جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتشهيد و شهادت

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

شهيد و شهادت

(۳۰ صفحه ورد)

آنچه‌ مسلّم‌ است‌ اين‌ كه‌ واژه‌ شهادت‌ برآمده‌ ازآموزه‌هاي‌ اسلام‌ و قرآن‌ مي‌باشد. امروزه‌ كلمة‌ «شهيد» در عرف‌ فرهنگ‌ اسلامي‌ بركسي‌ اطلاق مي‌شود كه‌ در راه‌ خدا كشته‌ شده‌ باشد. اما آيا اين‌ كلمه‌ دچار تحول‌ معنايي‌نشده‌ است‌؟ شايد گاه‌ و بيگاه‌ احاديثي‌ را شنيده‌ باشيم‌ كه‌ مثلاً كسي‌ كه‌ غرق شده‌ شهيداست‌؛ اما ارتباط‌ اين‌ معناي‌ شهادت‌ با معناي‌ رايج‌ چيست‌؟

انقلاب‌ سال‌ ۵۷ با تكيه‌ بر انديشه‌هاي‌ اسلامي‌ به‌ پيروزي‌ رسيد و در تلاطم‌ امواج‌انقلاب‌، خون‌هاي‌ زيادي‌ نثار شد. واژة‌ شهيد و شهادت‌ دوباره‌ طراوت‌ يافت‌ و موردتوجه‌ قرار گرفت‌. به‌ نظر مي‌رسد در فضاي‌ حاضر سؤالاتي‌ كه‌ مطرح‌ شد، حساسيت‌بيشتري‌ يافته‌ است‌: شهيد كيست‌ و شهادت‌ چيست‌؟ آيا آنچه‌ ما امروزه‌ از شهادت‌مي‌دانيم‌، همان‌ است‌ كه‌ در سخن‌ خدا و انديشة‌ پيشوايان‌ دين‌ بوده‌ است‌؟

براي‌ رسيدن‌ به‌ پاسخ‌ مناسب‌، هيچ‌ راهي‌ نيست‌ مگر بررسي‌ تمام‌ آيات‌ و احاديثي‌ كه‌در مورد اين‌ مفهوم‌ وجود دارد، اما انجام‌ اين‌ مهم‌ چندان‌ هم‌ ساده‌ نيست‌.

اما توفيق‌ الهي‌ قرين‌ صاحب‌ همتان‌ِ گردآورندة‌ اين‌ تأليف‌ گشت‌ و در چاپ‌ آغازين‌،مجموعة‌ نسبتاً جامعي‌ از اين‌ آيات‌ و احاديث‌ گرد آمد. وقتي‌ دوستان‌ گرامي‌ در بنيادشهيد انقلاب‌ اسلامي‌ پيشنهاد ترجمه‌ و تحقيق‌ در مورد اين‌ كتاب‌ را به‌ صاحب‌ اين‌ قلم‌پيشنهاد كردند، خود را سخت‌ مديون‌ لطف‌ و عنايت‌ حضرت‌ حق‌ ديدم‌، زيرا بسيارمشتاق صيد چنين‌ شاهبازي‌ بودم‌؛ و حال‌، خود بر دستم‌ نشسته‌ بود. باز هم‌ خدا راسپاس‌.

بسياري‌ از بهترين‌ دوستان‌ دوران‌ كودكي‌، نوجواني‌ و جواني‌ام‌ به‌ شهادت‌ رسيده‌اند،پدربزرگوارم‌ آنقدر در جستجوي‌ شهادت‌ بود تا آن‌ هدية‌ دوست‌ در لباس‌ يك‌ خمپاره‌،جامة‌ رزمش‌ را خرقة‌ هزار پاره‌ كرد و اجزاي‌ بدنش‌ را به‌ سماع‌ يار كشاند. برادر هم‌ سن‌ وسالم‌ و همزاد خاطرات‌ زنده‌ام‌، با بدن‌ زخمي‌ آنقدر در خط‌ مقدم‌ پايدار ماند و ايستادگي‌كرد كه‌ ديگر تاب‌ و تواني‌ برايش‌ نماند، و سرانجام‌ بوسة‌ دوست‌ در قالب‌ِ گلولة‌ خلاص‌ِحراميان‌ بر سينه‌اش‌ نشست‌.

……………………..

……………………

نهایی کردن خرید
2019-03-19
كد : 32534
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss