیق:

…………………………………….

۵- فرضيه ‏هاي تحقیق:

…………………………………….

۶- مدل تحقیق

…………………………

۷- سوالات تحقیق:

…………………………………….

۸- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات فني و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

…………………………………….

۹- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

………………………….

۱۰- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهيزات و استانداردهاي مورد استفاده در قالب مراحل اجرايي تحقيق به تفكيك):

………………………….

ب- متغيرهاي مورد بررسي در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

…………………………………….

ج – شرح کامل روش (ميداني، كتابخانه‏اي) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فيش‏برداري و غيره) گردآوري داده‏ها :

…………………………………….

د – جامعه آماري، روش نمونه‏گيري و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

…………………………………….

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

…………………………………….

ز- ابزار تحقیق:

…………………………………….

هـ – روش‌ها و ابزار تجزيه و تحليل داده‏ها:

…………………………………….

منابع :

…………………………………….

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

2019-03-03
كد : 111655
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss