جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتصادرات خدمات فنی و مهندسی

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

متغیرها: صادرات خدمات فنی و مهندسی

توضیحات: ۵۳ صفحه فارسی (word)-

با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای پایان نامه

خلاصه ای از کار:

۲-۱- خدمات فنی و مهندسی

از آنجا كه تعريف دقيق هر واژه به تبيين صحيح آن واژه و مباحث مرتبط كمك شاياني مي‌كند، لازم است تعريف جامع و قانوني از اين موضوع داشته باشيم. بر اساس ماده (۱) آئين نامه مقررات حمايتي دولت براي صادرات خدمات فني و مهندسي، «صادرات خدمات فني و مهندسي» عبارت است از: «صادرات مجموعه فعاليت‌هاي هدفدار مهندسي، تداركات، اجرا، ساخت، تعمير كالا و تجهيزات و ماشين‌آلات صنعتي، نصب و راه اندازي، نظارت و آموزش‌هاي مربوط، انتقال دانش فني، فعاليت‌هاي نرم افزاري (مديريت، طراحي، مشاوره، خدمات انفورماتيك)، مطالعات توسعه و نظاير آن‌ها به نحوي كه صدور كالاي صرف‌محسوب نشود». برابر تعريف فوق، صادرات خدمات فني و مهندسي دامنة گسترده‌اي از فعاليت‌ها را در بر مي‌گيرد، لذا در صورتي مي‌توان از پتانسيل‌هاي فراوان موجود در تمامي اين زمينه‌ها به نحوي هماهنگ استفاده كرد كه امكان هماهنگي و سازماندهي داخلي براي انجام عمليات فني و مالي در خارج از كشور از طريق اعمال حمايت‌هاي اداري، مالي، سياسي، اقتصادي و حقوقي- قانوني كارآمد، جامع و هدفمند پشتيباني شود.

چهار ويژگي اصلي خدمات عبارت است از:

۱- ناملموس بودن: يعني نمي توان آن‌ها را قبل از خريد لمس كرد يا ديد؛ لذا مديريت مناسب در بازاريابي خدمات بايد سعي در قابل لمس كردن خدمات قابل ارائه خود كند و يا منافع حاصل از كاربرد اين خدمات را از طريق روش‌هاي اطلاع رساني نظير تصاوير، مجلات و غيره به مشتريان اعلام كند. (سعادت و همکاران، ۱۳۸۵).

 

………….

۲-۲-۱- تاریخچه خدمات فنی و مهندسی در جهان

…………

۲-۲-۲- تاریخچه خدمات فنی و مهندسی در ایران

………………

۲-۲-۳- صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران در سال های اخیر

……………..

۲-۲-۴- سهم ایران از صادرات خدمات فنی و مهندسی در جهان

…………….

۲-۳- رقابت جهانی و مزیت رقابت ملي

………………

۲-۴- مزایای صدور خدمات فنی و مهندسی

……………

۲-۴-۱) ارز آوری

بررسی­های علمی ثابت کرده است رشد اقتصادی کشورها به دلایلی چند با رشد صادرات آنها ارتباط مستقیم دارد. مهمترین دلیل این است که صادرات جزیی از تقاضای کل جامعه محسوب شده و با اثر مستقیم و تکاثری بر روی تولید داخلی، نیاز به افزایش سرمایه­گذاری دارد. همچنین رشد صادرات سریعاً منابع تولیدی را از بخش­های کم بازده به بخش­های پر بازده متنقل و بهره گیری از صرفه جویی­های ناشی از مقیاس را امکان­پذیر می­نماید. رشد صادراتع در نهایت، به رشد سریع بهره­وری نیز می­انجامد.

……………..

تحقیقات و پژوهش­های انجام شده در زمینه امور اجتماعی در تمام موارد حکایت از این دارد که یکی از مهمترین زمینه­های بروز پدیده­ی بزه اجتماعی و تعارض به حقوق دیگران فقر و بیکاری است. بدیهی است که برداشتن گامی هرچند کوچک در این راستا نه تنها باعث کاهش حجم بیکاری خواهد شد بلکه اگر با دیدی کلان به موضوع نگریسته شود خواهیم دید که در کاهش میزان بزه اجتماعی ناشی از بیکاری تاثیری مستقیم خواهد داشت. آمار ارائه شده توسط معاونت خدمات صادراتی و بازاریابی وزارت بازرگانی نشان می­دهد که کشور ترکیه طی سال­های ۱۹۹۷ تا ۱۹۹۹، برای ۳۸ هزار نیروی کار ترک در اجرای پروژه­های فنی و مهندسی خویش در دیگر کشورها ایجاد اشتغال کرده است (جلالی، ۲۰۱۲).

………….

۲-۴-۶) برتری صدور خدمات نسبت به کالا

………….

از این رو فاکتورهای متعددی وجود دارد که باعث برتری صادرات خدمات نسبت به کالا می­شود تا جایی که می­توان گفت علیرغم کم بودن حجم ریالی صادرات این بخش در حال حاضر اهمیت آن بسیار بیشتر از صادرات دیگر بخش­ها است. «صدور خدمات غالباً به خاطر تأثیر قابل توجهی که بر صدور کالاهای کارخانه­ای باقی می­گذارد، اهمیت بسیار دارد به طوری که گفته می­شود، صدور یک واحد خدمات می­تواند به صدور چهار واحد کالا منجر شود» (اسدی و همکاران، ۱۳۸۳).

………..

۲-۵- ساختار صادرات خدمات فنی و مهندسی در کشور

………………

۲-۵-۱- ساختار دولتی

………………

۲-۵-۲- ساختار غیر دولتی

………………….

۲-۵-۳- شرکت­های فعال در امر صادرات

………………..

۲-۵-۴- قوانین حمایتی

…………………..

۲-۶- الزامات صادرات خدمات فنی و مهندسی

………………..

۲-۶-۱- بازاریابی[۱]

……………

۲-۶-۲- رعایت استانداردهای جهانی

اگرچه استاندارد از بستر کالا بوجود آمد، اما تکنیک­ها و سری­های مختلف آن تقریباً همه­ی جنبه­های زندگی را در بر گرفته است. خدمات نیز از این قاعده مستثنی نیستند، خصوصاً خدمات فنی و مهندسی که ظرافت­های خاص خود را دارد. اصولاً هر کشور برای خود دارای یک استاندارد با مشخصات و ضوابط خاص خود می­باشد. اما سری­های مختلف استاندارد نیز در سطح جهان بوجود آمدهد است که جنبه بین المللی به خود گرفته­اند و دریافت نشان آنها حتی در داخل کشور می­تواند از عوامل مؤثر بر میزان فروش باشد. بعنوان مثال Iso یا سازمان بین المللی استانداردسازی که یک سازمان غیر دولتی است و حتی وابسته به سازمان ملل متحد هم نیست، استانداردهای مختلفی را برای تولیدات مختلف تدوین کرده است. این استانداردها حتی بهداشت، ایمنی، حفظ محیط زیست و … را در بر می­گیرد، با اینکه هیچ قدرتی برای تحمیل کاربرد آنها وجود ندارد. اما شرکت­ها و سازمان­های گوناگون با تلاش برای کسب استانداردها خود را ملزم به رعایت آنها می­کنند، چرا که رعایت استاندارد، جایگاه اعتماد مشعری را نسبت به هر شرکت بالاتر می­برد (فیرمپونگ و می[۲]، ۲۰۰۷).

……………

۲-۶-۳- کیفیت

………………..

از سوی دیگر خدمات فنی و مهندسی بخاطر دارا بودن جنبه­های متعدد و متفاوت از قبیل امور طراحی، اجرا، ساخت تجهیزات پیچیده، ماشین آلات و تجهیزات صنعتی و … از شاخص­های مختلف کیفیت برخوردار است. لذا ارائه کیفیت مطلوب به مشتریان در عرصه­ی صادرات خدمات فنی و مهندسی از حساسیت و اهمیت خاصی برخوردار است (رضامند و جلالی، ۲۰۱۲).

………..

۲-۶-۴- سیاست خارجی قوی

…………..

۲-۶-۵- توانایی­های فنی و تکنولوژیکی

………

۲-۶-۶- تخصص

…………

۲-۶-۷- حمایت­های مالی و مقرراتی از سوی دولت

………………

۲-۶-۸- حمایت­های غیر دولتی

………………..

۲-۶-۹- نمایشگاه­ها[۳]

……………

۲-۶-۱۰- آموزش

…………….

۲-۷- موانع صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور

موانعی که در حال حاضر در بخش صادرات خدمات فنی و مهندسی، وجود دارد را می­توان به دو گروه عمده تقسیم­بندی کرد:

مشکلات درون سازمانی

مشکلات برون سازمانی

در ابتدا مفهوم هر یک را بررسی کرده و سپس مواردی از هرکدام شرح داده می­شود:

………………

 

منابع:

ابراهیمی نژاد، م و شاکری، ا. ۱۳۸۸٫ مروری بر نقش فرهنگ در موفقیت پروژه های صدور خدمات فنی و مهندسی. پنجمین کنفرانس بین المللی مدیریت پروژه، ۱۱ صفحه.

ابراهیمی، ا. ۱۳۸۴٫ ويژگي هاي شركت موفق پيمانكار پروژه هاي صنايع نفت و گاز. اولین همایش صنایع فراساحل و حضور در بازار های جهانی، ۷ صفحه.

……………

………………

…………….

Ahmed, Z.U., Craig, J.C., Baalbaki, I., & Hadadian, T.V. (2004). Export barriers and firm internationalization: A study of Lebanese entrepreneurs. Journal of Management and World Business Research, 1(1), 11-22.

Arnold, Jens, Beata Javorcik, and Aaditya Mattoo (2007), “Does services liberalization bene_t manufacturing _rms ? Evidence from the Czech Republic,” World Bank Policy Research Working Paper.

……………

……………

…………………..

 

[۱] – Marketing

[۲]– Firmpong and Mmeih

[۳] – Exhibitions

2019-02-25
كد : 3504
وضعيت :‌موجود
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss